Saçı Dökulenler Buraya

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Saçı Dökulenler Buraya

Mesaj SeRxx » 28 Kas 2012, 19:42

Baba tarafımın saçları erken yaşta dökülmüş, anne tarafımın saç yoğunluğu çok iyi ama erken yaşta beyazlamış durumda :D

Benim saçımda da anormal derecede fazla beyaz var, saç yoğunluğu da iyi sayılır, nazar değmesin umarım böyle gider.
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj mucadeleci » 28 Kas 2012, 22:51

Zeytinyağı sabunuyla ilgili olarak şu detayı eklemek istedim, malumunuz biz su akıtarak yıkanan bir kültürden ve hamam kültüründen geliyoruz, "iyice köpürtme" lafı da çok eskiden beri toplumumuzda yerleşik..

Özet olarak: Zeytinyağlı sabun soğuk suda değil sıcak suda "iyice köpürür" :D
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj tiktak98 » 01 Ara 2012, 03:20

rogaine veya benzeri urun kullanan oldumu hic aranizda arkadaslar ?
Kullanıcı avatarı
tiktak98

Mesaj davinci » 01 Ara 2012, 11:17

Seneler önce Saç dökülmesi ile ilgili araştırma yapan bir Prof'a gitmiştim, hatırlayabildiğim kadarıyla bana anlattıkları; Saç dökülmesinde genetiğin önemi büyük, anne tarafı daha önemli, tıbbi olarak kanıtlamış iki çözümü var biri Rogain sürelerek kullanılan diğeride ağızdan alınan Porpecia, ben önce uzun süre Rogain kullandım gerçekden etkili yanlız bende uzun süre kullandıkdan sonra kaşıntı yapmaya başladı bıraktım daha sonra Propecia'yı gün aşırı kullanmaya başladım buda kesinlikle işe yarıyor, bende herhangi bir yan etki yapmadı, uzun süre kullandıkdan sonra artık saçımın dökülmesine çok önem vermediğimden birde sürekli bir kimyasal vücuduma almak istemediğimden bıraktım, Propecia'nın aynı hammaddeyi içeren daha uygun fiyatlı Proscar diye bir ilaçda mevcut

Saçının dökülmesini çok takan arkadaşlara ilk önce Rogain'i önerebilirim, hem şimdi fiyatıda düşmüş ben kullandığımda kutusuna doktor tavisiyesi ile Alman versiyonuna 250 TL veriyordum Amerikan versiyonu sahte olabiliyormuş, Rogain sorunu çözecektir, eğer Rogaine bendeki gibi saç derisinde kaşıntı vs. yaparda kullanamazsanız o zaman tek çözüm Propecia, yanlız araştırdım hergün diyorlar ama hergün alınmasına gerek yok gün aşırı 1mg. yeterli, tabi en doğrusu bir hekime danışmak
Kullanıcı avatarı
davinci

Mesaj tiktak98 » 02 Ara 2012, 02:33

sagol bilgiler icin.ben ilk rogaine basliycam , dedigin gibi kasinti olursa o hapida deneyebilirim ..hap almak tercihim degil ama alinadabilir ;)

ben Amerika'da yasiyorum burda amazondan veya rogaine in kendi sitesinden alirsam sahte bi urunler karsilasmam sanirim ? amerikan versoyonuda sahte olabilir demissin , tam olarak nedir bu ?
Kullanıcı avatarı
tiktak98

Mesaj davinci » 02 Ara 2012, 12:30

Rogaine'yi kullandığım dönemde ilaç kaçak yollardan geliyordu ülkeye, herşeyin sahtesini yaptıkları gibi bununda Amerikan versiyonunun sahtesini yapmışlar Alman'da böyle birşey yoktu hatta o yüzden Alman versiyonu biraz daha pahalıydı

Rogaine sorunu çözecektir, Propecia'yı bencede kullanma ben kullandım ama sonra pişman oldum keşke kullanmasaydım diye, o kadar uzun boylu değil dökülürse dökülün takmamayı öğrenmek lazım
Kullanıcı avatarı
davinci

Mesaj necati » 02 Ara 2012, 13:04

Şu ana kadar reklamı yapılan kozmetik ürünler (şampuan, B vitamini ampulleri vs) ancak kısmen etki gösterebilir, o da herkese değil. Zaten vitamin içeren şampuanların temel mantığı ne olabilir? Saçı beslemek ve varsa B vitamini eksikliğine bağlı dökülmenin önüne geçmek. Bunları kullanmayın diyemem ama çok şey beklemeyin. Minoxidil sprey var, yine kısmi etkili ve kullanıldığı sürece etkili yanlış hatırlamıyorsam. Finasterid etken maddeli ilaç kısmi etili ancak impotans (saçmı güçmü :D ) yapabiliyor.
Şimdilik en etkin yöntem saç ektirmek.
Kullanıcı avatarı
necati

Re: Ynt: Saçı Dökulenler Buraya

Mesaj hydrocon » 02 Ara 2012, 13:08

Minoxilin etkili olduğunu bende okumuştum..
Askerde kullanan arkadaşlar gayet memnun kalmıştı..
Her şey zehirdir mühim olan dozdur.
Kullanıcı avatarı
hydrocon

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 73 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners