K覺sa Belgeseller, Tart覺ma Programlar覺 ve Konumalar

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

K覺sa Belgeseller, Tart覺ma Programlar覺 ve Konumalar

Mesaj asymptote » 15 Kas 2012, 04:00

Konu k覺s覺t覺m覺z yok beyler: saatler, arabalar, vahi yaam, astrofizik vs.. 18+ olmayan her t羹rl羹 kaliteli i癟erii paylaal覺m istiyorum burada. Fakat mutlaka kendi izlediimiz ve bakalar覺n覺n da izlemesinin yararl覺 olaca覺n覺 d羹羹nd羹羹m羹z i癟erikleri ekleyelim. Sada solda iki aramayla kar覺m覺za 癟覺kan ve k覺sa bir an ilgimizi 癟eken, fakat ger癟ekte izleyip ge癟er not vermedimiz i癟erikleri l羹tfen paylamayal覺m. Se癟ici ge癟irgen olal覺m.. ;) Burada kaliteli i癟erik biriksin, g羹zel bir ariv olusun. 襤lk payla覺m da o halde benden gelsin.

Kozmoloji ilgilendii ve arat覺rd覺覺 konu gerei teolojiye dokunur 癟ou zaman, bu dokunular bazen sert olur, bazen yumuak. Felsefe okuyanlar bilir, Antik Yunan'da "arkhe" teorileri ve Cosmogonia'lar mehurdur, bunlar mitolojiden hemen sonra gelen ve bir aray覺覺n sonucu oluan 癟abalar. Mitolojik d繹nemde kozmoloji ve teoloji i癟 i癟eydi, her eyin 癟ok basit ve 癟ok belirgin bir a癟覺klamas覺 vard覺. Ancak ne zaman ki insanlar masallara inanmaktan vazge癟tiler, ak覺l ile baz覺 eyleri anlamaya 癟al覺t覺lar ite o zaman sanc覺l覺 d繹nem balad覺 ve halen devam ediyor. 襤te bu sanc覺n覺n iniltilerinden bir tanesi olarak kabul edebileceimiz k覺sa bir program: Carl Sagan, Stephen Hawking ve Arthur C. Clarke evreni (kozmoloji) ve Tanr覺y覺 (teoloji) konuuyorlar, kulak verelim:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Re: K覺sa Belgeseller, Tart覺ma Programlar覺 ve Konumalar

Mesaj herofb » 15 Kas 2012, 04:28

覺l覺k bir s羹t veya ad覺 癟ay覺 ile uykuya davet ediyorum
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj whiskey » 15 Kas 2012, 10:56

asymptote, payla覺m i癟in teekk羹rler. :thumbup: :champ:

Sadece okumay覺 deil, sorgulamay覺 ve anlamay覺 al覺kanl覺k edindiimiz zaman her ey 癟ok daha iyi gidecektir.

Yak覺n zamanda bende bu konuya kendi arivimden ve bilgilerimden bir eyler katmak isterim. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
whiskey

Kay覺t: 10 Kas 2011, 11:14

Mesaj fbolukbas » 15 Kas 2012, 11:38

Asymptote :champ:

Bu konu o konu mu? Hani bir t羹rl羹 a癟amad覺覺m覺z :) space odessey? deil ise onu da buraya dahil mi edelim?

Madem k覺s覺t yok, madem belgesel ge癟iyor, akam belgesel izlerken rastlad覺m, hasta oldum.. izleyin :)..

Bu da bir bakas覺 :

Kullan覺c覺 avatar覺
fbolukbas

Kay覺t: 11 Mar 2010, 11:23

Mesaj asymptote » 15 Kas 2012, 11:52

fbolukbas yazd覺:Bu konu o konu mu? Hani bir t羹rl羹 a癟amad覺覺m覺z :) space odessey? deil ise onu da buraya dahil mi edelim?

Bu konu o konu deil fbolukbas, ve onu buraya dahil etmeyelim bana sorarsan. O konu ayr覺 ve 繹zel bir bal覺k halinde forumda yer almay覺 hak ediyor. G羹n羹 gelince a癟ar覺z (ben halen senden bekliyorum :D)..
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Mesaj fbolukbas » 15 Kas 2012, 12:06

asymptote yazd覺: G羹n羹 gelince a癟ar覺z (ben halen senden bekliyorum :D)..

Walla bal覺覺 ben a癟ay覺m, i癟erii ve 癟er癟evesini sen 癟iz :), zira bu konuda benden 癟ok daha bilgilisin ve ufkun geni.. Ciddi s繹yl羹yorum.
Ben bu uzay konular覺na biraz daha pop羹ler g繹zle bak覺yorum san覺r覺m..

Ayr覺ca son g繹nderdiim 2 video a癟t覺覺n bal覺覺n ruhuna ayk覺r覺m覺? 繹yle ise sileyim, bal覺k batan kirlenmesin? :)
Kullan覺c覺 avatar覺
fbolukbas

Mesaj asymptote » 15 Kas 2012, 12:19

Uzay konular覺na hepimiz pop羹ler g繹zle bak覺yoruz, i癟imizde astrofizik癟i varsa bilemem tabi :) Sen konuyu a癟, i癟erii birlikte oluturup zenginletirelim.. :thumbup:

G繹nderdiin videolar bal覺a ayk覺r覺 falan deil dostum, ortaya kar覺覺k yap覺yoruz, sadece se癟erek paylaal覺m dedim, sen de 繹yle yapm覺s覺n. ok keyifli videolar.. :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Mesaj fbolukbas » 15 Kas 2012, 12:46

asymptote yazd覺:Sen konuyu a癟, i癟erii birlikte oluturup zenginletirelim.. :thumbup:

Tamam bu sefer dersimi 癟al覺覺r覺m :)

asymptote yazd覺:G繹nderdiin videolar bal覺a ayk覺r覺 falan deil dostum, ortaya kar覺覺k yap覺yoruz, sadece se癟erek paylaal覺m dedim, sen de 繹yle yapm覺s覺n. ok keyifli videolar.. :champ:

Ben bu k羹癟羹k eylerin yatay ve dikey koordinat hassasiyetine hayran kald覺m. stelik ticari deil akademik bir 癟al覺ma olmas覺 da 繹nemli.
Ok sorun yok o zaman. Bal覺k batan kokmas覺n da :) sayemde..
Kullan覺c覺 avatar覺
fbolukbas

Sonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners