Dolma kalem nedir? Dolma kalem se├žimi?

Forum Kurallar─▒na Uygun Farkl─▒ Konular ├ťzerine Sohbet ve Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Sevgili ├ťyeler Forum Kurallar─▒nda Tart─▒┼č─▒lmas─▒ Uygun Olmad─▒─č─▒ Belirtilen Konular Hakk─▒nda Bu B├Âl├╝mde Payla┼č─▒m ve Fikir Bildirimi Yapmay─▒n─▒z. ─░nan├žlar, Politika, Fanatizm, Irk├ž─▒l─▒k Vb. ─░├žeriklerde Konular A├žmay─▒n─▒z. Ayr─▒ca Ki┼čisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar─▒n─▒z─▒ ─░├žeren Konular─▒ Burada Payla┼čmay─▒n─▒z. Birbirinize Sayg─▒l─▒ Olunuz L├╝tfen.

Re: Dolma kalem nedir? Dolma kalem se├žimi?

Mesaj ibrahim223 » 24 Eyl 2018, 20:40

Maradona yazd─▒:S├╝rekli olarak yan─▒mdad─▒r 6 farkl─▒ renkte dolma kalem... Ders anlat─▒rken de soru ├ž├Âzerken de pek leziz, pek keyifli oluyor... Mekanik saat gibi bu da bir hastal─▒k... Bol miktarda dolma kalem ve versatil kalemim var, d├Ân├╝┼č├╝ml├╝ kullan─▒yorum... E zaten bir ├Â─čretmenin ne l├╝ks├╝ olabilir ki ba┼čka? ;-)
├ľ─čretmenim, sayg─▒lar─▒m─▒ sunar─▒m.. [emoji113]

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ibrahim223

Kay─▒t: 12 Oca 2018, 22:11

Mesaj iskampavya » 24 Eyl 2018, 21:27

ibrahim223 yazd─▒:
Maradona yazd─▒:S├╝rekli olarak yan─▒mdad─▒r 6 farkl─▒ renkte dolma kalem... Ders anlat─▒rken de soru ├ž├Âzerken de pek leziz, pek keyifli oluyor... Mekanik saat gibi bu da bir hastal─▒k... Bol miktarda dolma kalem ve versatil kalemim var, d├Ân├╝┼č├╝ml├╝ kullan─▒yorum... E zaten bir ├Â─čretmenin ne l├╝ks├╝ olabilir ki ba┼čka? ;-)
├ľ─čretmenim, sayg─▒lar─▒m─▒ sunar─▒m.. [emoji113]

LG-H815 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
[emoji2321] bende bende [emoji122][emoji122][emoji122][emoji4]

SM-N920C cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
iskampavya

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 22 Ara 2017, 09:42

Mesaj Maradona » 24 Eyl 2018, 22:09

:champ: :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Maradona

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj asuspc » 25 Eyl 2018, 12:35

Hocam bende de baya─č─▒ dolmakalem var ama hep ├žekmecelerde , kutularda duruyor.Ben rollerciyim .Bu arada y├╝zlerce versatil kalem var ama hip versatil kullanacak durumum yok.Sadece sevdi─čimden al─▒yorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asuspc

Kay─▒t: 07 Haz 2016, 00:42

Mesaj Maradona » 25 Eyl 2018, 22:50

Meslek icab─▒ ┼čansl─▒y─▒m ben, dolma olsun versatil olsun t├╝m kalemlerim kibarca ama yo─čun kullan─▒mda...

Lamy Scribble versatil kalemim 5 y─▒lda y─▒prand─▒ mesela (terden vs), servise g├Ânderdim... ├ťcreti kar┼č─▒l─▒─č─▒nda y─▒pranan k─▒s─▒mlar─▒n yenilenmesini talep ettim servisten... Adamlar Almanya'dan yenisini g├Ânderip utand─▒rd─▒lar beni, ne kadar ─▒srar etsem de ├╝cret almad─▒lar... Bizim kalemimizi b├Âyle eskitebildi─činize g├Âre kim bilir ka├ž ├Â─črenciye faydal─▒ oldunuz ├╝r├╝n├╝m├╝z ile, bu da bizim size jestimiz olsun dediler... Ger├ži vicdanen altta kalmamak i├žin bu sefer de gidip Lamy 2000 versatil ald─▒m (tabii onlar bilmiyor bunu, sonradan ald─▒m :-P) ama hala o yakla┼č─▒mlar─▒n─▒ unutamam...

Bu da b├Âyle bir an─▒m i┼čte... ;-)

┼×aka maka sermayeyi kediye y├╝kl├╝yorum; saatler, kalemler... Ama hayat b├Âyle g├╝zel be... ─░nsan b├Âyle hissediyor ya┼čad─▒─č─▒n─▒!
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Maradona

Kay─▒t: 30 May 2010, 05:43

Mesaj fare34 » 07 Kas 2018, 17:54

Kesinlikle a├ž─▒klamalara kat─▒l─▒yorum. En ├Ânemli noktalara de─činmi┼čsiniz.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
fare34

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 28 Tem 2016, 15:41

Mesaj Balahor » 06 ┼×ub 2019, 11:55

Dolma kalem hayranl─▒─č─▒ var ama ben g├╝nl├╝k olarak i┼č yerimde hep kullanmaktay─▒m. Hatta bazen i┼čim olmasa bile yazmak i├žin g├╝nl├╝k i┼čleri yazar─▒m. Maalesef kur art─▒┼č─▒ ile fiyatlar ├žok u├žtu ve kaliteli olanlar─▒ almak zorla┼čt─▒. ┼×imdi ├žinden sipari┼čler verdim onlar─▒ bekliyorum ki baz─▒ ├žin markalar─▒ da asl─▒nda gayet iyidir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Balahor

Kay─▒t: 10 Mar 2017, 12:37

Mesaj rtalhaustun » 06 ┼×ub 2019, 12:29

Balahor yazd─▒:Dolma kalem hayranl─▒─č─▒ var ama ben g├╝nl├╝k olarak i┼č yerimde hep kullanmaktay─▒m. Hatta bazen i┼čim olmasa bile yazmak i├žin g├╝nl├╝k i┼čleri yazar─▒m. Maalesef kur art─▒┼č─▒ ile fiyatlar ├žok u├žtu ve kaliteli olanlar─▒ almak zorla┼čt─▒. ┼×imdi ├žinden sipari┼čler verdim onlar─▒ bekliyorum ki baz─▒ ├žin markalar─▒ da asl─▒nda gayet iyidir.

Jinhao kullan─▒yorum, hala kullan─▒yorum. Genel izlenim hep olumlu oldu, emnun kalaca─č─▒n─▒za eminim. :thumbup:
Sweet spot: 32 up to 38 mm
rtuhorology.com
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
rtalhaustun

Kay─▒t: 22 Oca 2016, 02:07

Mesaj Balahor » 14 ┼×ub 2019, 11:06

rtalhaustun yazd─▒:
Balahor yazd─▒:Dolma kalem hayranl─▒─č─▒ var ama ben g├╝nl├╝k olarak i┼č yerimde hep kullanmaktay─▒m. Hatta bazen i┼čim olmasa bile yazmak i├žin g├╝nl├╝k i┼čleri yazar─▒m. Maalesef kur art─▒┼č─▒ ile fiyatlar ├žok u├žtu ve kaliteli olanlar─▒ almak zorla┼čt─▒. ┼×imdi ├žinden sipari┼čler verdim onlar─▒ bekliyorum ki baz─▒ ├žin markalar─▒ da asl─▒nda gayet iyidir.

Jinhao kullan─▒yorum, hala kullan─▒yorum. Genel izlenim hep olumlu oldu, emnun kalaca─č─▒n─▒za eminim. :thumbup:

Evet elime ula┼čt─▒ ger├žekten de ├žok ho┼č yani bekledi─čimden iyimi┼č. EF u├ž ile ald─▒m baz─▒ h─▒zl─▒ ge├ži┼člerde atlama yapsa da genel olarak be─čendim. :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Balahor

Kay─▒t: 10 Mar 2017, 12:37

Mesaj Cruciatus » 15 ┼×ub 2019, 00:10

T├╝m yaz─▒lar─▒m─▒ dolmakalem ile yaz─▒yorum. En ufak notu bile dolmakalem ile tutuyorum. Kalemlerimde ├žok sirk├╝lasyon oldu. ┼×uan en ├žok 3 tane Visconti HomosapiensÔÇÖim var onlar─▒ kullan─▒yorum.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cruciatus

Kay─▒t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj mevsuf » 27 Mar 2019, 18:51

Ben de dolmakalem sevenlerdenim. Twsbi, Lamy, Parker, Jinhao marka kalemlerimle idare ediyorum. Ama g├Ânl├╝mde Pelikan Renaissance var.

HUAWEI G7-L01 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mevsuf

Kay─▒t: 14 A─ču 2016, 22:12

├ľnceki

D├Ân TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners