Cep Telefonu Tavsiyesi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Cep Telefonu Tavsiyesi

Mesaj MertYe » 21 Eyl 2016, 14:26

Merhabalar,

IPhone 7'nin tanıtıldığı, Note 7'lerin havaya uçtuğu şu günlerde telefon almaya karar verdim. 4-5 aylık bir süredir IPhone 5S kullanıyorum. Öncesinde ise Samsung Galaxy Note 3 ve HTC One X kullandım. Toplam 3.5-4 yıllık bir Android kullanıcısıydım IPhone öncesi. Aslında teknoloji ile aram gayet iyidir hangi telefonun ne özelliği olduğunu iyi yanlarını kötü yanlarını genel olarak bilirim yalnız konu IOS ve Android paradoksu olunca sizede danışmak istedim.

Öncelikle mümkünse tercihimi Android'den yana kullanmak istiyorum. Geçmişten alışmamdan ötürü bildirimleri (Cevapsız arama, Whatsapp, SMS gibi) daha rahat görebiliyordum. IOS ta ekrana bildirimler düşüyor, tuş kilidini açıp kitledikten sonra ekranda gözükmüyor yukarıdan bildirimler penceresini indirmediğiniz sürece. Fakat Android'de Saat ve Batarya göstergesinin olduğu bar komple bildirim merkezi olabiliyor tuş kilidini açıp kitlemeniz gibi durumlar ekrandan bildirimleri silmiyor.

Belkide kimine göre IOS daha kullanışlıdır fakat bana göre malesef alışkanlıklarımdan ötürü Android tercih etmek daha doğru gibi geliyor. Ama nedense yinede tam olarak kesin Android alayımda diyemiyorum. IPhone almam durumunda 7 almayı düşünmüyorum açıkçası 6S'e göre çok ciddi bir farkını göremedim kaldı ki 6S lerdeki 16 ve 64 gb seçeneklerinin kaldırılması 128gb olan versiyonun fiyatını baya uygun hale getirmiş eski haline kıyasla. İlla yeni olan olsun dersemde 7 Plus daha mantıklı bir seçenek haline geliyor. 6 lar ve 6S lerde normal ve Plus arasında donanım farkı bulunmuyordu artık IPhone 7 2 GB Ram'e sahipken 7 Plus 3 GB RAM'e sahip. Her ne kadar Iphone her şekilde stabil çalışsa da 7 Plus daha tercih edilesi bu durumda.

İşin android kanadında muhtemelen tercihimi S7 Edge veya Note 5'ten yana kullanacağım. Hepside donanımsal olarak bana göre birbirlerine çok yakın. Note 5 şu an 2200 TL S7 Edge 2900 lira seviyelerine alınabiliyor. Bu arada özel üretilmiş bir S7 Edge versiyonuda mevcut bunuda 3499 TL'ye bulabilmek mümkün. Genel olarak limitli nesnelere birazda zaafım olduğundan Injustice Edition olarak geçen bu S7 Edge'i tercih etme ihtimalim oldukça yüksek. Kutu içeriğide biraz daha zengin bu arada. Bu telefonun resimlerinide ekleyeyim fikir vermesi adına.

Resim

Bu arada bonus olarak Blackberry'nin Priv isimli Android'li cihazıda bir düşünülesi. Satışları istedikleri gibi olmadığı için fiyatta 1300 liralık indirime giderek 3500 liradan 2200 liraya düşmüşler. Açıkçası 3500 lira iken seçenekler arasına girmesi pek mümkün değildi fakat bu fiyatıyla bir düşünülebilir diye düşünüyorum.

Yaklaşık 1 haftadır test videoları olsun, incelemeler olsun baya youtube kovaladım. Fakat hiçbiri için tamam tam olarak bu diyemedim. Şu an en yakın olduğum cihazlar S7 Edge Injustice edition ve Blackberry Priv. Sebebi birazda heryerde göreceğimiz cihazlar olmadığı için bana biraz daha özel gelmeleri. Bu arada Blackberry'i İstanbul veya Antalya'da canlı olarak inceleyebileceğim bir yer tavsiyeniz varsa çok sevinirim. Canlı olarak inceleme şansı yakalayamadım açıkçası ve merak ediyorum.

Ben çok yazdım şimdi sizin yorumlarınızı bekliyorum 8-)
Kullanıcı avatarı
MertYe

Re: Cep Telefonu Tavsiyesi

Mesaj afl » 21 Eyl 2016, 14:38

Evde okulda Laptop vs apple değilse, Android tercihi iyidir
Edge leri hiç kullanışlı bulmuyorum.
Limitlilerin seneye başka limitlisi çıkar, hiç takılma.
Note 5 :thumbup:
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj eraslani » 21 Eyl 2016, 14:40

Soruya cevap verelim diye girdik birsuru yeni şey ögrendik iyi mi ? :)
Bence karsilastirmayi kamera performanslari uzerinden yapabilirsin..

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Bg17 » 21 Eyl 2016, 14:59

Benim kriter belli, iphone un pili masa telefonu seviyesine gelince gidip yenisini aliyorum.

Blackberry olmus bir marka, hic dusunme
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Khan » 21 Eyl 2016, 15:26

Uğraşırım dersen mi5, şuan kullandığım canavar. Yazılım işleri biraz oynatsa da sonuç olarak perfect!

Uğraşamam dersen s7 düz, edge değil. Telefon için limitli işine girme reyis.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj Khan » 21 Eyl 2016, 15:27

Bu arada kesinlikle İPhone öneriyorum, kim demiş o telefon "mobile " elinde şarj cihazıyla duvara bağlı yaşıyorsun.

Ankesörlü telefondan farkı yok.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj cagatay1903 » 21 Eyl 2016, 15:59

Note serisini beğeniyorum.
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj manil » 21 Eyl 2016, 16:42

Sony Xperia Z-3 tavsiye edilir.

Sent from my D6603 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 54 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners