TSF Sci-Fi / Hi-Tech

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: TSF Sci-Fi / Hi-Tech

Mesaj zandar » 16 Haz 2013, 00:19

balonlar iyi de detaylarını bilmiyorum, kalitatif özellikleri nedir acaba. millet tonla para harcıyo fiberobtik döşüyor heryere.
zandar

Mesaj asymptote » 16 Haz 2013, 14:38

Drk yazdı:
asymptote yazdı:Vat iz diz? (2xF11

Uzay kolonileri :)

Peki neden silindirik?
zandar yazdı:balonlar iyi de detaylarını bilmiyorum, kalitatif özellikleri nedir acaba. millet tonla para harcıyo fiberobtik döşüyor heryere.

Balonların detaylarını sormuyorum zaten, sence ne kadar gerçekleştirilebilir bir proje bu? Gökyüzü babalarının malı mı? Binlerce balonu yerleştirerek 20km irtifayı parsellemeye ne hakları var? Gelecekte belki supersonic uçakların bu irtifada seyretmesi gerekecek? Hem bu balonların saldırı ya da istihbarat amaçlı kötüye de kullanılmayacağını, bunun garantisini kim verebilir? Google şirketi USA destekli, hatta USA kontrollü bir şirket biliyorsunuz.. Ben böyle bir projeye dünya devletlerinin izin vermeyeceğini- izin vermemesi gerektiğini- düşünüyorum..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj zandar » 16 Haz 2013, 18:18

asymptote yazdı:Google'ın uçan balonlarına ne diyorsunuz?

zandar yazdı:balonlar iyi de detaylarını bilmiyorum, kalitatif özellikleri nedir acaba. millet tonla para harcıyo fiberobtik döşüyor heryere.

asymptote yazdı:Balonların detaylarını sormuyorum zaten, sence ne kadar gerçekleştirilebilir bir proje bu? Gökyüzü babalarının malı mı? Binlerce balonu yerleştirerek 20km irtifayı parsellemeye ne hakları var? Gelecekte belki supersonic uçakların bu irtifada seyretmesi gerekecek? Hem bu balonların saldırı ya da istihbarat amaçlı kötüye de kullanılmayacağını, bunun garantisini kim verebilir? Google şirketi USA destekli, hatta USA kontrollü bir şirket biliyorsunuz.. Ben böyle bir projeye dünya devletlerinin izin vermeyeceğini- izin vermemesi gerektiğini- düşünüyorum..

Balonların detaylarını sorduğunu ima etmedim zaten ben de. Detaylarını bilmediğimi, bu yüzden fazla yorum yapamayacağım anlamına gelen şeyler söyledim. Ayrıca "ne diyorsunuz?" sorusundan, en son soruda sorduklarını çıkarmak da öyle kolay değil.
zandar

Mesaj asymptote » 16 Haz 2013, 20:01

zandar yazdı:Ayrıca "ne diyorsunuz?" sorusundan, en son soruda sorduklarını çıkarmak da öyle kolay değil.

Haklısın, ben de senden (sizden) zor olanı bekliyorum zaten.. ;) :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj asymptote » 11 Oca 2014, 16:25

Bir bardak suyu atmosferin dışına, uzay ortamına çıkarsak ne olurdu? Donar mıydı, yoksa kaynayıp aniden buharlaşır mıydı?
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Miriel » 11 Oca 2014, 16:32

asymptote yazdı:Bir bardak suyu atmosferin dışına, uzay ortamına çıkarsak ne olurdu? Donar mıydı, yoksa kaynayıp aniden buharlaşır mıydı?

Her ikisi de değil tarzı bir tuzak soru değilse, kaynayıp aniden buharlaşır diyorum. Çünkü suyun buhar basıncı dış basınca eşit olduğunda su kaynar, bu durumda s.b.b her türlü büyük olacağından aniden buharlaşır. Doğru mu acep? :D
NOBLESSE OBLIGE!
Kullanıcı avatarı
Miriel

Mesaj asymptote » 11 Oca 2014, 16:43

Evet, var mı başka fikri olan? ;)
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Miriel » 11 Oca 2014, 17:45

asymptote yazdı:Evet, var mı başka fikri olan? ;)

Ağabey çok bekletme, hadi :)
NOBLESSE OBLIGE!
Kullanıcı avatarı
Miriel

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners