Yeni Tip Corona Virus Covid-19 Bilgi Payla┼č─▒m / ├ľneri Konusu

Forum Kurallar─▒na Uygun Farkl─▒ Konular ├ťzerine Sohbet ve Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Sevgili ├ťyeler Forum Kurallar─▒nda Tart─▒┼č─▒lmas─▒ Uygun Olmad─▒─č─▒ Belirtilen Konular Hakk─▒nda Bu B├Âl├╝mde Payla┼č─▒m ve Fikir Bildirimi Yapmay─▒n─▒z. ─░nan├žlar, Politika, Fanatizm, Irk├ž─▒l─▒k Vb. ─░├žeriklerde Konular A├žmay─▒n─▒z. Ayr─▒ca Ki┼čisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar─▒n─▒z─▒ ─░├žeren Konular─▒ Burada Payla┼čmay─▒n─▒z. Birbirinize Sayg─▒l─▒ Olunuz L├╝tfen.

Yeni Tip Corona Virus Covid-19 Bilgi Payla┼č─▒m / ├ľneri Konusu

Mesaj mlm » 23 Mar 2020, 15:16

Arkada┼člar bu hepimizi yak─▒ndan ilgilendiren ├Ânemli konu hakk─▒nda mutlaka herkesin s├Âyleyecek bir┼čeyleri, ├Ânerileri ve payla┼čmak istedi─či faydal─▒ bilgiler olur d├╝┼č├╝ncesiyle b├Âyle bir ba┼čl─▒k a├žay─▒m dedim.

Benim birka├ž arkada┼č─▒mdan ald─▒─č─▒m tavsiye;
immun sistemi g├╝├žlendirmek i├žin D3K2 vitamin damla ve efervesan C vitamini. ├ľzellikle ya┼čl─▒lar─▒m─▒za ve ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ d├╝┼č├╝k yak─▒nlar─▒m─▒za kulland─▒r─▒rsak enfekte olsalar bile kurtar─▒c─▒ olabilir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Hadisenin ÔÇťhepimize ├žip takacaklar, yeni d├╝nya d├╝zeni Covid-19 ile start ald─▒, art─▒k hackÔÇÖlenebilir insanlar olaca─č─▒z vs. ÔÇŁ boyutu da var. ├ľte yandan bir de bu elleri ├Âp├╝lesi dedemiz var;

https://youtu.be/mkQp_NqAqHY

Anlayaca─č─▒n─▒z kafalar kar─▒┼č─▒k, herkesin bilgileri ve g├Âr├╝┼čleri ├Ânemli. L├╝tfen siyasi ├žer├ževe d─▒┼č─▒nda kalarak faydal─▒ bilgi ve g├Âr├╝┼člerimizi payla┼čal─▒m.

Hepinize selamlar.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Maradona ├ça─čatay Destek Konu Ba┼čl─▒─č─▒ ÔĆę [url]http://www.forum.saatforumu.com/viewtopic.php?t=32740#axzz6BaxjtuPq[/url]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 03 A─ču 2010, 02:59

Re: Yeni Tip Corona Virus Covid-19 Bilgi Payla┼č─▒m / ├ľneri Ko

Mesaj Ahmetrefik » 23 Mar 2020, 17:28

Cengiz iyi d├╝┼č├╝nd├╝n isabet oldu bence.
zaman o kadar tuhaft─▒r ki; gen├žken, ├žocukken hi├ž ├Ânemi yoktur, sonra g├╝n gelir ka├ž yaz'─▒n─▒n kald─▒─č─▒n─▒ saymaya ba┼člars─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahmetrefik

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj Ahmetrefik » 23 Mar 2020, 17:36

Bir├žok uzman konu┼čuyor, bol miktarda a├ž─▒klama var zaten , takip etti─čim kadar─▒yla yap─▒lmas─▒ gerekenler,

1.Kaliteli, iyi bir uyku ├žekmek, do─čru saatler aras─▒nda ve do─čru s├╝rede( ├çok ├Ânemli, bir├žok takviye edici ila├žtan ve besinden daha ├Ânemli).
2.Do─čru beslenmek (Do─čru beslenirsen tamamen ticari ama├žl─▒ olan ve faydas─▒ veya zarar─▒ bilimsel olarak kan─▒tlanmam─▒┼č olan takviye edici g─▒da ve ila├ž diye nitelendirilen ┼čeylere gerek yok).
3.D├╝zenli egzersiz.
4.Tabi ki hijyen kurallar─▒.

Bana g├Âre Enfeksiyon Hastal─▒klar─▒ Derne─či Ba┼čkan─▒ Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'─▒ dinlemek laz─▒m,do─čru adres , takip edilmesinde fayda var.
zaman o kadar tuhaft─▒r ki; gen├žken, ├žocukken hi├ž ├Ânemi yoktur, sonra g├╝n gelir ka├ž yaz'─▒n─▒n kald─▒─č─▒n─▒ saymaya ba┼člars─▒n.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ahmetrefik

Ya┼č: 49
Kay─▒t: 19 Nis 2010, 12:04

Mesaj coolfire » 23 Mar 2020, 19:50

Valla Corona'dan dolay─▒ evdeyiz. Ben de evde saat takmadigim i├žin do─črudan etkilendi benim saat olay─▒ en az─▒ndan [emoji16]

Di─čer yandan; sigaran─▒n bu kadar ├žok t├╝ketildi─či bir ├╝lkede halk─▒n Corona dan korkmadan ├žar┼č─▒ pazar gezmesi ├žok anormal de─čil bence. Hayat─▒m─▒za pek de─čer verdi─čimiz s├Âylenemez millet olarak. Bu arada yanl─▒┼č anla┼č─▒lmas─▒n, sigara i├žen e─čitimli tan─▒d─▒─č─▒m bir ├žok ki┼či olduk├ža dikkat ediyor Corona hakk─▒nda uyar─▒lara. Ama onlarda kendi hayatlar─▒ndan ├žok ├ževrelerindeki insanlara zarar vermekten ├žekiniyorlar.

Ayn─▒ zamanda bu kadar ciddiye al─▒nmas─▒n─▒n sebebi yanl─▒┼č anla┼č─▒labiliyor. Bu hastal─▒k ├╝lkelerin sa─čl─▒k sistemlerini fel├ž edebilece─či i├žin ├žok ciddiye al─▒n─▒yor. Italya ├Ârne─či varken ├žok konu┼čmaya da gerek yok asl─▒nda. Eninde sonunda bu vir├╝s e yakalanma s├Âz konusu ama bunun a┼č─▒r─▒ h─▒zla yay─▒lmamas─▒ gerekiyor Italya gibi.

Herkese sa─čl─▒kl─▒ ve bir s├╝re i├žin eve kapanmal─▒ g├╝nler diliyorum.
Instagram: https://www.instagram.com/seyahatsevenaile
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
coolfire

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 16 Mar 2013, 14:53

Koronavir├╝s'ten Nas─▒l Kurtulaca─č─▒z? (Video)

Mesaj sur81 » 24 Mar 2020, 16:13

Konu ile ilgili ├žekti─čimiz bir video, buyrunuz :

https://www.youtube.com/watch?v=JyrC1nS6qNI&t=1049s

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sur81

Kay─▒t: 21 A─ču 2016, 12:00

Re: Koronavir├╝s'ten Nas─▒l Kurtulaca─č─▒z? (Video)

Mesaj mlm » 24 Mar 2020, 19:14

Sur81 ├žok te┼čekk├╝rler :champ:

Maradona ├ça─čatay Destek Konu Ba┼čl─▒─č─▒ ÔĆę [url]http://www.forum.saatforumu.com/viewtopic.php?t=32740#axzz6BaxjtuPq[/url]
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Mesaj mlm » 25 Mar 2020, 00:10

The world after coronavirus :arrow: https://www.ft.com/content/19d90308-6858-11ea-a3c9-1fe6fedcca75

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Mesaj cengawer42 » 25 Mar 2020, 00:50

Arkada┼člar vir├╝s├╝n aram─▒zda olma ihtimali ├žok y├╝ksek. Buras─▒ ufak bir il├že olmas─▒na ra─čmen ─░ki meslekta┼č─▒m─▒n testi pozitif ├ž─▒km─▒┼č. Bir kasabada umreden d├Ânen kar─▒ kocada ayn─▒ durumda. Birde bu ki┼čiler kendilerini karantinaya da almam─▒┼č. D├╝─č├╝n dernek ne varsa gezmi┼čler. Polisler yay─▒lma ihtimalinden dolay─▒ d├╝─č├╝n kasetinden muhtemel hastalar─▒ tesbit etmeye ├žal─▒┼č─▒yorlarm─▒┼č. ┼×u 10 15 g├╝n kesinlikle d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmamaya ├žal─▒┼č─▒n. Her biriniz kendinize iyi bak─▒n. Maske eldiven ve en ├Ânemlisi sabunla el y─▒kama.
ÔÇŁHi├žbir ┼čeye ihtiyac─▒m─▒z yok, yaln─▒z bir ┼čeye ihtiyac─▒m─▒z vard─▒r; ├žal─▒┼čkan olmak.ÔÇŁ (Mustafa Kemal ATAT├ťRK)

─░nstagram: cengcraft
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
cengawer42

Kay─▒t: 10 Eyl 2019, 12:44

Mesaj moy » 25 Mar 2020, 10:28

Ben kendi ad─▒ma ald─▒─č─▒m ├Ânlemleri siz dostlar─▒n yazd─▒klar─▒na ek olarak payla┼čmak istedim.

-Asans├Âr d├╝─čmesi kap─▒ a├žma d├╝─čmelerine asla ellerimle temas etmiyorum.
-Kap─▒ kollar─▒na asla temas etmiyorum.
-Arac─▒ma kendi ailemden ba┼čka kimseyi bindirmiyorum.
-Arac─▒m─▒n i├žini y─▒katm─▒yorum.
-Kuru temizleme kullanm─▒yorum.
-Umumi tuvalet hi├ž kullanmazd─▒m kullanmamaya devam ediyorum.
-Market al─▒┼čveri┼člerinde arac─▒mdan iner inmez eldiven tak─▒yorum, al─▒┼čveri┼č arabas─▒n─▒ ve ├╝r├╝nleri eldivenli tutuyorum po┼četleri arac─▒m─▒n bagaj─▒na yerle┼čtirip eldivenleri at─▒p biniyorum.Arac─▒mdan inerken paspaslara dezenfektan s─▒k─▒yorum.
-E┼čim marketten al─▒nan ├╝r├╝nlerin ambalajlar─▒n─▒ dezenfekte edip o ┼čekilde yerle┼čtiriyor.
-Damana su kullan─▒m─▒n─▒ bir s├╝reli─čine b─▒rakt─▒k.Tek kullan─▒ml─▒k ambalajl─▒ su al─▒yoruz.
-Eve geldi─čimde ayakkab─▒lar─▒m─▒ ev i├žine almadan 2-3 cm ilk ├žama┼č─▒r suyu havuzunda bekletip o ┼čekilde eve al─▒yorum (hi├ž ho┼č de─čil ama bir s├╝re yapmak durumunday─▒m)
-Annem babam dahil (├žok ├Âzledim ) Hi├ž kimseye ziyarete gitmiyorum & hi├ž kimseyi ziyaret├ži olarak evime kabul etmiyorum.
-Firmam─▒za gelen misafirlerimize i├žeriye girmeden, galo┼č eldiven veriyor sosyal mesafenin korunmas─▒na dikkat ediyorum.
-├çal─▒┼čanlar─▒n %80 ni evinde ├╝cretli izin kullan─▒yor.
-Firmam─▒ ila├žlatt─▒m gelmek zorunda olan personele eldiven maske dezenfektan temini yapt─▒m.
Benden bukadar :)

Oturdu─čum sitenin ald─▒─č─▒ ├Ânlemler.

T├╝m site ├ž─▒lg─▒nca ila├žland─▒.(daire kap─▒lar─▒na kadar)
Basketbol, futbol, tenis, sahalar─▒ kullan─▒ma kapat─▒ld─▒. Sosyal tesis, ├žardak vb ortak alanlar kullan─▒ma kapat─▒ld─▒
Site giri┼č kap─▒s─▒, blok giri┼č kap─▒s─▒ ve otopark giri┼č kap─▒lar─▒na antibakteriyel temizlik s─▒v─▒s─▒ yerleri yap─▒d─▒.
Suttule servis iptal oldu.
65 ya┼č ├╝zerinde ki site sakinlerinin ihtiya├žlar─▒n─▒ g├Ârmek i├žin bir ekip kuruldu telefon numaras─▒ payla┼č─▒ld─▒.

┼×imdi ├Âzel izin ├ž─▒kart─▒p siteye gelecek kargo ├žal─▒┼čan─▒ ve motokuryelerin ate┼čini ├Âl├ž├╝p o ┼čekilde i├žeri almay─▒ planl─▒yorlar.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba─č─▒ms─▒zl─▒k olmaz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
moy

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 10 ┼×ub 2015, 16:41

Mesaj ekdellal » 25 Mar 2020, 13:52

moy yazd─▒:Ben kendi ad─▒ma ald─▒─č─▒m ├Ânlemleri siz dostlar─▒n yazd─▒klar─▒na ek olarak payla┼čmak istedim.

-Asans├Âr d├╝─čmesi kap─▒ a├žma d├╝─čmelerine asla ellerimle temas etmiyorum.
-Kap─▒ kollar─▒na asla temas etmiyorum.
-Arac─▒ma kendi ailemden ba┼čka kimseyi bindirmiyorum.
-Arac─▒m─▒n i├žini y─▒katm─▒yorum.
-Kuru temizleme kullanm─▒yorum.
-Umumi tuvalet hi├ž kullanmazd─▒m kullanmamaya devam ediyorum.
-Market al─▒┼čveri┼člerinde arac─▒mdan iner inmez eldiven tak─▒yorum, al─▒┼čveri┼č arabas─▒n─▒ ve ├╝r├╝nleri eldivenli tutuyorum po┼četleri arac─▒m─▒n bagaj─▒na yerle┼čtirip eldivenleri at─▒p biniyorum.Arac─▒mdan inerken paspaslara dezenfektan s─▒k─▒yorum.
-E┼čim marketten al─▒nan ├╝r├╝nlerin ambalajlar─▒n─▒ dezenfekte edip o ┼čekilde yerle┼čtiriyor.
-Damana su kullan─▒m─▒n─▒ bir s├╝reli─čine b─▒rakt─▒k.Tek kullan─▒ml─▒k ambalajl─▒ su al─▒yoruz.
-Eve geldi─čimde ayakkab─▒lar─▒m─▒ ev i├žine almadan 2-3 cm ilk ├žama┼č─▒r suyu havuzunda bekletip o ┼čekilde eve al─▒yorum (hi├ž ho┼č de─čil ama bir s├╝re yapmak durumunday─▒m)
-Annem babam dahil (├žok ├Âzledim ) Hi├ž kimseye ziyarete gitmiyorum & hi├ž kimseyi ziyaret├ži olarak evime kabul etmiyorum.
-Firmam─▒za gelen misafirlerimize i├žeriye girmeden, galo┼č eldiven veriyor sosyal mesafenin korunmas─▒na dikkat ediyorum.
-├çal─▒┼čanlar─▒n %80 ni evinde ├╝cretli izin kullan─▒yor.
-Firmam─▒ ila├žlatt─▒m gelmek zorunda olan personele eldiven maske dezenfektan temini yapt─▒m.
Benden bukadar :)

Oturdu─čum sitenin ald─▒─č─▒ ├Ânlemler.

T├╝m site ├ž─▒lg─▒nca ila├žland─▒.(daire kap─▒lar─▒na kadar)
Basketbol, futbol, tenis, sahalar─▒ kullan─▒ma kapat─▒ld─▒. Sosyal tesis, ├žardak vb ortak alanlar kullan─▒ma kapat─▒ld─▒
Site giri┼č kap─▒s─▒, blok giri┼č kap─▒s─▒ ve otopark giri┼č kap─▒lar─▒na antibakteriyel temizlik s─▒v─▒s─▒ yerleri yap─▒d─▒.
Suttule servis iptal oldu.
65 ya┼č ├╝zerinde ki site sakinlerinin ihtiya├žlar─▒n─▒ g├Ârmek i├žin bir ekip kuruldu telefon numaras─▒ payla┼č─▒ld─▒.

┼×imdi ├Âzel izin ├ž─▒kart─▒p siteye gelecek kargo ├žal─▒┼čan─▒ ve motokuryelerin ate┼čini ├Âl├ž├╝p o ┼čekilde i├žeri almay─▒ planl─▒yorlar.
Aman abi koronayak da olmamak laz─▒m [emoji23]
t─▒rt─▒l─▒n kaderi kelebek olmak ve g├╝zel ├Âlmektir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ekdellal

Ya┼č: 50
Kay─▒t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj Caner1983 » 26 Mar 2020, 00:06

Temas ├Ânemli! 1 metre sosyal mesafe, s─▒k el y─▒kama.
Maske sa─čl─▒kl─▒ bireyler i├žin gelip y├╝z├╝ne hap┼č─▒rmad─▒─č─▒ s├╝rece gereksiz.
Eldiven mant─▒kl─▒ ama y─▒kama kadar de─čil, eldivenin bence as─▒l iyi y├Ân├╝ elini y├╝z├╝ne g├Ât├╝rme say─▒s─▒n─▒ azalt─▒yor.
┼×uan h─▒zl─▒ testler halen sahadaki drlara ula┼čmad─▒.
Nefes darl─▒─č─▒ d├╝┼čmeyen ate┼č olmad─▒k├ža test i├žinde olsa evden ├ž─▒kmamak laz─▒m.
D─▒┼čardan ald─▒─č─▒m─▒z cans─▒z e┼čyalar ├Ârnek paket makarna vs. Bunlar─▒n vir├╝s ta┼č─▒ma ihtimali ├žok d├╝┼č├╝k ama yinee de 2 saat bekletirsek temas etmeden o risk s─▒f─▒rlan─▒yor diyebiliriz.
Sa─čl─▒kl─▒ g├╝nler......
RolexÔÇÖs donÔÇÖt tick-tock
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Caner1983

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 05 Eyl 2014, 22:41

Mesaj EmreD » 26 Mar 2020, 15:09

├ťstat u─čra┼čm─▒┼č,derlemi┼č yazm─▒┼č. ─░sminin nereden geldi─činden,vir├╝s├╝n nereden geldi─čine.Komplo teorilerinden bundan sonra neler olabilece─čine.Linklere t─▒klar ,videolar─▒ izlerseniz birka├ž saatinizi alabilir..

https://www.mserdark.com/coronavirus-ha ... ali-bilgi/
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
EmreD

Ya┼č: 43
Kay─▒t: 29 Haz 2012, 10:36

Sonraki

D├Ân TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 113 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners