TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

Sahur Sohbetleri

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Re: Sahur Sohbetleri

Mesaj mucadeleci » 13 Tem 2014, 19:36

Küçük detayları kaçırıyorsun, senin gibi bilim adamlarına yakışıomu? :) Fikir beyan etmek saygısızlık değildir, hele ki yukarıda acizane yazdığım üslub ile olursa... Ayrıca içen şahsa saygı duyarım, herkes seçimini yapar ve yaşar, tanıyorsam konuşur "nehyi anil münker emri bil maruf" düsturunca bildiğimi söylerim ama hiç bir günaha asla saygı duymam ;)
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj asymptote » 13 Tem 2014, 19:42

Günaha değil, o insanın günah işleme özgürlüğüne saygı duymalısın. Aksi dinde zorlama olur, baskı olur, bir kerte sonrası Taliban, Işid olur.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mucadeleci » 13 Tem 2014, 19:44

E duyuyoruz zaten ve sadece Müslüman bir toplumda kutsallara karşı ince düşünce / saygı bekliyoruz, neresi hata? Neresi İşid ile kıyasa yakın?
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj asymptote » 13 Tem 2014, 20:03

Ben sanırım ifade edemedim kendimi. Her Ramazan ayında temcid pilavı gibi ısıtılan bu saygı muhabbeti (ecrini elbette Allah verecektir ama) görünürdeki 3 kuruşluk ibadetimizin de sevabını alıp götürüyor bana sorarsan Musa kardeşim. Kaldı ki saygı konusunda oruç tutmayanlara toplumca yapılan bu mahalle baskısı en önce müslümanı tedirgin etmeli ve bu duruma onlar karşı çıkmalı..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mucadeleci » 13 Tem 2014, 20:09

*Cengiz kardeşim, sen kendini mutlaka doğru ifade etmişsindir de, vücutta şeker eksildiği için benim kafa basmamıştır, basmıyordur, arada oluyor böyle :) Şeker takviyesinden sonra mesajları tekrar okuyacağım :)
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj Erdem35 » 13 Tem 2014, 20:14

Asym :thumbup: ben ilk atandigimda yine benim gibi bekar bir arkadaşla ev tutmak durumunda kaldık... Arkadaş namazin da niyazindaydi... Ben de malum :) ama ilimizde bunu hiç sorun etmedik ;) hatta arkadaşın uykusu ağırdı.. benim ki hafif.. sahura hep kaldirirdim onu.. canı sıkılmasin diye de eşlik ederdim.. sonra yine yatardik filan... Ama ben evde içebilirmiyim diye sormadım.. baştan söyledim ben böyleyim diye senin için sorun olursa başka başka evler bakalım dedim... O da bunu hiç sorun etmedi ;) 1 yıl sorunsuz beraber kaldık... Sonra evlendik barklandik filan....
Ders Alınmazsa,Tarih Tekerrür Eder....!!
Kullanıcı avatarı
Erdem35

Mesaj mucadeleci » 13 Tem 2014, 20:24

Erdem35 yazdı:Asym :thumbup: ben ilk atandigimda yine benim gibi bekar bir arkadaşla ev tutmak durumunda kaldık... Arkadaş namazin da niyazindaydi... Ben de malum :) ama ilimizde bunu hiç sorun etmedik ;) hatta arkadaşın uykusu ağırdı.. benim ki hafif.. sahura hep kaldirirdim onu.. canı sıkılmasin diye de eşlik ederdim.. sonra yine yatardik filan... Ama ben evde içebilirmiyim diye sormadım.. baştan söyledim ben böyleyim diye senin için sorun olursa başka başka evler bakalım dedim... O da bunu hiç sorun etmedi ;) 1 yıl sorunsuz beraber kaldık... Sonra evlendik barklandik filan....

Vurgu eksik olmuş sanki hemşerim, aman diyim :D

Bende 23 yaşımda namaza başladım, öncesinde de serseri sayılabilecek, özenti bir Rocker tarzım vardı, İstanbul Beşiktaş da Nurtanesi sk. Nurtanesi apt. No: 9 da, eski arkadaşlarımla 3 kişi kalıyorduk, ben bazı geceleri odamda ibadet ederken onlar yan odada kızlar v.s. tef/gitar çalıp tozu "dumana" katıyorlardı, hiç bir şey de demezdim, onlarda bana demezdi, sadece onları günaha karşı uyarırdım, halen hepsi ile görüşürüm, samimiyetimizden eksilen de olmadı... ve evlenmedik :D
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj asymptote » 13 Tem 2014, 20:24

Estağrurullah Musacım. Istersen seni yormamak adına tek cümleyle özet geçeyim. Demem o ki; muhatabın zorunda olmadığı halde kendi özgürlüğünü kısıtlayarak inancından ya da amelinden ötürü sana incelik gösteriyorsa teşekkür edersin, ama bu inceliği göstermiyorsa (ki göstermek zorunda değil) neden benim durumunu anlayıp ona göre davranmıyorsun şeklinde jestle, mimikle ya da sözle herhangi bir uyarıda ya da hatırlatmada bulunamazsın. Eğer bulunursan Ramazan ayında kendi inancınla o kişîyi (ya da zümreyi) baskı altına almış olursun.. :thumbup:

Ankara için iftar vakti.. :D İstanbul ve Londra beklesin.. :D
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners