CryptoLocker Virüsü

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

CryptoLocker Virüsü

Mesaj mylasa48 » 29 Mar 2016, 12:08

Merhaba arkadaşlar, dün mailime gelen TTNET faturasını açmaya çalışırken programımı şifreleyen bir virüs sistemimi kilitledi. Daha önce bu virüsle karşılaşan ya da çözüm önerisi olan arkadaşlar var mı? Şimdiden teşekkürler...
“Be realistic, demand the impossible!”
Kullanıcı avatarı
mylasa48

Re: CryptoLocker Virüsü

Mesaj cagatay1903 » 29 Mar 2016, 12:20

çok duydum sanırım yapacak bir şey yok.

Önemli dosyalarınız varsa en son 300 USD talep ediliyordu şifre için 72 saat de süre veriliyor.
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj akincio » 29 Mar 2016, 13:05

Şifre alıpta bilgilerini geri alanda var alamayanda tamamen şansa kalmış bir iş .
Ama eğer geri yükleme noktanız açık ise shadow copy den bilgilerinizi geri alma durumunuz olabilir. ki en sağlam yöntem bu denilebilir.

birde eset gibi firmaların encyted programları var ama çözüyor mu yoksa sadece data mı çalıyorlar onuda daha bilmiyorum.

Geçmiş olsun tekrardan eğer çok önemli bilgileriniz var ise hdd olduğu gibi hiç bir işlem yapmadan saklayın ileriki dönemlerde daha başarılı çözümler çıkacaktır.

Shadow copy ile bilen bir kişi nezaretinde bilgilerinizi kurtarma olasılığınız oldukça yüksek.
Kullanıcı avatarı
akincio

Mesaj MertYe » 29 Mar 2016, 15:22

Benim başıma geldi içinde önemli bir data yoktu bilgisayarın vurdum formatı geçtim. Yakın cevremde 2 kişinin başına geldi ki biri şirket serverı idi parayı yatırıp verileri aldılar.

Kendi düşüncem parayı aldıktan sonra belgeleri verecekleri yönünde çünkü bu kimin başına gelirse ilk olarak internetten araştırıyor ve bu durumu yaşayan insanların parayı yatırdım verilerimi vermediler demesi pek hoş bir reklam olmaz.

Para yatıran bir tanıdığım şerefleri yok ama dürüst çıkıp verileri açtılar demişti bunlar için
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj mylasa48 » 29 Mar 2016, 20:36

İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim... :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mylasa48

Mesaj polaturka » 30 Mar 2016, 00:32

Gecmis olsun umarim geri alabilirsiniz. Bu arada pc? Mac? Hangisinde oldu bu?
Kullanıcı avatarı
polaturka

Mesaj mylasa48 » 30 Mar 2016, 22:50

polaturka yazdı:Gecmis olsun umarim geri alabilirsiniz. Bu arada pc? Mac? Hangisinde oldu bu?

Teşekkür ederim,pc deydi geri aldık çok şükür.
Kullanıcı avatarı
mylasa48

Mesaj sedir » 31 Mar 2016, 06:29

"Geri aldık" derken, istenen ödemeyi yaptınız, onlar da virüsü temizlediler. Öyle mi anlamalıyım. Yani MertYe'nin "şerefsiz ama dürüst" tanımına uygun mu davrandılar.
Benim de iki arkadaşımın başına gelmiş onlar veri kaybına razı olmuşlardı. Dikkat ediyorum ama ben de yaşarsam sonuçları iyice öğrenmek için soruyorum.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Sonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 63 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners