Kariyer Plan覺 Hakk覺nda Fikirler ve Tecr羹be Payla覺m覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Re: Kariyer Plan覺 Hakk覺nda Fikirler ve Tecr羹be Payla覺m覺

Mesaj mehmetalpcan » 29 Nis 2015, 17:27

kim ne derse desin en ge癟erli meslek bu 羹lkede hekimliktir.hekimler para dan ziyade eski itibarlar覺n覺 繹zl羹yorlar,geri gelmemek 羹zere gitmitir.ge癟enlerde bir gsm irketine gittim kaliteli okuldan m羹hendis yeenimin 癟al覺ma artlar覺n覺 g繹r羹nce emin olun ok ge癟irdim.繹zelde 癟al覺mayan devlet konforunu ,i ve maa garantisinin fark覺nda deildir.bu g羹n iki okul hari癟 m羹hendislikler yerlerde s羹r羹n羹yor.istisna olarak insanlar baar覺 g繹sterebilirler, bu balay覺c覺 deilidir.herkesin ba覺na adriana lima yaarken k覺smetinize pascal d羹羹yorsa zaten ans覺n覺z覺 zorlay覺p riske borca girmeyin.vatanda da u alg覺 vard覺r; ben para veriyorum ,hizmet sat覺n al覺yorum kimseye sayg覺 g繹stermek zorunda deilim mant覺覺 var.kiisel fikrim 35 ya覺na kadar insan ne yapt覺 yapt覺 daha sonras覺 ciddi macera,dolay覺sla bu ya barem olmal覺.bazende orta karar bir gelir , y羹ksek i konforu hedef bu olmal覺.y羹ksek hedef hem insan覺n kendisini hemde sevdiklerine zarar veriyor.insan sevdii meslei deil iin ekonomik getirisine bakmal覺 yar覺n 癟ocuunuza bir ayakkab覺 alamad覺覺n覺zda iin tad覺 ka癟覺yor d繹n羹lmez yola giriyorsunuz.son olarak 繹yle kapatay覺m Allah cc dileyene ilmi .dilediine zenginlii veriyor.selamlar.
i癟ki b羹t羹n k繹t羹l羹klerin anas覺d覺r Hz Muhammed SAV.
Kullan覺c覺 avatar覺
mehmetalpcan

Ya: 55
Kay覺t: 05 Mar 2010, 22:38

Mesaj kilimanjaro » 29 Nis 2015, 17:38

mehmetalpcan yazd覺:kim ne derse desin en ge癟erli meslek bu 羹lkede hekimliktir.hekimler para dan ziyade eski itibarlar覺n覺 繹zl羹yorlar,geri gelmemek 羹zere gitmitir.ge癟enlerde bir gsm irketine gittim kaliteli okuldan m羹hendis yeenimin 癟al覺ma artlar覺n覺 g繹r羹nce emin olun ok ge癟irdim.繹zelde 癟al覺mayan devlet konforunu ,i ve maa garantisinin fark覺nda deildir.bu g羹n iki okul hari癟 m羹hendislikler yerlerde s羹r羹n羹yor.istisna olarak insanlar baar覺 g繹sterebilirler, bu balay覺c覺 deilidir.herkesin ba覺na adriana lima yaarken k覺smetinize pascal d羹羹yorsa zaten ans覺n覺z覺 zorlay覺p riske borca girmeyin.vatanda da u alg覺 vard覺r; ben para veriyorum ,hizmet sat覺n al覺yorum kimseye sayg覺 g繹stermek zorunda deilim mant覺覺 var.kiisel fikrim 35 ya覺na kadar insan ne yapt覺 yapt覺 daha sonras覺 ciddi macera,dolay覺sla bu ya barem olmal覺.bazende orta karar bir gelir , y羹ksek i konforu hedef bu olmal覺.y羹ksek hedef hem insan覺n kendisini hemde sevdiklerine zarar veriyor.insan sevdii meslei deil iin ekonomik getirisine bakmal覺 yar覺n 癟ocuunuza bir ayakkab覺 alamad覺覺n覺zda iin tad覺 ka癟覺yor d繹n羹lmez yola giriyorsunuz.son olarak 繹yle kapatay覺m Allah cc dileyene ilmi .dilediine zenginlii veriyor.selamlar.

Mehmet bey , sadece merak ettiim i癟in soruyorum.M羹hendislik eitimi i癟in 2 okul demisiniz.Hangileri acaba ? rica etsem yazar m覺s覺n覺z ?
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj Terasus » 29 Nis 2015, 17:56

Terasus yazd覺:Tesadufen gordum simdi basligi ve yazilanlarin cogunu okudum.

2009'da mezun olduktan sonra tr'de hic is aramadan direkt olarak yurtdisina ciktim ve yaklasik 6 yildir ortadogu ulkelerinde insaat projelerinde calistim (insaat muhendisiyim). Son 2,5 yilimda Dubai-Avustralya ortakligi buyuk bir yabanci sirkette calistim ve gectigimiz haftalarda tr'ye donus yaptim. Son 2 haftadir is gorusmelerine giriyorum, gozlemledigim kadari ile yurtdisi tecrubemin ve yabanci buyuk bir sirkette calismis olmamin herhangi bir olumlu katkisi yok turkiye insaat sektorunde is aramamda. Galiba insaat sirketlerinin ise alimdaki en buyuk ve hatta tek kriteri az paraya calisacak adam olmasi. Ne mezun oldugunuz okulun, ne tecrubenizin, ne de hangi yabanci dil(ler)i ne seviyede biliyor olusunuzun onemi yok, ucuza calismayi kabul etmeniz yeterli. Yani benim sektorumde durum malesef boyle. Ben de is aramaya devam ediyorum, bulursam yeniden birseyler yazarim buraya.

Az once telefon geldi, gorustugum bir yerle anlastik. Gelecek hafta calismaya baslayacagim. ilerleyen zamanlarda konuyla ilgili dusuncelerimi yeniden yazacagim.
Kullan覺c覺 avatar覺
Terasus

Ya: 38
Kay覺t: 19 Tem 2010, 06:25

Mesaj Bg17 » 29 Nis 2015, 17:59

Kilimanjaro, soru muhendislik yapan muhendisler icin mi? Yoksa digerleri de dahil mi?
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bg17

Kay覺t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj hakan1970 » 29 Nis 2015, 18:01

Terasus [emoji106].
Tebrikler. S羹per haber.
Her insan huzur verir...Kimileri gelince , kimileri gidince.
Kullan覺c覺 avatar覺
hakan1970

Ya: 53
Kay覺t: 30 Oca 2013, 18:17

Mesaj Bg17 » 29 Nis 2015, 18:04

Terasus tebrikler...

Bir tavsiye, hicbir zaman calistigin yer ve patronlrin hakkinda olumsuz gorus soyleme. Hep pozitif ol, pozitif seyler soyle, etkisi uzun vadede belli olur...
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bg17

Kay覺t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj onatozer » 29 Nis 2015, 18:07

Terasus baar覺lar diliyorum. :champ: :champ: :champ:

Bu arada o iki ( yada bir elin parma覺 kadar diyelim) okul d覺覺ndaki bir okuldan mezun bir m羹hendis olarak ne yaz覺k ki bu g繹r羹e kat覺l覺yorum...
"Watch Idiot Savant"
Kullan覺c覺 avatar覺
onatozer

Kay覺t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj mehmetalpcan » 29 Nis 2015, 18:13

kilimanjaro yazd覺:
mehmetalpcan yazd覺:kim ne derse desin en ge癟erli meslek bu 羹lkede hekimliktir.hekimler para dan ziyade eski itibarlar覺n覺 繹zl羹yorlar,geri gelmemek 羹zere gitmitir.ge癟enlerde bir gsm irketine gittim kaliteli okuldan m羹hendis yeenimin 癟al覺ma artlar覺n覺 g繹r羹nce emin olun ok ge癟irdim.繹zelde 癟al覺mayan devlet konforunu ,i ve maa garantisinin fark覺nda deildir.bu g羹n iki okul hari癟 m羹hendislikler yerlerde s羹r羹n羹yor.istisna olarak insanlar baar覺 g繹sterebilirler, bu balay覺c覺 deilidir.herkesin ba覺na adriana lima yaarken k覺smetinize pascal d羹羹yorsa zaten ans覺n覺z覺 zorlay覺p riske borca girmeyin.vatanda da u alg覺 vard覺r; ben para veriyorum ,hizmet sat覺n al覺yorum kimseye sayg覺 g繹stermek zorunda deilim mant覺覺 var.kiisel fikrim 35 ya覺na kadar insan ne yapt覺 yapt覺 daha sonras覺 ciddi macera,dolay覺sla bu ya barem olmal覺.bazende orta karar bir gelir , y羹ksek i konforu hedef bu olmal覺.y羹ksek hedef hem insan覺n kendisini hemde sevdiklerine zarar veriyor.insan sevdii meslei deil iin ekonomik getirisine bakmal覺 yar覺n 癟ocuunuza bir ayakkab覺 alamad覺覺n覺zda iin tad覺 ka癟覺yor d繹n羹lmez yola giriyorsunuz.son olarak 繹yle kapatay覺m Allah cc dileyene ilmi .dilediine zenginlii veriyor.selamlar.

Mehmet bey , sadece merak ettiim i癟in soruyorum.M羹hendislik eitimi i癟in 2 okul demisiniz.Hangileri acaba ? rica etsem yazar m覺s覺n覺z ?

boazi癟i ve tabiki it羹
i癟ki b羹t羹n k繹t羹l羹klerin anas覺d覺r Hz Muhammed SAV.
Kullan覺c覺 avatar覺
mehmetalpcan

Ya: 55
Kay覺t: 05 Mar 2010, 22:38

ncekiSonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners