Yabancı Dil Konusunda Tavsiye

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Yabancı Dil Konusunda Tavsiye

Mesaj ÜmitYüksel » 11 Tem 2016, 14:47

Değerli forum üyeleri,

Forumu takip ettiğim kadar çoğu yabancı ülke gezen bilen veya yabancı dil biliyor.Benim işim gereği pek ihtiyacım olmuyordu.Ama genel olarak forumlar vs tatillerde çok ezikliğini hissediyorum.

Ankara'da özellikle bunu kurslarda altyapı alarak kendimi geliştirmeyi düşünüyorum.Kurs tavsiyesi olan veya akıl verecek olana ihtiyacım var.Bu arada yaş 39 ama öğrenemeye hevesliyim.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Re: Yabancı dil konusunda tavsiye .

Mesaj dice22 » 11 Tem 2016, 14:54

Yabancı öğretmen çalıştıran ve conversation(konuşma) sınıfları olan kursları tercih edebilirsiniz. Öğrendiklerinizi kullanmanız hızlı ilerleme göstermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca mutlaka yabancı dizi izleyin. Çok faydası olur.
Kullanıcı avatarı
dice22

Mesaj ÜmitYüksel » 11 Tem 2016, 15:27

Sayın Dice ,

Yabancı dizileri ve alt yazılı filmleri çok seyrediyorum.Fakat kurslar kafamı karıştırdı muhabbet ve yorumlar etkiliyor.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Khan » 11 Tem 2016, 15:41

asuspc yazdı:Sayın Dice ,

Yabancı dizileri ve alt yazılı filmleri çok seyrediyorum.Fakat kurslar kafamı karıştırdı muhabbet ve yorumlar etkiliyor.

Yabancı diziler ve conversation club yapan kurslar etkili olacaktır.

Benim de sizin için hem ücretsiz hemde oldukça etkili bir önerim olacak, şöyle ki...

Gönüllü esasıyla çalışan, gençlik merkezleri var bu tarz yerlere katılıp yabancı çevrenizi genişletebilirsiniz.

Ayrıca kiliselerede katılabilirsiniz zira çok fazla yabancı oluyor bu tarz yerlerde, her ne kadar onlar türkçe konuşmaya çalışsalar da siz ingilizce konuşursanız size ingilizce cevap vereceklerdir.

Son olarak bir dil öğrenmek için hayatımızı o dille doldurmak gerçekten işe yarıyor.

Örnek : telefonu ingilizce dile ayarlamak, sadece ingilizce müzik dinlemek ve izlediğimiz filmleri de eğer mümkünse ingilizce dil ve İngilizce alt yazıyla, mümkün değilse ve henüz o seviyede değilsek ingilizce dil türkçe alt yazı şeklinde izleyebilirsiniz. Çok etkili olacaktır.

Üzülerek söylüyorum ama sadece herhangi bir kursu bitirerek akıcı derecede ingilizce konuşan hiç kimse görmedim.

İstemek her şeyden daha önemlidir, bol şans :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj ÜmitYüksel » 11 Tem 2016, 15:45

Akıcı olarak konuşmayacağımı biliyorum .Ama cümle kurup derdimi anlatmak ve anlamak yeterli :champ:
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj kilimanjaro » 11 Tem 2016, 15:51

Öncelikle dilin alt yapısını öğrenerek başlamalısınız.Ankara da TEK DİL i tavsiye ederim ayrıca bir zamanlar admin olarak görev aldığım www.dilforum.com sitesine üye olmanızı öneririm.Reader at work adlı okuma kitaplarının 3 cildini de bitirdikten sonra konuşma , dinleme pratiklerine yönelik çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca 39 yaş asla geç değildir ... şimdiden kolaylıklar dilerim :thumbup:
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj manil » 11 Tem 2016, 15:58

Yabancı ayrı bir mevzu... Kilimanjaro varken söz söylemek olmaz ama sadece kurs saatiyle sınırlı tutulan bir öğrenme etkinliği çok faydalı olur mu şüpheliyim...

Kurs + pratik. Yabancı kişilerle yazışma, kitap okuma, v.s. çok etkili oluyor. Genelde dizi v.s. tavsiye edilse de (ki bunlar da çok doğru) benim tavsiyem yabancı çocuk programlarının da takibi şeklinde olacaktır.
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj kilimanjaro » 11 Tem 2016, 16:03

manil yazdı:Yabancı ayrı bir mevzu... Kilimanjaro varken söz söylemek olmaz ama sadece kurs saatiyle sınırlı tutulan bir öğrenme etkinliği çok faydalı olur mu şüpheliyim...

Kurs + pratik. Yabancı kişilerle yazışma, kitap okuma, v.s. çok etkili oluyor. Genelde dizi v.s. tavsiye edilse de (ki bunlar da çok doğru) benim tavsiyem yabancı çocuk programlarının da takibi şeklinde olacaktır.

Estafurullah Anılcığım , tavsiyelerin gayet yerinde :thumbup:
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners