Saçı Dökulenler Buraya

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Saçı Dökulenler Buraya

Mesaj metekaynak » 24 Mar 2013, 12:44

Düzenli olarak bioxcin kullandım şampuan, serum ve sprey kürleri olarak hiç bir şekilde faydasını görmedim. Eczacımın tavsiyesi ile minoxil
%5 kullandım 2, 3 aylık düzenli bir kullanımdan sonra saçlarımda gözle görülür artış oldu kullanmaya devam ettim 6'ıncı aydan sonra saç derimde rahatsız edici şekilde aşırı kaşıntı, yağ tabakaları oluştu doktora gittim minoxili 2 ay kadar kesmemi önerdi ve medikal şampuan ve losyonla tedavi verdi. Doktorum minoxili kendisininde önerdiğini fakat 3 aylık kullanımdan sonra en az 1 ay ara vererek kullanmayı önerdiğini söyledi. Bende şuan ara verdim Nisan dan itibaren tekrar kullanmaya başlayacağım saçlarımın dökülen kısımlarında şu ana kadar %50'lik bir artış sağladı. Şimdilik memnunum.
Kullanıcı avatarı
metekaynak

Mesaj altanos » 04 Nis 2013, 16:56

Ben de 30 yaşıma kadar Baran gibi Hacı Şakirci idim =) Biraz fazla kurutuyor saçı,onun dışında bir zararını görmedim.

Saçlarımda bölgesel bir açılma yok diyebilirim, ancak yaklaşık 10-11 senedir bazı dönemler aşırı dökülür, sonra durur, ancak yine de dökülmenin bölgesel olduğunu söyleyemem.

Bu dökülme dönemlerinin birinde ya durmazsa diye yaklaşık 4 ay düzenli olarak minoxil kullandım.

Kaşıntı sorunu ilk ay çok rahatsız etti, ancak sonra saç derisi duruma alıştı, ya da ben alıştım =)
4. ayın sonuda alnımdaki saç çizgisi ibrahim erkal'a yakınsayınca bıraktım, tekrar eski pozisyonuna yaklaşık 6 ay sonra döndü.

Saçlı deriye uygulamak çok kolay değil, zira çoğu saçınıza bulaşıyor. Etki almak için aşırı kullanırsanız da baş ağrısı gibi bir sorunu var.

Saçın tüy halinde olduğu bölgelerde çok daha efektif, mesela alındaki saç çizginiz civarı, veya açılan bir bölgeniz varsa orası. Bende saçlı bölgede yeni saç kökleri belirmedi ancak bir kökten daha fazla saç çıkmaya başladı. Bu, kişinin saç genetiğine veya dökülmenin durumuna göre değişebilir. 2. ay sonunda saçsız deri çizgisinden fışkıran çimleri aynaya yaklaşmadan görebiliyordum.

Minoxil'i diş fırçalama rutini gibi değerlendirebilirseniz kullanımından sıkılmazsınız. Aksi durumda angarya gibi gelebilir, "her gün onunla uğraşamam" diyen çok arkadaşım var.

Minoxil bilindiği gibi topikal uygulanan bir ilaç ve saç derisindeki damarları genişleterek dökülmeyi yavaşlatıyor. ağızdan alınan hormon blokörleri ise daralma sebebinin kökenini ortadan kaldırmaya yönelik. %2 gibi bir yan etki yüzdesi var, ama bu durumu bilmekten kaynaklı psikolojik ereksiyon sorunları yaşayanlar da vardır eminim içlerinde. Kimisi aynı etken maddeyi içeren prostat ilaçlarını yarım doz alıyor, okuduğuma göre verim alanlar da var.

Ancak her ikisi de kullanıldığı sürece etkin. Ben ailemin yaşlılarında görülen prostat sorunlarını göz önüne alarak biraz daha zahmetli olan minoxili tercih ettim.

Minoxil'i tercih edecekler için, son olarak temiz ve kuru saça uygulanması gerektiğini, aksi halde kaşıntı sorununun arttığı söyleyebilirim.

edit: imla
"A theory is something nobody believes, except the person who made it. An experiment is something everybody believes, except the person who made it."
Kullanıcı avatarı
altanos

Mesaj tiktak98 » 08 Nis 2013, 00:12

bu rogainin uzerinde su ifade var " kellik tepe boglesinin disinda bi yerde ise bu urun ise yaramaz " .. bendeki seyrelmeler yanlarda , o yuzden ise yaramaz diye dusundugum icin biraktim kullanmayi baslamadan..sizce yine de denemelimiyim belki ise yarar fikriyle ? ne dersiniz.
Kullanıcı avatarı
tiktak98

Mesaj Casıosever » 03 Kas 2018, 09:33

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Saç dökülmesi günümüzün en büyük sorunlarından biri aslında. Kadın-erkek, yaşlı-genç herkes saçlarının dökülmesinden şikayetçi. Saçları gür olanlar için çok problem olmasa da, kök sayısı az olan insanlar için durum gerçekten can sıkıcı. Bazı kişilerin saçları öyle çok dökülüyor ki, kafa derisi bile açık bir şekilde görünebiliyor. Saç dökülmesinin ise çevresel, genetiksel, beslenmeden kaynaklı ve yanlış bakım gibi birçok sebebi bulunuyor. En sık yaşanan saç dökülme sebepleri ise şöyle;

Saç dökülmesi sizin vücudunuzdaki bir eksikliğin belirtisi olabilir. Özellikle demir eksikliklerinde, saç dökülmesi fazlası ile yaşanmaktadır. Düzensiz ve sağlıksız beslenme saç dökülmelerinin sebepleri arasındadır. Çok fazla saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, bir hekime görünerek sorununuzu öğrenmeli ve tedavi yöntemlerine bakmalısınız.
Saçlarınızı sürekli olarak şekillendirerek kullanmayı tercih ediyorsanız bu sizin saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Fön ve düzleştirici kullanarak sürekli ısı ile işlem görmüş saçlar bir süre sonra yıpranmakta ve bundan kaynaklı olarak da saç dökülmeleri başlamaktadır.
Yaşanan yüksek ateşli hastalıklar ve stres saç dökülmesinin sebepleri arasında olabilmektedir. Sürekli düşünen ve stres altında olan bir kişide saç dökülmesinin daha yoğun olduğu görülmüştür.
Saçlarda oluşan kepek saç dökülmeleri için başlıca sebeptir. Birçok kişinin yaşadığı saç dökülme sorunu kepekten kaynaklanmaktadır. Kepek oluşan saç derisi hava alamamakta ve buna bağlı olarak da saç dökülmeleri yaşanmaktadır.
Kadınlar tarafından yapılan bir diğer yanlış da, saç dökülmesinin bir hastalık ya da eksiklik ile bağlantılı olabileceğini düşünmeden direkt olarak saç bakımları ya da şampuanlar ile çözümler aranmasıdır. Çünkü bedeninizde oluşan herhangi bir sorundan kaynaklı olan saç dökülmeleri için her ne yaparsanız yapın çözüm bulamazsınız. Ya da bulduğunuz çözümler, sizin için geçici olacaktır. Bu yüzden, sorunun asıl nedenini öğrenmeden bu şekilde çözümler aramak yanlıştır. Bu sizin için hem zaman kaybı olacaktır hem de psikolojik olarak can sıkıcı bir durum olacaktır.
Kadınlarda görülen saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri de, saç için kullanılan şekillendiricilerdir. Her kadın saçları ile göz kamaştırmak ister, bu yüzden saçlara ısı ile işlem uygulanmakta ve bu yöntemlerle saç yıpranmakta ve zayıflatmaktadır. Eğer saçlarınıza şekil vermek istiyorsanız,bunu sürekli olarak tekrarlamayın ki saçlarınız daha sağlıklı kalsın ve daha az dökülsün.
Birçok saç boyaları saçların dökülmesine neden olmaktadır. Kadınlar en çok saç rengi değiştirmeyi severler fakat bu durumda saçlarınızı kaybetme olasılığınız var. Saçlara uygulanan kimyasal boyalar ile saçların yapısı bozulmakta ve saç dökülmeleri yaşanmaktadır.

Alıntı
Kullanıcı avatarı
Casıosever

Mesaj Cruciatus » 05 Kas 2018, 21:59

Erkek tipi dökülmenin sebebi testesteron hormonunun dehidrotestesteron’a dönüştükten sonra bunun saç köklerini zayıflatması. Daha doğrusu genetik olarak saç köklerinin dehidrotestesterona duyarlı olması..

Bilinen yöntemlerden biri testesteronun dehidrotestesterona dönüşmesini bloke etmek. Finasteride tarzı ilaçlarla bu mümkün. %100’e yakın oranlarda ciddi başarılı sonuçlar elde ediliyor. Ancak cinsel açıdan yan etkileri mevcut tabi. Her ne kadar prospektüsü de ilaç bırakıldığında bu yan etkilerin ortadan kalktığı yazsa da kalıcı yan etkileri olduğuna dair ciddi iddialar mevcut. Bu iddialar kanıtlandı mı bilmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Cruciatus

Mesaj kilimanjaro » 05 Kas 2018, 22:15

Ya şimdi şampuanı söyleyecem reklama girecek.Beni seven arkamdan gelsin.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Ankthas » 05 Kas 2018, 22:43

kilimanjaro yazdı:Ya şimdi şampuanı söyleyecem reklama girecek.Beni seven arkamdan gelsin.

Bu mu:

https://www.youtube.com/watch?v=ICLxQQQCnCI
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Önceki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners