Kariyer Plan覺 Hakk覺nda Fikirler ve Tecr羹be Payla覺m覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Re: Kariyer Plan覺 Hakk覺nda Fikirler ve Tecr羹be Payla覺m覺

Mesaj alt覺k覺rkbe » 28 Nis 2015, 13:04

Sevgili ringrang meslein en zorlular覺ndan birisi, g羹zel eylere ulamak i癟in pimek laz覺m,ve sen ilk aamay覺 atlam覺s覺n o zor g羹nlerin b羹y羹k k覺sm覺 geride kalm覺t覺r umar覺m. Hayalimizde olduumuz yerlerle bulunduumuz konumlar 癟ok farkl覺 oluyor ve bu da mutsuz bir hayata sebep oluyor. Zaten t羹m amac覺m覺z bu ikisini m羹mk羹n olduunca yaklat覺rmak deil mi.Son dediine kesinlikle kat覺l覺yorum,mesele para deil ,癟羹nk羹 bir s羹re sonra mutlu eden bu olmayacakt覺r eminim. Mutlu olmak,keyif almak ya da haz duymak i癟in farkl覺 bileimler gerekiyor san覺r覺m. Umar覺m hepimizi engebeleri aar zirvedeki manzaran覺n tad覺n覺 癟覺kart覺r覺z.
ringrang yazd覺:alt覺k覺rkbe konunu okurken 1-2 sene 繹nceki i癟 s覺k覺nt覺lar覺m覺 hezeyanlar覺m覺 hat覺rlad覺m ve i (bulma yetenei diyorum art覺k ben) -yeni f覺rsatlar hk bi kelam etmezsem 癟atlar覺m. arkadalar覺m覺n sekt繹rleriyle alakal覺 deerli tavsiyelerine kat覺lmakla beraber mesleimle alakal覺 ufak bi ekleme yapmak isterim

2 sene 繹nce t覺p fak. mezun oldum(2 sene uzatmal覺), apar topar Karadeniz de bi il癟eye atand覺m.merkezine en erken yol mesafesi 2 saat s羹ren bu il癟ede siyasi bask覺,imkans覺zl覺k(ambulans i癟inde -4de tecr羹bem olmamas覺na ramen doum yapt覺r覺nca) istifaya zorlad覺.daha sonra istemedim bi branda 羹niversitede asistanl覺k yapt覺m ve 6 ayda(mobing-i y羹k羹) istifa ettim ve sonra bu garip uzmanl覺k s覺nav覺na hi癟 癟al覺amad覺m. bundan sonra hayat覺m覺n en s覺k覺nt覺l覺 ruhumu resmen emdikleri son evreme girmitim 癟羹nk羹 okul ve sonras覺 d繹nemde f覺rsatlar覺 g繹remedim.zorluk 癟ektik癟e piiyosun. 癟eitli hastanelerde kliniklerde 繹zel n繹bet tuttum o zamanlar 癟ok 羹z羹l羹yordum acil k繹elerinde ambulansda s羹r羹nmekten sa癟ma sapan vakalarla uramaktan bittim. inan her t羹rden insan ve olayla kar覺lam覺t覺m inan覺lmaz bi katk覺 salad覺 bana bu s羹re癟te ikili ilikilerimi gelitirip 癟evre yapt覺m 繹zelde 癟al覺t覺k癟a 癟ok saf olduumu anlad覺m g繹z羹m hi癟 a癟覺lmam覺.sen 癟ok emek verip kar覺l覺k alam覺yordun.
HAYAL襤MDEK襤 uzmanl覺覺 yapam覺yordum (癟evremdeki bask覺y覺 hi癟 s繹ylemiyorum bile bask覺dan 繹te senden bi eyin ac覺s覺n覺 癟覺kar覺rcas覺na sald覺ranlar) bari yapmak istediim ey hayal olmas覺n dedim. benim gibi a覺r artlarda 癟al覺an fak羹lteden 4 arkada覺m(erzurum-癟orum-ar覺 da acil hekimi )癟a覺r覺p g繹r羹nt羹leme merkezi f覺rsat覺 olduundan bahsettim.detaylara girmeden bahsedeyim krediden tutun validenin alt覺nlar覺na s覺n覺f arkadalar覺m覺z dahil bize en uzak insanlardan bile para istemek zorunda kald覺k.paras覺zl覺ktan cihazlar覺n bak覺m覺 yaz覺malar覺 i癟in g羹nlerce japon konsolosluunda dolat覺m elimde google translate ile ordaki han覺mefendiye 癟ektiim iltifatlar hala kula覺mda 癟覺nlar.sonu癟 olarak 癟ok zorland覺k ama oldu iler ray覺na oturdu.yasal olarak biz oray覺 羹zerimize alamad覺k ama annelerimizin 羹zerine yapt覺k imdi maddi ve gelecek kayg覺m覺z zorlamam覺z olmadan hayalimizdeki uzmanl覺覺 yapmak i癟in tekrardan s覺nava 癟al覺caz.

u laf 癟ok inan覺yorum bir halk eer 500 y覺lda yaayaca覺 s覺k覺nt覺y覺 50 senede yaarsa devrim ka癟覺n覺lmaz olur. ayn覺s覺 insan i癟inde ge癟erli sende devrimini 450 sene 繹nceye 癟ekmelisin. 癟ok i癟imden geldi hafif buulu g繹zlerle yazd覺m. hi癟 unutamam 癟羹nk羹 o g羹n bize 癟ok k羹癟羹k de olsa yard覺m覺 olanlar覺n elini hi癟 b覺rakm覺cam sende istediin ii yap para 癟ok 繹nemli deil balarda sen sevdik癟e para sana emin ol gelicek biraz sab覺r

Ay覺n 18'inde bir aksilik olmazsa balayaca覺m..
efendisiz yazd覺:Merak ettim uan ie balad覺n覺z m覺 en son g繹r羹meye gidecektiniz
Kullan覺c覺 avatar覺
alt覺k覺rkbe

Ya: 34
Kay覺t: 14 Nis 2013, 20:20

Mesaj Archimed » 28 Nis 2015, 13:17

ringrang yazd覺:alt覺k覺rkbe konunu okurken 1-2 sene 繹nceki i癟 s覺k覺nt覺lar覺m覺 hezeyanlar覺m覺 hat覺rlad覺m ve i (bulma yetenei diyorum art覺k ben) -yeni f覺rsatlar hk bi kelam etmezsem 癟atlar覺m. arkadalar覺m覺n sekt繹rleriyle alakal覺 deerli tavsiyelerine kat覺lmakla beraber mesleimle alakal覺 ufak bi ekleme yapmak isterim

2 sene 繹nce t覺p fak. mezun oldum(2 sene uzatmal覺), apar topar Karadeniz de bi il癟eye atand覺m.merkezine en erken yol mesafesi 2 saat s羹ren bu il癟ede siyasi bask覺,imkans覺zl覺k(ambulans i癟inde -4de tecr羹bem olmamas覺na ramen doum yapt覺r覺nca) istifaya zorlad覺.daha sonra istemedim bi branda 羹niversitede asistanl覺k yapt覺m ve 6 ayda(mobing-i y羹k羹) istifa ettim ve sonra bu garip uzmanl覺k s覺nav覺na hi癟 癟al覺amad覺m. bundan sonra hayat覺m覺n en s覺k覺nt覺l覺 ruhumu resmen emdikleri son evreme girmitim 癟羹nk羹 okul ve sonras覺 d繹nemde f覺rsatlar覺 g繹remedim.zorluk 癟ektik癟e piiyosun. 癟eitli hastanelerde kliniklerde 繹zel n繹bet tuttum o zamanlar 癟ok 羹z羹l羹yordum acil k繹elerinde ambulansda s羹r羹nmekten sa癟ma sapan vakalarla uramaktan bittim. inan her t羹rden insan ve olayla kar覺lam覺t覺m inan覺lmaz bi katk覺 salad覺 bana bu s羹re癟te ikili ilikilerimi gelitirip 癟evre yapt覺m 繹zelde 癟al覺t覺k癟a 癟ok saf olduumu anlad覺m g繹z羹m hi癟 a癟覺lmam覺.sen 癟ok emek verip kar覺l覺k alam覺yordun.
HAYAL襤MDEK襤 uzmanl覺覺 yapam覺yordum (癟evremdeki bask覺y覺 hi癟 s繹ylemiyorum bile bask覺dan 繹te senden bi eyin ac覺s覺n覺 癟覺kar覺rcas覺na sald覺ranlar) bari yapmak istediim ey hayal olmas覺n dedim. benim gibi a覺r artlarda 癟al覺an fak羹lteden 4 arkada覺m(erzurum-癟orum-ar覺 da acil hekimi )癟a覺r覺p g繹r羹nt羹leme merkezi f覺rsat覺 olduundan bahsettim.detaylara girmeden bahsedeyim krediden tutun validenin alt覺nlar覺na s覺n覺f arkadalar覺m覺z dahil bize en uzak insanlardan bile para istemek zorunda kald覺k.paras覺zl覺ktan cihazlar覺n bak覺m覺 yaz覺malar覺 i癟in g羹nlerce japon konsolosluunda dolat覺m elimde google translate ile ordaki han覺mefendiye 癟ektiim iltifatlar hala kula覺mda 癟覺nlar.sonu癟 olarak 癟ok zorland覺k ama oldu iler ray覺na oturdu.yasal olarak biz oray覺 羹zerimize alamad覺k ama annelerimizin 羹zerine yapt覺k imdi maddi ve gelecek kayg覺m覺z zorlamam覺z olmadan hayalimizdeki uzmanl覺覺 yapmak i癟in tekrardan s覺nava 癟al覺caz.

u laf 癟ok inan覺yorum bir halk eer 500 y覺lda yaayaca覺 s覺k覺nt覺y覺 50 senede yaarsa devrim ka癟覺n覺lmaz olur. ayn覺s覺 insan i癟inde ge癟erli sende devrimini 450 sene 繹nceye 癟ekmelisin. 癟ok i癟imden geldi hafif buulu g繹zlerle yazd覺m. hi癟 unutamam 癟羹nk羹 o g羹n bize 癟ok k羹癟羹k de olsa yard覺m覺 olanlar覺n elini hi癟 b覺rakm覺cam sende istediin ii yap para 癟ok 繹nemli deil balarda sen sevdik癟e para sana emin ol gelicek biraz sab覺r

Ringrang; bazen neden T羹rkiye'de yaad覺覺m覺z覺 sorgulatan olaylar yaam覺s覺n.

T覺p eitimi kolay deildir. Liselerin en parlak 繹rencilerinin genelde t覺p eitimi almas覺 yak覺t覺r覺l覺r. En parlak 繹renci grubundan olup olduk癟a a覺r bir eitim al覺yorsun. B羹t羹n bunlar bittikten sonra zorunlu hizmette yaan覺lan sorunlar cabas覺. Yokluk 繹nemli bir sorun; ama iini yaparken g繹zlemlediin art niyetli eyler keyfini ka癟覺rt覺yor. 襤deallerin olunca insan paras覺zl覺k veya geri kalm覺 yerde olmaya bal覺 k覺s覺tl覺 imkanlarla yaamaya g繹羹s geriyorsun. Ama yaan覺lan覺n yan覺nda idealler de bir yere kadar..

Benim bir arkada覺m覺n abisi de sana benzer sorunlar yaad覺. TUS'u n繹roiruji 羹zerine yapt覺. Olduk癟a zeki ve k羹lt羹rl羹 birisi. Ecinsel olduu i癟in 襤stanbul'da 癟al覺覺rken hem hastanede, hem de sosyal hayatta baya覺 s覺k覺nt覺lar yaad覺. imdi yurt d覺覺na yerleti. Pek 癟ok kiinin tatile gitmek i癟in heves ettii; mutfa覺, sanat eserleri, moda trendleri ve de mimarisi ile beenilen, g羹neli bir Akdeniz ehrinde ya覺yor. Bildiim kadar覺yla keyfi yerinde; arada ailesini g繹rmek i癟in T羹rkiye'ye geliyor. Kim kaybetti peki? Tabi ki b繹yle bir kaynak ve potansiyeli deerlendiremedii i癟in bence T羹rk t覺p d羹nyas覺..

M羹hendislik eitimi al覺p pazarlama kariyeri yapan pek 癟ok kii var. Veya iletme/ekonomi eitimi al覺p finanstan turizme, reklamc覺l覺ktan y繹netim organizasyona pek 癟ok alanda 癟al覺mak m羹mk羹n. Ama bildiim kadar覺yla t覺p eitimi sonras覺 t覺p d覺覺nda yap覺labilecekler 癟ok k覺s覺tl覺. Allah yard覺mc覺n olsun; umar覺m istediin alanda 癟al覺ma imkan覺na kavuursun.
Kullan覺c覺 avatar覺
Archimed

Kay覺t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj ringrang » 28 Nis 2015, 18:47

kilimanjaro, abi keke bu empatiyi halk覺m覺z覺n 癟ou yapabilse ya. ben tahminim uan ki 羹retken-dourganl覺k 癟a覺ndaki nesilden 3 nesil sonra tam oturur empati duygusu

alt覺k覺rkbe, o s羹reci atlatt覺k 羹k羹rler olsun uan hayal bile edemediimiz yerlerdeyiz Clk n覺n basettii ''g羹d羹len olma g羹den ol'' laf覺na imzam覺 atar覺m risk almay覺nca hi癟 biey olmuyormu .繹yleki ar覺da 癟al覺an arkada覺m覺z(bayan hekim)evlilik i癟in para birikitiriyordu.her eyi b覺rakt覺 ar覺da . senin y羹z羹nden yuva kuram覺cam diyordu :) k覺z覺n babas覺 oldu olucak k覺z覺da senden isteyelim bari demiti :)
umar覺m sen dahil herkes istedii yere gelir. ama bildiim 繹rendiim tek ey var . hangi sekt繹r olursa olsun utanma ,asla ben bunu yapamam, ezilirim gibi d羹羹nceye yer olmad覺覺ym覺.beni 4 kere dahiliyeden b覺rakan(gide gele kanka olmutuk) hocamdan hasta istedim.yard覺mc覺 sal覺k personeli i癟in yeditepe buruni 羹nivlerinde haval覺 stajer hemireleri kur yap覺p :) 癟al覺maya iknaya gidiyorduk.

archimed hakl覺s覺n asl覺nda en g羹zeli yurtd覺覺 olduunu d羹羹n羹yorum ekstradan mesai yap覺nca ertesi g羹n o kadar az 癟al覺an arkadaalar覺m var Almanya da :thumbup: ki -cinsel tercih - g羹zel 羹lkem -duyarl覺l覺k fln bi arada duyamay覺z bu kelimeleri
Kullan覺c覺 avatar覺
ringrang

Kay覺t: 09 May 2013, 01:56

Mesaj Anesthesia » 28 Nis 2015, 21:26

K覺ssadan hisse kariyer planlamak i癟in en hay覺rl覺s覺 t覺p yazmamakm覺 :D

Universite tercihi i癟in soran en az 5 gencimizin hayat覺n覺 kurtard覺覺m覺 d羹羹n羹yorum :)
zg羹r kalana kadar imza mimza yok
Kullan覺c覺 avatar覺
Anesthesia

Ya: 47
Kay覺t: 16 Kas 2012, 17:24

Re: Ynt: Kariyer Plan覺 Hakk覺nda Fikirler ve Tecr羹be Payla覺m

Mesaj Miriel » 28 Nis 2015, 21:37

Anesthesia yazd覺:K覺ssadan hisse kariyer planlamak i癟in en hay覺rl覺s覺 t覺p yazmamakm覺 :D

Universite tercihi i癟in soran en az 5 gencimizin hayat覺n覺 kurtard覺覺m覺 d羹羹n羹yorum :)

Konutuumuz zamanki s繹zleriniz hala akl覺mda, teekk羹rler. :champ: :champ:
NOBLESSE OBLIGE!
Kullan覺c覺 avatar覺
Miriel

Kay覺t: 03 Au 2011, 20:08

Mesaj efendisiz » 28 Nis 2015, 22:07

Alt覺k覺rkbe hay覺rl覺 olsun. Ben u doktorlar kadar Hakk覺'na Raz覺 olmayan bir meslek grubu g繹rmedim yahu benim eim de doktor bizimle ayn覺 g繹revlerde bulunan bir癟ok arkada覺nda Eleri doktor 癟ok Say覺da arkada覺m覺z var yine doktor hepsi ile konuur sorar覺m bi s覺k覺nt覺n覺z var m覺 bi siyasi ile yada b羹rokratla vatandala 癟al覺anla vs bir sorun yaad覺n覺z mi cevap hay覺r 癟al覺ma artlar覺n覺z a覺r m覺 hay覺r maalar覺n覺z yeterli mi evet demek ki iini sahiplenerek yapan halinden memnun olmayanlar art覺k ne istiyorlarsa anlamak m羹mk羹n deil..
efendisiz

Mesaj onatozer » 29 Nis 2015, 00:23

:arrow: :arrow: :arrow:
"Watch Idiot Savant"
Kullan覺c覺 avatar覺
onatozer

Kay覺t: 27 Nis 2010, 17:02

Mesaj Bg17 » 29 Nis 2015, 00:49

Ben disarida oldugumdan goremiyorum herhalde herseyin iyiye gittigini...

Aklim egitimim ve bilgim yetmiyo sanirim..
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan覺c覺 avatar覺
Bg17

Kay覺t: 27 Oca 2012, 07:42

ncekiSonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 37 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners