İstanbul'a Taşınıyorum / Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Istanbula tasiniyorum Tavsiyelerinizi bekliyorum

Mesaj Noodles » 12 Eki 2015, 21:13

Ben de doğma büyüme İstanbul çocuğu olarak başka bir yerde yaşayamayacağımı düşünenlerdenim. Bana katılır mısınız bilmem ama son 7-8 yılda İstanbul gittikçe kötüleşti ve Bg17 arkadaşın dediği üzere insanı çok fazla yoran bir şehir haline geldi. İnsanların kalite seviyesi bir yana, sinir bozucu dereceye ulaşan trafik, gürültü, kalabalık, beton, plansızlık, kısacası kaos burada yaşamayı zorlaştırıyor artık.
Kullanıcı avatarı
Noodles

Mesaj Clk » 12 Eki 2015, 23:20

Bir Bakirköy/Yesilköy'lü olarak 10 sene önce Istanbul'u sessiz sakin bir sekilde terk ettim. Yanlis yamisim. Bando mizika takimi ayarlayip, deve filan kesmem gerekiyormus :D Istanbul eskiden Istanbul'du. Güzel idi bu sehirde yasamak, bir parcasi olmak. Sonra kurtlar vadisi diye bir dizi cikti! Kendini kurt zanneden eskiyalar sehre indi. Sehir kültürü almamis adamlar Istanbul'umun irzina gecti!

Ben git derim. Git ki sosyal sinif ve kültür karmasasi icerisinde kaybol, zaten kisa olan hayatinin büyük bir kismini trafikte gecirerek harca ve herseye hak ettiginin 2-3 kati bedel öde ki hayatinin bir anlami olsun :thumbup: :champ: :D

Not : Cevabim ironi üzerine kuruludur ;)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj zafeer » 13 Eki 2015, 10:47

Clk yazdı:Bir Bakirköy/Yesilköy'lü olarak 10 sene önce Istanbul'u sessiz sakin bir sekilde terk ettim. Yanlis yamisim. Bando mizika takimi ayarlayip, deve filan kesmem gerekiyormus :D Istanbul eskiden Istanbul'du. Güzel idi bu sehirde yasamak, bir parcasi olmak. Sonra kurtlar vadisi diye bir dizi cikti! Kendini kurt zanneden eskiyalar sehre indi. Sehir kültürü almamis adamlar Istanbul'umun irzina gecti!

Ben git derim. Git ki sosyal sinif ve kültür karmasasi icerisinde kaybol, zaten kisa olan hayatinin büyük bir kismini trafikte gecirerek harca ve herseye hak ettiginin 2-3 kati bedel öde ki hayatinin bir anlami olsun :thumbup: :champ: :D

Not : Cevabim ironi üzerine kuruludur ;)

+1
Kullanıcı avatarı
zafeer

Re: İstanbul'a Taşınıyorum / Tavsiyelerinizi Bekliyorum

Mesaj creeindian » 13 Eki 2015, 18:06

Ben de 26 yıldır İstanbul' da yaşıyorum, bunun 4-5 yılını Tarabya' da geçirdim ve hala burada yaşıyorum. İstanbul' a, hatta Türkiye' ye gelme fikrinizi eleştirmeden İstanbul tecrübemi paylaşayım:

Dediğim gibi evim Tarabya' da, İş yerim ise İTÜ Teknokent' te. Yaklaşık 10 dakikada motosikletimle işime gidip geliyorum, ev-iş yeri arası çok yakın ve trafik derdi olmayan bir araç kullandığım için bu konuda gayet rahatım. Siz de Tarabya' da ev tutabilirsiniz. Sanatçılar sitesi, Nurol Sitesi, Profesörler sitesi veya 2.000 TL' ye kadar yine Tarabya' da daha varoş yerlerde ev kiralayabilirsiniz. Sizin için güzel bir tercih olabilir. 7-8 dakika metroya yürürsünüz, İTÜ-Maslak durağında iner, 10-12 dakika daha yürüyüp İstinye Park' a ulaşırsınız, gül gibi geçinir gidersiniz. Akşamları ve hafta sonları sahile inersiniz, genelde sakin, kalabalık olmayan, çok fazla gidecek yeri bulunmayan, belki de çabuk sıkılabileceğiniz bir yer, fazla bir beklentiniz yoksa güzel olabilir.

Ama; Akşamları veya hafta sonları bir yerlere gitmeyi düşünmemenizi öneririm, metroyla Taksim, Eminönü' ne kadar gidebilirsiniz elbette
ama aracınızla çok zor, sahilden veya Tarabya' yı diğer semtlere bağlayan Büyükdere caddesi iş gidiş-çıkışı, Cumartesi günleri genelde kilit durumunda, gideceğinize pişman olabilirsiniz. Ben hafta sonlarımı eşim ve 2 çocuğumla sadece çocuk parklarında, sahilde veya hava soğuksa maalesef alışveriş merkezlerinde veya kısa süreli sahil gezileriyle geçiriyorum. Maalesef diyorum çünkü başka seçeneğim yok, bir yerlere gitmeye kalkarsam, mesela Anadolu yakasına geçmeye kalkarsam, hafta içi ve Cumartesi zaten imkansız, Pazar günü de gidilebilecek yerler olabildiğine kalabalık, belki sadece arkadaş ziyareti.

Neyse ki ben de kısa zamanda tamamen İngiltere' ye yerleşme kararı aldım, kararım sadece İstanbul ile alakalı değil elbette. Çok büyük umutlarım yok ama daha iyi olacağını biliyorum çünkü nereye gideceğimi, hangi koşullarda yaşayacağımı biliyorum. Çok büyük bir aksilik olmadığı müddetçe Türkiye' ye dönmeyi de düşünmüyorum.

Kararsınız şimdiden hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
creeindian

Mesaj MioPrivato » 14 Eki 2015, 00:17

Herkeze bilgi ve tercuberinden dolayi tesekkur ederim, gercekten cok faydali paylasimlar :champ: :thumbup:

Ben istek bir yanda birazda mecburiyetten Turkiyeye donuyorum.. Istinye Parktaki isim disinda kendi firmam var ve butun musterilerim Istanbulda.
Surekli gidip geliyorum Istanbula kisa sureligine oda bir yerden sonra cok yorucu ve sıkıcı geliyor..
Ayrica Istanbulda ileriye donuk birkac yatirim yapmayi amacliyorum ve bu yatirimlarinda basinda durmak istiyorum..
Anlasilan 3000tl cok uzaga goturebilecek bir rakam degil kira olarak. Bu durumu bi gozden gecirip yeni degerlendirmelerde bulunmak istiyorum.

Tavsiyeleriniz dogrultusunda birkac arastirma yapip donecegim. :thumbup:
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj ermansire » 16 Eki 2015, 14:54

Reşitpaşa'da temiz bir ev bulursanız İstinye Park'a yürüme mesafesi.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj MioPrivato » 17 Eki 2015, 20:26

Peki arkadaslar sizce en mantiklisi internettenmi bakmak yada kisisel gidip emlakcilarimi gezmek?
Ve emlakcidanmi alayim veya sahibindenmi?
Karim bana, ''Benmi, Saatlerinmi?'' diye sordugunda dusunmek icin zaman istedim ve kronometresini actirdim..
Kullanıcı avatarı
MioPrivato
Contributor

Mesaj aokyy » 21 Eki 2015, 19:38

Yaklaşık 1,5 yıl İstinye'de merkeze çok yakın, boğaz manzaralı bir evde oturdum. İstanbul'u sevmememe rağmen İstinye'nin yeri bende ayrı kaldı. Yarın birgün İstanbul'da yaşayacak olursam tercihim yine İstinye olacaktır. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
aokyy

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners