Ürün Çekim Çadırı Önerisi

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Ürün Çekim Çadırı Önerisi

Mesaj Ground » 07 Eyl 2016, 16:48

Merhabalar,

Fiyat performansı iyi olabilecek ürün çekim çadırına ihtiyacım var,

Resim

Resim

Hatta ışıklı olanlar sanırım daha iyi,
Resim

Bu konuda daha önce uğraşmış arkadaşlar ne önerir acaba?

Bu malzemeleri yerinde görüp alabileceğim yerler neresidir.?

Not: Saatleri çekmek için değil. Ürünlerimizi çekmek için ihtiyacım var. Tabi saat de çekebilirim fırsattan istifade. :D

Max : 80cm * 80cm alan bana yetiyor.
En son Ground tarafından 07 Eyl 2016, 16:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Ground

Re: Ürün çekim çadırı

Mesaj Khan » 07 Eyl 2016, 16:50

:D
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj abice » 07 Eyl 2016, 16:53

Sinan internette bu tip şeyleri basit malzemelerle nasıl yapabileceğini gösteren videolar mevcut. Çok meşakkatli bir iş değil. Ama illa ki bunları tedarik etmek istiyorum profesyonel olsun diyorsan en iyi mekan sirkeci hayyam pasajı. :champ:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj kilimanjaro » 07 Eyl 2016, 18:40

Taşkına müracaat :D
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj taskin » 07 Eyl 2016, 22:27

kilimanjaro yazdı:Taşkına müracaat :D

yettim :D

Gönderdiğin çadırlar açıkcası gereksiz pahalı olduğundan "do it yourself" mantığıyla kendi çadırımı yaptım.

baya bakkaldan bu şekilde bir kutu aldım.
Resim

yanlarını ışık desteği için çerçeve halinde kesip beyaz güneşlik ile kapattım ki ışığa difüzör mahiyetinde etki etmesi için.

ışık desteği olarak iki adet eski tip çalışma masası lambası kullanıyorum. fakat ampulleri güçlü olsun diye 100w ile değiştirdim. zira ışık çok önemli.

arka fon olarak yaklaşık iki a4 büyüklüğünde deri tabaka kullandım. siyah olmasına özen gösterdim. beyaz fonu sevmiyorum, kanımca çok patlatıyor fotoğrafları.

Bu şekilde anlattığım için kusura bakma, seyahatte olduğumdan çadırımın fotoğrafını çekemiyorum.

Fotoğraf makinesine gelince, iki adet makine kullanıyorum. Öncelikle belirtmem gerekir ki "makro özellikli ya da makro lens" olan bir makine şart.

Halihazırda Dslr kullanıcısıydım, makro lens alana kadar Kompakt bir makine ile (samsung s500) fotoğrafları çekiyordum. İyi yanı makro özelliğinin olması. Ha idare ediyor diyebilirim. Yani kötünün iyisi.

Mesela bu Samsung ile çekilmiş bir fotoğraf;

Resim

Resim

şimdi burada dikkat etmen gereken bir durum var. Saat gibi cam ithava eden modeller çekerken ister istemez yansıma yapacaktır. ki bunu üstteki iki adet fotoğrafta anlayabilirsin.

Bunu engellemek çok basit; polarize filtre. Standart polarize güneş gözlüğü gibi düşünürsek camdaki ve sudaki yansımaları alıp, renkleri daha canlı gösterir. Özellikle açık havada çok etki eder. Ben polarize filtreyi olmazsa olmazlardan görüyorum ürün çekimi için. Cpl filtre diye de geçer.

Alttaki fotoğraflar ise Nikon d200 + 60mm Makro lens ile çekildi. Polarize filtre de olduğundan cam yansıması dikkat edersen en aza indirgendi. Ve alan derinliğinden mütevellit daha çarpıcı fotoğraflar çıkabiliyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Sevgiler.
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj taskin » 07 Eyl 2016, 22:36

yalnız şu oris cidden çok güzelmiş be. elden çıkardığıma pişman olduğum saatlerin en başında gelir. bir diğeri helson :/
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj Ground » 07 Eyl 2016, 23:49

Taşkın çok önemli bilgiler teşekkür ederim.

Bana makrolu çekimler değilde parlamayan net resimler gerekli çok ayrıntıya da girmeden.

Slr makine almadım henüz çadırda normal makine ile çekimler deneyip daha sonra ileri seviyelere geçerim.

Ürün çekimi için elektronik kart ve bazı cihazlarımı çekeceğim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj manil » 08 Eyl 2016, 00:01

Sinanım sen getir ürünleri çekeriz :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners