TSF : A Space Odyssey Uzay Kozmoloji Konuları

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: TSF : A Space Odyssey Uzay Kozmoloji Konuları

Mesaj azure » 16 Mar 2017, 16:06

asymptote yazdı:50 sayfa boşuna yazıp tartışmışız.. Keşke alıştıra alıştıra söyleseydin azure :) :shock: :o :?

Boşuna olur mu bu dünya spirit cooking yeri. :) Aya ayak basma görüntülerini de Kubrick çekmiş zaten.
Kullanıcı avatarı
azure

Mesaj asymptote » 16 Mar 2017, 17:15

Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj asymptote » 22 Nis 2017, 21:50

Dünya dünya günü kutlu olsun..
Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj asymptote » 07 Haz 2017, 21:07

Yüksek çözünürlüklü bilgisayar oyununda gerçek dışı bir sahne gibi:

Dünyanın (hatta evrenin) Elon Musk gibi daha fazla adama ihtiyacı var..
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Ground » 14 Oca 2018, 19:58

Evren konusunda ,

İnsanlık düşünsel evrimi, bilim , felsefe , uzay gibi konularda çok özel bulduğum diziler var. Özellikle benim seçtiğim Stargate serisi -film 10küsür SG1 , 5küsür Stargate atlantis, arada bir kaç film, akabinde SG universe (diğerleri kadar olmasada) tam bir fenomendi.

Hatta fanlarından biriyim, abd de stargate çiler , star trek çiler gibi bölünmüşlük vardı. Bir birlerini de sevmezlerdi :)))))))

Star trek dizisinin tüm sezonları ve aradaki film içeriklerini Netflix de buldum.

Gençlikte izlemediğime çok pişman oldum. Bu dizi de uzay bilim felsefe insanlık konularında çok derin bir içeriğe sahip.

Zaman ayırma sıkıntısına rağmen çerezlik her gün 1 saat ayırıyorum.

Dizi konusu ama izleyenler , bilenler vardır o yıllarda space odyssey gibi futurist bakış açısı olduğundan bu konuya yazmak istedim.
:champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj azizkaya » 14 Oca 2018, 20:33

Ground yazdı:Evren konusunda ,

İnsanlık düşünsel evrimi, bilim , felsefe , uzay gibi konularda çok özel bulduğum diziler var. Özellikle benim seçtiğim Stargate serisi -film 10küsür SG1 , 5küsür Stargate atlantis, arada bir kaç film, akabinde SG universe (diğerleri kadar olmasada) tam bir fenomendi.

Hatta fanlarından biriyim, abd de stargate çiler , star trek çiler gibi bölünmüşlük vardı. Bir birlerini de sevmezlerdi :)))))))

Star trek dizisinin tüm sezonları ve aradaki film içeriklerini Netflix de buldum.

Gençlikte izlemediğime çok pişman oldum. Bu dizi de uzay bilim felsefe insanlık konularında çok derin bir içeriğe sahip.

Zaman ayırma sıkıntısına rağmen çerezlik her gün 1 saat ayırıyorum.

Dizi konusu ama izleyenler , bilenler vardır o yıllarda space odyssey gibi futurist bakış açısı olduğundan bu konuya yazmak istedim.
:champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Stargate'i bir kez yalnız, bir kez eşimle seyrettim şimdi ufaklığın büyümesini bekliyorum 3. kez için. Ufuk açıcı bir seri. Şu an kullandığımız tabletleri ilk kez orada görmüştüm hatta. Bir bölümünde NASA'nın uzaylı fikrine insanları alıştırmak için bir dizi çektirdiği gibi bir konu vardı: Wormhole Extreme. O bölümden beri ne zaman eski filmlerde çağının ötesinde bir alet ya da icat görsem huylanırım.
Şu anda da uzay seyahatlerinin başladığı hatta zenginler için başka gezegenlerde koloniler kurulduğu dedikodusu dolanıyor.
Çok bilinenler dışında yeni bir uzaylı teması söylentisi ya da en ufak bir kanıt yok ama. Hatta herkesin cebine kameralar girince mucizeler ve UFO'lar azaldı diye tiye alanlar var.
Okyanusların ancak %5'inin keşfedildiği günümüzde uzaya daha fazla yatırım yapılması, Atlantis ve Mu kıtalarının uzaylılarla ya da daha ileri teknolojiye sahip medeniyetlerle ilişkisi ve gökyüzüne bakarken önümüzdeki şeyleri kaçırıyor olmamız ise ayrı bir tartışma konusu bence.
Kaldı ki hala dünyanın düz mü yuvarlak mı olduğunu tartışıyoruz. Aşıların, ilaçların sadece kar için şirketlerce önümüze getirildiğini düşünüyoruz. Birbirimize duyduğumuz bu haklı güvensizlikler yüzünden önümüzdeki distopik geleceğe koşar adım ilerliyoruz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj asymptote » 14 Oca 2018, 21:10

azizkaya yazdı:Birbirimize duyduğumuz bu haklı güvensizlikler yüzünden önümüzdeki distopik geleceğe koşar adım ilerliyoruz.

Distopik bir geleceğin bizi beklediği konusunda haklısınız. Güvensizlik işin bir boyutu, diğer boyutu zekanın form değiştirmesi.
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj azizkaya » 14 Oca 2018, 21:42

asymptote yazdı:
azizkaya yazdı:Birbirimize duyduğumuz bu haklı güvensizlikler yüzünden önümüzdeki distopik geleceğe koşar adım ilerliyoruz.

Distopik bir geleceğin bizi beklediği konusunda haklısınız. Güvensizlik işin bir boyutu, diğer boyutu zekanın form değiştirmesi.
Zekanın form değiştirmesini açar mısınız?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 44 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners