CryptoLocker Virüsü

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: CryptoLocker Virüsü

Mesaj mylasa48 » 31 Mar 2016, 13:11

sedir yazdı:"Geri aldık" derken, istenen ödemeyi yaptınız, onlar da virüsü temizlediler. Öyle mi anlamalıyım. Yani MertYe'nin "şerefsiz ama dürüst" tanımına uygun mu davrandılar.
Benim de iki arkadaşımın başına gelmiş onlar veri kaybına razı olmuşlardı. Dikkat ediyorum ama ben de yaşarsam sonuçları iyice öğrenmek için soruyorum.

Bu virüs eposta adresnize gelen Turkcell,Telekom,TTnet gibi faturaları açmaya çalışırken ağ bağlantıları yoluyla tüm sisteme yayılıyor.Antivirüs olmasına rağmen engelleyemedi.Nacizane tavsiyem bu türlü faturaları açmaya çalışırken dikkat edin, virüs olduğunu anladığınız anda bilgisayarı ve modemi kapatın.Eğer yine de başınıza gelirse,bence burada tercih kişilere kalmış,veri kaybı çok önemli sonuçlar doğurmayacaksa uğraşmaya değmez.Ama bu virüsü yayanların çok büyük bir şebeke oldukları gerçek.Dürüstler mi bu işi yapanlar derseniz fidye istemek ne kadar dürüstlüktür. Virüsün diğer adı da zaten fidye virüsü,araştırdıkça onu da öğrendim.. ;)
Kimsenin bu durumla karşılaşmaması dileğiyle....
“Be realistic, demand the impossible!”
Kullanıcı avatarı
mylasa48

Mesaj mertk » 31 Mar 2016, 20:57

Bizim şirkette iki kere başımıza geldi, sürekli backup tuttugumuzdan kaybedilen bir şey olmadı,bu virus sıkıntı harbiden fazla seçenek kalmıyor, eskiyi kontrol altına alıyor çünkü enc. falan olayları buna işlemez zaten.

Ondan, eğer önemlş birşeyiniz varsa parayı vereceksiniz, dosyaları alcıksanız, ben kendi şirketim için virüsü kırma çalışmalarına başlamşıtım ama gerek olmadığından bıraktım ki kolay kolay yapılabielcek şey değil ki bir sonuca ulaşamadan bıraktım zaten.

Böyle şeyleri zaten açmayın kesinlikle fatura bilmemne, aman uyararım :idea:

Bu arada bu adamlara şerefsiz çok rahat diyebiiriz, hırsızlıktan başka açıklaması yok.Benzer şekilde virüsü herkese yayıp bunların yaptığı kalpazanlığı yapabilirim, ama karakter burda ortaya çıkıyor işte,tekrardan geçmiş olsun
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Mesaj o2o » 31 Mar 2016, 21:12

mertk yazdı:....ben kendi şirketim için virüsü kırma çalışmalarına başlamşıtım ama gerek olmadığından bıraktım ki kolay kolay yapılabielcek şey değil ki bir sonuca ulaşamadan bıraktım zaten....

Mert Abi antivirüs(panzehir) programı yazıp tuzaga düşenlerden fidyecilerin istediğinden daha ucuza satmak ticari faaliyet alanı olabilirmiş...[emoji2][emoji2]
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj mertk » 31 Mar 2016, 21:25

o2o yazdı:
mertk yazdı:....ben kendi şirketim için virüsü kırma çalışmalarına başlamşıtım ama gerek olmadığından bıraktım ki kolay kolay yapılabielcek şey değil ki bir sonuca ulaşamadan bıraktım zaten....

Mert Abi antivirüs(panzehir) programı yazıp tuzaga düşenlerden fidyecilerin istediğinden daha ucuza satmak ticari faaliyet alanı olabilirmiş...[emoji2][emoji2]

Olabilir tabi o2o ama bu işler öyle bildiğin gibi değil, hem çok zor hem evolve olayları çok bu işlerde,ondan bunlara girmek özellikle tek kişi böyle birşeyle uğraşması para kazanmadan çok kafayı yemesine yol açabilir
IVAN BEBEK BİR GÜN TÜRKİYE'YE YOLUN DÜŞECEK!!!
Kullanıcı avatarı
mertk

Önceki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners