Yabancı Dil Konusunda Tavsiye

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Yabancı dil konusunda tavsiye .

Mesaj altıkırkbeş » 11 Tem 2016, 18:48

Aşkın abi bence en iyi karışım gelenekçilik ve yenilikçiliğin birleştiği karışımdır. Bunu da senin çok güzel şekilde yansıttığını düşünüyorum zaten. Yabancı dil bilmek konusunda dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ne yazık ki bizim ülkemizde ( ilkokul,lise,üniversite) 20 sene öğretilen yabancı dil, 3 ayda o ülkede öğrenilecek dilin uzağından bile geçemez. Ama gerçekten bu işi hakkıyla yapan, ingilizceden nefret eden insana bile sevdirerek dil öğreten kurumlar daha doğrusu şahışlar var. Senin bahsettiğin dilforumu da kendini geliştirmek isteyenleri daha objektif yönlendiren bir forum. Ben de zamanında çok keyifle takip ediyordum. Dediğin gibi çok uyanık var, iyi niyetli olup da beceremeyen de var. Zaten ülkemizde bir süredir dil öğrenmek yds sınavını geçmek olarak algılanıyor. O yüzden öğrenmek isteyenlerin kafası çok karışık oluyor. Umarım asuspc öğrenmek istediği temeli kısa sürede halleder. Yeter ki bırakmasın peşini, gerisi zaten çorap söküğü.

Ben size artık eylülde katılabileceğim sanırım. Hala izmirdeyim, buradan sonra kısa bir süre istanbulda olacağım oradan da 1 ay yurtdışı. Artık geldiğimde bensiz içtiğiniz rakıların hesabını kapatırız :lol:
kilimanjaro yazdı:
altıkırkbeş yazdı:Aşkın abi ,manil ve Nethiustr'nin tavsiyelerine ek olarak nacizane bir kaç öneri ekleyebilirim. Duolingo tarzı bi kaç telefon uygulamasıyla anında pratik yapabilirsiniz. Aşkın abinin önerdiği reader at work serisinin yanında Raymond Murphynin English in Use serisi de her seviyede klasik ve iyi bir seridir. Ayrıca kısa ( oxford, cambridge serisi vs. ) hikaye kitapları da bunların yanında guzel destek olacaktır. Nacizane tavsiyem yds sınavı için kullanmayacaksanız yerel kaynaklardan ( bir iki tane istisna hariç ) özellikle fonodan uzak durun. Ayrıca youtubeda gerçekten çok iyi dil ögrenme üzerine kanallar var yabancı ve işinin uzmanları tarafından hazırlanan. Bir de bir iki site vardı şu an ismini hatırlamıyorum , bu sitelerde skype üzerinden gönüllü kişilerle görüşme yapıp pratik yapabilirsiniz

Çok doğru İlter ... sanırım ben biraz tutucuyum bu konuda.Dil öğrenmek isteyen insanların duygularını sömüren ve bu işi para tuzağı haline getiren bir yığın uyanığın olduğu bir ülkede yaşıyoruz.Yığınla dershane ,hoca vs.Kendimce ışık tutmaya çalıştım.Ne mutlu ki birçok , adını bile bilmediğim öğrenciye sınav kazandırdık.Benim için İngilizce bilmek , literatür takip edebilmek , newsweek okumak , ekonomist okumak.Yurtdışında 1 yıl yaşayıp öyle böyle İngilizce konuştuğunu sanan insanlar tanıyorum.Uzatmadan o dilin ruhunu anlamak... konuşma , anlama zaten olur.

Bu arada ne zaman Ankara ya geliyorsun? ekibi toplayamadık , hala yalnız rakı içiyorum :D
En son altıkırkbeş tarafından 11 Tem 2016, 19:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
altıkırkbeş

Mesaj afl » 11 Tem 2016, 19:00

asuspc yazdı:Değerli forum üyeleri,

Forumu takip ettiğim kadar çoğu yabancı ülke gezen bilen veya yabancı dil biliyor.Benim işim gereği pek ihtiyacım olmuyordu.Ama genel olarak forumlar vs tatillerde çok ezikliğini hissediyorum.

Ankara'da özellikle bunu kurslarda altyapı alarak kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.Kurs tavsiyesi olan veya akıl verecek olana ihtiyacım var.Bu arada yaş 39 ama öğrenemeye hevesliyim.

asuspc öncelikle dil seviyenizin ne olduğunu bilmediğim için, en baştan başladığınızı düşünüyorum. İlk etapta düzgün bir kurs iyi bir temel verebilir. Kurs tavsiyesini Aşkın ve diğer arkadaşlar yapmış zaten. Bir kaç ay sonra kafa göz yarmaya başlayıp belli bir seviyeye geldiğinizde size ilk tavsiyem Skype üzerinden konuşma üzerine dayalı bir sitedir. Benden yardım isteyen sizin gibi istekli bir kaç dostum ve hatta kendi eşim de bu sistemi kullandı ve çok faydasını gördü. Kendinizin bile fark edeceği kadar hızlı ilerleme kaydediliyor. Avantajı her gün belirlediğiniz saatte konuşuyorsunuz ve belli bir konu yok. Günlük. Konuştuğunuz kişi ana dili İngilizce olan biri. Tek dezavantajı (benim fikrim) başlangıç seviyesi değil de bir tık ileri olarak başlarsanız çok daha verimli oluyor.

Şimdiden kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj leonardo06 » 11 Tem 2016, 19:06

Cem yılmaz'ın dediği gibi dil dile değmeden öğrenilmez:))

Şaka bir yana, kendinize bir language buddy bulmak da çok faydalı olur. Skype vs gibi online olarak ana dili ingilizce olan bir buddy bulabilirseniz hem konuşma pratiğiniz hem de yanlışları düzelterek siZe doğrusunu söyleyen bir öğretmeniniz olur

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj asymptote » 11 Tem 2016, 21:44

Dil öğrenmeye heves eden arkadaşlar genelde tavsiye sorarak başlarlar bu işe. Bunun yadırganacak bir tarafı yok elbette. Hatta dil öğrenmek için ilk doğru adımdır denebilir. Ancak daha sonra (özellikle öğrenilecek dil ingilizce olduğunda) bilgi kirliliği içinde boğulur ve pes eder bu arkadaşlar. Burada yapılan önerilerin hepsi çok yerinde. Size tavsiyem bir kurs ve bir yöntem belirleyip ilerleyin, öğrenme sürecinde esnek olun ve asla pes etmeyin. Unutmayın ki dil öğrenme sürecinde sizin çabanız ve sabrınız doğru kursu seçmiş olmanızdan çok daha önemlidir. Başarılar.. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj kilimanjaro » 11 Tem 2016, 21:57

asymptote yazdı:Dil öğrenmeye heves eden arkadaşlar genelde tavsiye sorarak başlarlar bu işe. Bunun yadırganacak bir tarafı yok elbette. Hatta dil öğrenmek için ilk doğru adımdır denebilir. Ancak daha sonra (özellikle öğrenilecek dil ingilizce olduğunda) bilgi kirliliği içinde boğulur ve pes eder bu arkadaşlar. Burada yapılan önerilerin hepsi çok yerinde. Size tavsiyem bir kurs ve bir yöntem belirleyip ilerleyin, öğrenme sürecinde esnek olun ve asla pes etmeyin. Unutmayın ki dil öğrenme sürecinde sizin çabanız ve sabrınız doğru kursu seçmiş olmanızdan çok daha önemlidir. Başarılar.. :thumbup:

İngilizler nasıl der sanırım agree with you üstad ... bir grafik düşleyelim , öğrenmeye başladık hemen kısa ama keskin bir yukarı yükseliş ... daha sonra çok uzun , bıktırıcı bir yatay eğri ( işte çoğumuz burada pes ederiz ) ve nihayet sabır gösterildiğinde yukarıya çok çok uzun bir çizgi ... bunun adı zafer :thumbup:

PS : Türkiye de saçma bir sayısal sözel ayrımı var ya ... yabancı dilde sözel sayılıyor.Hep güldüğüm bir şey bu.Özellikle mühendislerin yabancı dil öğrenme yeteneklerinin üst düzey olduğunu düşünüyorum.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj manil » 11 Tem 2016, 22:06

Zamanında akıllılık edip Latince görmüştüm okulda. Bir yıl ağlaya ağlaya aldım dersi.

Şu an İtalyancam varsa (unutsam da biraz) ve İngilizce'de ciddi bir kelime dağarcığım varsa ona borçluyum.

Sent from my D6603 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj MertYe » 11 Tem 2016, 22:07

kilimanjaro yazdı:
asymptote yazdı:Dil öğrenmeye heves eden arkadaşlar genelde tavsiye sorarak başlarlar bu işe. Bunun yadırganacak bir tarafı yok elbette. Hatta dil öğrenmek için ilk doğru adımdır denebilir. Ancak daha sonra (özellikle öğrenilecek dil ingilizce olduğunda) bilgi kirliliği içinde boğulur ve pes eder bu arkadaşlar. Burada yapılan önerilerin hepsi çok yerinde. Size tavsiyem bir kurs ve bir yöntem belirleyip ilerleyin, öğrenme sürecinde esnek olun ve asla pes etmeyin. Unutmayın ki dil öğrenme sürecinde sizin çabanız ve sabrınız doğru kursu seçmiş olmanızdan çok daha önemlidir. Başarılar.. :thumbup:

İngilizler nasıl der sanırım agree with you üstad ... bir grafik düşleyelim , öğrenmeye başladık hemen kısa ama keskin bir yukarı yükseliş ... daha sonra çok uzun , bıktırıcı bir yatay eğri ( işte çoğumuz burada pes ederiz ) ve nihayet sabır gösterildiğinde yukarıya çok çok uzun bir çizgi ... bunun adı zafer :thumbup:

PS : Türkiye de saçma bir sayısal sözel ayrımı var ya ... yabancı dilde sözel sayılıyor.Hep güldüğüm bir şey bu.Özellikle mühendislerin yabancı dil öğrenme yeteneklerinin üst düzey olduğunu düşünüyorum.

Abi senin şu grafik bende ayık kafayla canlanmadı anlamak için içmek mi lazım :D
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj kilimanjaro » 11 Tem 2016, 22:12

MertYe yazdı:
kilimanjaro yazdı:

Abi senin şu grafik bende ayık kafayla canlanmadı anlamak için içmek mi lazım :D

sevgili Mert , şu ana kadar yaptığın esprileri 22 ye böl ( yaşına ) ve grafik gözünde canlanacaktır.Saygılar :thumbup:
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners