Kariyer Plan覺 Hakk覺nda Fikirler ve Tecr羹be Payla覺m覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Re: Kariyer Plan覺 Hakk覺nda Fikirler ve Tecr羹be Payla覺m覺

Mesaj onatozer » 15 Nis 2015, 15:18

Torpil konusuna kesinlikle kat覺l覺yorum ancak referans ile torpil kavramlar覺n覺 ay覺rmak gerek. lkemizde ikisi 癟ok i癟 i癟e olsa da sadece bu topraklara mal etmek doru olmaz. Yurtd覺覺nda da referans 癟ok b羹y羹k bir 繹ncelik ve 癟ou b羹y羹k kurum insan ilikileri ile ie al覺m yap覺yor.

Memur 癟ocuunun referans覺 olmaz terimine de kat覺lm覺yorum. Sosyal ilikileri olan herkesin referans覺 vard覺r. nemli olan g繹r羹t羹羹n insanlar覺n kalitesi ve onlar覺n seni nas覺l tan覺d覺覺d覺r.

Bu kavramlara 繹rnek vermek gerekirse ben bir i yeri sahibi olsam ve ie al覺m yapacaksam 繹ncelikle en iyi ve en bilin癟li 癟al覺anlar覺ma gidip uygun tan覺d覺klar覺 olup olmad覺覺n覺 sorar覺m. 羹nk羹 ekmeini 癟al覺t覺覺 firmadan kazanan hi癟 kimse baar覺s覺z olacak elemana referans olup hem kendi iini engellemesini hem de mah癟up olmas覺n覺 istemez.

Diploma 繹zg羹ven veriyor evet, hele ki aaal覺 bir 羹nvan ve iyi bir okul ile gelirse. Ancak 癟al覺ma hayat覺nda hi癟 kimse ne mezunu olduunuza bakm覺yor. 羹nk羹 i ite deil okulda 繹reniliyor. Keza 羹lkemizdeki 羹niversitelerin 癟ounun kalitesi malum.

Birilerini tan覺maktan, tan覺maktan, aramaktan korkmay覺n. Herkes bata bunu mah癟ubiyet ile yapmak istemiyor ama bu s羹re癟lerden ge癟iyor. Hatta istatistiklere g繹re ortalaman覺n 羹zerinde baar覺l覺 her kariyer plan覺nda insanlar en az 3 i deitiriyor. :geek:
"Watch Idiot Savant"
Kullan覺c覺 avatar覺
onatozer

Kay覺t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj onatozer » 15 Nis 2015, 15:21

Cct yazd覺:retim olmasada bende bir m羹hendisim.

Siz de fikir 羹retiyorsunuz, estetik 羹retiyorsunuz azizim. ;) :champ:
"Watch Idiot Savant"
Kullan覺c覺 avatar覺
onatozer

Kay覺t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj kilimanjaro » 15 Nis 2015, 15:23

Cct kat覺l覺yorum ... 癟ok uzun y覺llar 繹nce savunma sanayinde m羹hendislik yaparken , bir sanayici abim 繹yle demiti.Bir an 繹nce kendi iini kur ... para kar topu gibidir , yuvarland覺k癟a b羹y羹r.O zaman ald覺rmad覺m bu s繹ze ...iyi ki ald覺rmam覺覺m ... 癟羹nk羹 hayatta ama癟 sadece 癟ok para kazanmak olmamal覺 ... mesleki ve kiisel olgunluk para kazanma isteiyle edeer ilerlemeli ... yoksa para kazanmak tek ba覺na zor birey deil.Birde yeni m羹hendis arkadalar覺ma 繹nemli bir tavsiyem var ... asla oldum demeyin ... dediiniz g羹n , gerilemeye balad覺覺n覺z g羹nd羹r ve baar覺s覺zl覺k ka癟覺n覺lmazd覺r.
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj Yase » 15 Nis 2015, 15:48

襤 arama s羹recinde veya ie baland覺ktan bir s羹re sonra genelde insanlarda bir hayal k覺r覺kl覺覺 oluuyor. Keza bende de durum 繹yle oldu. Yeni mezun olduumda inan覺lmaz istekli ve azimliydim. Bana onlarca erkek taraf覺ndan s繹ylenen "K覺zlar yapamaz" denen ne varsa hepsini 24 ya覺nda yapt覺m. Tulumumu da giydim, da覺nda tepesinde sahaya da 癟覺kt覺m. Fakat o bahsettiim hayal k覺r覺kl覺覺n覺 izleyen bir souma bende h覺zl覺 yaand覺. Bunun sebebinin yaanan haks覺zl覺klar olduunu d羹羹n羹yorum. 襤e al覺m s羹recinde herhangi bir haks覺zl覺k durumu yaanm覺yorsa, 癟al覺覺rken yaan覺yor demek ki. Bir 羹lkede 癟ok 癟al覺an deil de torpillisi ve 癟ok konuan覺 deer g繹r羹yorsa o 羹lkenin sanayisi de teknolojisi de geliemez.
Yase

Kay覺t: 21 Eyl 2014, 17:19

Mesaj efendisiz » 15 Nis 2015, 15:55

Yirmili yalarda ula覺lm覺 Bakan dan覺manl覺覺, Bakanl覺k m羹avirlii tecr羹beleriyle sana bir ka癟 na癟izane tavsiyede bulundum yorumlarda dikkatimi 癟ekti baz覺 arkadalar bu 羹lkede bir yerlere gelebilmek i癟in torpil gerekiyor torpil olmadan olmaz tarz覺 eyler s繹ylemi asla kulak asma yolundan da d繹nme torpille bir yerlere gelen insanlar var hep olmutur ama verdii emein kar覺l覺覺n覺 al覺p sadece 癟al覺arak bir yerlere gelen insanlar覺n say覺s覺 daha fazlad覺r emin ol.
En son efendisiz taraf覺ndan 15 Nis 2015, 18:06 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 2 kere d羹zenlendi.
efendisiz

Mesaj Clk » 15 Nis 2015, 16:03

MBA yapmis, 4 dil konusan bir makine m羹hendisi olarak diyebilecegim: Basari detaylarda saklidir.

Baskalarinin g繹rmedigini/g繹remedigini g繹r羹rsen, baskalarinin es gectiklerine deger verirsen, hayatinin her noktasinda kalite kavramini ilke edinirsen farkliligini ortaya koyarsin. Iste s羹r羹den ayrildigin; kisacasi farkli olmayi basardigin g羹n basarinin kapilari sana acilmistir.

zet : G羹d羹len olma, g羹den ol! :thumbup: Hayatta basarilar :champ:
TRK'羹m!!! lkem TRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Clk

Kay覺t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj alt覺k覺rkbe » 15 Nis 2015, 17:09

Cavro yazd覺klar覺n覺n 癟ounda hakl覺s覺n ama bir ey var unuttuun. Referans ya da torpil ad覺 her neyse bir kiinin ie girmesine yarar en iyi yer en kurumsal yer olsa da. Ama o kiinin orda devam etmesini salamaz.Senin dediini anl覺yorum.Bize de bir ans verseler daha da iyisi oluruz diyorsun.En 癟ok girmek istediim yerlerden ikisi Aselsan ve Tai,oralarda da referans 繹nemli bir dayanak noktas覺.Ka癟 kez bavurdum ve bir ka癟 mail att覺m ama m羹lakata bile 癟a覺r覺lmad覺m sadece ben deil pek cok devrem. Devrelerimden oralarda ie giren de var ama hemen ama 1 y覺l sonra.En b羹y羹k firmalarda bile "referans" olay覺 var,癟羹nk羹 bu konuda da yazd覺klar覺 ve benim arkadalar覺mdan duyduklar覺m gibi bir yerde tan覺d覺k olmazsa art覺k ie al覺m cok da kolay deil hele ki kurumsal ya da yeni kurumsallamaya balam覺 firmalarda.Ankarada teknokent firmalar覺n覺n cogu k羹癟羹k firmalar ve daha kolay girebiliyorsun ama dediin gibi d羹羹k maalarla.襤yi bri okul ve iyi bir b繹l羹m bitirdin diyorsun bunun egosuna girmeden(ki bu konuda ahs覺m ad覺na asla b繹yle bir havam olmad覺 ) ama unu g繹r羹yorsun bilmedii halde biliyormu gibi m羹lakatlarda konumay覺 iyi kotaran arkadalar覺n i al覺rken sen( senin ahs覺n olarak deil genel, sen ben baka kim varsa) hala i ar覺yorsun.Bu hayat覺n ger癟ei ve bunu kabullendim ben ,anlad覺覺m kadar覺yla sen de kabullenmisin. Bir insan hevesliyse,kendini iyi gelitirmisse ve iyi ekilde gelitireceine inan覺yorsa ileride baar覺l覺 olacakt覺r.Benim bu konuyu acma amac覺m kariyerin ba覺nda minimum hata ile ilerlemek,癟ok i deitirmeden ,mumkun oldugunca nokta at覺s覺 yapabileceim bir irkette 癟al覺abilmek en az覺ndan ilk 2-3 y覺ll覺k s羹re i癟in c羹nk羹 bu sure alan覺 ne olursa olsun kiilerin gelimesi pimesi i癟in makul bir sure ve bu surecte alacag覺m kararlar sececegimiz iler tum hayat覺m覺z覺 etkileyecek.Moral bozmamal覺s覺n,癟羹nk羹 hayatta N..A olay覺 yok,s羹rt羹nmesiz zemin ya da form羹lde unu ihmal edin yok.T羹m deikenlere ramen 癟ok ey baar覺laca覺na eminim.
Kullan覺c覺 avatar覺
alt覺k覺rkbe

Ya: 34
Kay覺t: 14 Nis 2013, 20:20

Mesaj darksider » 15 Nis 2015, 17:40

Bir 癟ok deerli Payla覺m yap覺lm覺 ve ger癟ekten 癟ok doru tecr羹beler. "nemi Varsa" y羹ksek Lisansl覺 ve birka癟 tane dil bilen, hem patroncuk itketinde, hem T羹rkiye ilk 10 irketinden birinde, hem de Yukar覺larda bahsedilen Amerika merkezli global bir irkette 癟al覺m覺 olan, gen癟liinin sonu orta yalar覺n覺n ba覺nda birisi olarak benim s繹yleyeceim tek ey "farkl覺 ol". Bu farkl覺l覺覺 kendine olan yat覺r覺mlar覺nla, bak覺 a癟覺nla, ve hatta giyim tarz覺nla bile salayabilirsin....
Nothing lasts forever, and we both know hearts can change...
Kullan覺c覺 avatar覺
darksider

Ya: 43
Kay覺t: 07 Nis 2015, 17:58

ncekiSonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners