Kış Lastikleri vs 4 Mevsim Lastikleri

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Kış Lastikleri vs 4 Mevsim Lastikleri

Mesaj Shams » 27 Oca 2016, 10:08

Yazın yaz lastiği, kışın kar lastiği kullanırım.

Bunun dışındaki 4 mevsim gibi lastikler arada kalmış başarısız ürünlerdir bana göre. Ne kışın kış ya da kar lastiği gibi performans alırsınız, ne yazın yazlık lastik gibi..

Kış şartlarında soğuk hamur kar lastikleri çok işinize yarayacaktır.
Kullanıcı avatarı
Shams

Mesaj Tgm » 27 Oca 2016, 11:24

Salute yazdı:yine benim düşünceme göre kış lastiği alırken iyi markaların yüksek fiyatlı ürünlerine çokça para vermeye gerek yok

Pahalı ise de vardır bir sebebi, ucuz ise de..
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Salute » 27 Oca 2016, 12:16

İllaki vardır sebebi en basiti kalite açısından. Eğer yurdun doğu tarafında yaşanmıyorsa kışların uzun geçtiği yerel şartlara göre mesela Ankara'da en fazla 4 ay süren kış şartlarında ben lastiğe yüksek meblağlar vermezdim.

Bu aralarında hiç fark yok manasına gelmez.

Karlı buzlu yollarda sürat yapmam ama ben sert kullanırım lastiğim de iyi olsun düşüncesi varsa o da öyle hareket eder.
Ölümün "Saat"i Yok...
Kullanıcı avatarı
Salute

Mesaj Oblomov » 14 Haz 2016, 01:50

Ben iki sene boyunca Kars da yaşadim ve yaz kış petlas kış lastigi kullandım.. arada eğlence olsun diye yol kenarında birikmiş kar öbeklerinin üzerinden geciyordum "bana mısin" demiyordu..fiyat/performans olarak petlas gayet makul..
Kullanıcı avatarı
Oblomov

Mesaj fsinan » 14 Haz 2016, 06:58

Ben şimdiye kadar "herhangi" bir marka kış lastiği alıp da ben memnun kalmadım diye belirteni duymadım... ;) Artık insanoğlunun nefsinden mi yoksa gerçekten hepsi de "yeterli" performansı sunuyor mu bilmem :?:

Ben de Goodyear ultragrip 8 kullandım eski aracımda, şimdiki aracım için almadım ama alırsam Ultragrip alacağım. Lakin en ucuzunun bile doğru koşullarda saklanıp heder edilmediyse görevini yapacağını düşünüyorum.. ;)
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Mesaj Baran » 14 Haz 2016, 07:06

En kötü kış lastiği en iyi yazlık lastikten iyi oldugu için genel olarak herkes kış lastiğinden memnun kalıyor.Aradaki kalite farkı ise ıslak zemin performanslarında ortaya cıkıyor.Birde farkı anlamak için kış lastiğini gercekten aracı kötü hava koşullarında limitlerinde kullanmak gerekiyor.Ben ıslak zeminde kuru zeminde yaptıklarımı yaptıgımda aradaki farkı daha net görüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj ltf » 27 Haz 2016, 09:03

Oblomov yazdı:Ben iki sene boyunca Kars da yaşadim ve yaz kış petlas kış lastigi kullandım.. arada eğlence olsun diye yol kenarında birikmiş kar öbeklerinin üzerinden geciyordum "bana mısin" demiyordu..fiyat/performans olarak petlas gayet makul..

Yazin kis lastikleri kullanmak cok mantikli degil, sicakta lastikler asiri asinmaya maruz kalabiliyor.
Time is slow when you wait, time is fast when you are late!
Kullanıcı avatarı
ltf

Mesaj ltf » 27 Haz 2016, 09:09

Ben de Istanbulda iken Pirelli Sottozero II kis lastikleri kullaniyordum, aracin jant olculerine bir tek bu lastik seti uyuyordu, oldukca memnundum. Los Angeles'ta zaten kisin en dusuk 15 derece oldugundan dolayi kis lastiginin, 4 mevsim lastigin konusu bile gecmiyor. Burda insanlara sorsan o ne diye bile sorabilirler :lol:
Time is slow when you wait, time is fast when you are late!
Kullanıcı avatarı
ltf

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners