Sal覺kl覺 Zay覺flama ve Ya Yak覺m覺 襤癟in 襤deal Nab覺z Aral覺覺

Forum Kurallar覺na Uygun Farkl覺 Konular zerine Sohbet ve Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Sevgili yeler Forum Kurallar覺nda Tart覺覺lmas覺 Uygun Olmad覺覺 Belirtilen Konular Hakk覺nda Bu B繹l羹mde Payla覺m ve Fikir Bildirimi Yapmay覺n覺z. 襤nan癟lar, Politika, Fanatizm, Irk癟覺l覺k Vb. 襤癟eriklerde Konular A癟may覺n覺z. Ayr覺ca Kiisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar覺n覺z覺 襤癟eren Konular覺 Burada Paylamay覺n覺z. Birbirinize Sayg覺l覺 Olunuz L羹tfen.

Re: Sal覺kl覺 zay覺flama ve ya yak覺m覺 i癟in ideal nab覺z aral覺

Mesaj sieger » 10 Mar 2019, 22:48

Baran yazd覺:1-V羹cudu yorarak yap覺lan her spor erken yal覺l覺k demek.
2-T覺p ilerliyor doktorlar bile bilgilerini tazeliyor,eskiden merdiven c覺k覺n asans繹r kullanmay覺n diyen doktorlar art覺k diz eklemlerini koruyan k覺k覺rdak dokunun anas覺n覺 belliyor asans繹r kullan覺n diyor.(Anas覺n覺 onlar s繹lemez ben ekledim)
3-D繹nem d繹nem moda olan crossfit gibi abuk subuk sporlar yerine uzun ama d羹羹k tempolu sporlar覺 tercih edin.Cok zay覺f yada kasl覺 farketmez sabah 繹le akam a覺r spor yapan insanlar覺n y羹z羹ne bakt覺g覺n覺zda ya覺l覺覺 癟繹km羹l羹羹 hissedeceksiniz counun kafas覺nda sac覺 bile azalm覺 oluyor.
4-En guzel spor tempolu y羹r羹y羹t羹r,vucut 繹nce kandaki mevcut ekeri yakar o yuzden 覺s覺n覺n derler ama onun yerine y羹r羹y羹e 10dk 繹nce c覺kman覺z yeterlidir illa aerobik esneme hareketi yapman覺z gerekmez.
5-Kou hakk覺nda farkl覺 fikirler olsada benim ahsi g繹r羹羹m kounun bir halta yaramad覺覺 y繹n羹ndedir.Sahilde g繹r羹yorum g繹t g繹bek f覺rlam覺 kouyor dili sarkm覺 yada deri kemik kalm覺 y覺rt覺na y覺rt覺na kouyor.Cahillik bence.Kalbi yormaktan diz eklemlerini zedelemekten baka ie yaramayan antreman bi癟imi.Kou bence sadece maratoncular i癟indir.
6-Arada kounun faytas覺da udur,10dk y羹r羹d羹n羹z at覺yorum vucut devriniz 4000rpm de ani bir kickdown depar att覺n覺z devir 6500rpm ye c覺kt覺,o devir k羹t diye 0 a d羹mez kademeli olarak d羹er siz y羹r羹meye d繹nsenizde nabz覺n覺z yuksek kal覺r bence %100 verim saglanacak bir secenek degil ama k覺sa koununda zarar覺 yok.
7-Ben y羹r羹y羹le 25kg ya yak覺n verdim forumdanda bilenler var ve geride almad覺m bunuda rak覺mdan taviz vermeden yapt覺m,senelerdir herg羹n 1 saat y羹r羹yorum ac覺k havada yagmur k覺 dolu demeden.Kapal覺 salonda y羹r羹me band覺nda spor 癟繹pt羹r,vucuda oksijen girecek nas覺 araban覺n motoruda benzini havayla yak覺yor ayn覺 o hesap.
8-Benim beslenmedeki teorim ise diyet yapmamak ama porsiyonlar覺 kucultmek y繹n羹nde b繹ylelikle diyetten s覺k覺lma riskiniz ortadan kalkar ve unutmay覺nki hi癟bir diyet sonsuza dek yap覺lamaz.
9-Bol bol su i癟in bizim m覺lletin sorunu su i癟meyip meyve suyundan koladan o sudaki fayday覺 saglad覺klar覺n覺 d羹羹nmeleridir.dem atar motorun ya覺d覺r Castrol m羹barek.Suyunuda c覺kartmay覺n g繹r羹yorum g羹nde 5litre su i癟enleri,b繹brekleri patlat覺rs覺n覺z akas覺 yok,yudum yudum i癟in lak覺r lak覺r su i癟menin hi癟bir faydas覺 yok gunde max 2.5-3lt
10-Bu en 繹nemli yazacag覺m madde!! Sabah kral gibimi yersiniz 繹k羹z gibimi bilemem ama bol proteinli beslenin hi癟 ekmek yemeyin ekmek yerine f覺nd覺k badem ceviz yiyin emin olun ekmek yemeden kimse 繹lmez.len porsiyonu abartmamak ad覺na can覺n覺z覺n istediini yiyin akam ise hi癟birey yemeyin a癟 yat覺n.Kilo veremezseniz paran覺z覺 iade edeceim yada kafadan kazal覺 Navara geldi onu veririm :) Akam vucut gece 1 ile 5 aras覺 leptin hormonu salg覺l覺yor buda ya yak覺yor insan d覺覺nda birtek ay覺larda k覺 uykusunda salg覺lanan bir hormon.Uyuyarak kilo verebilirsiniz ben 繹le yapt覺m.

Daha yazabileceim cok ey var son birka癟 y覺ld覺r bu konularda farkl覺 fikirlerde cok kaynak arat覺rd覺m bunlar harmanlanm覺 kendi d羹羹ncelerimdir,beslenme uzman覺 yada doktor diyetisyen deilimdir.Kendim uygulad覺m deneme yan覺lma sonucu etkisine inand覺g覺m deneyimlerdir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Baran hocam, ben 4 sene prof kosucuydum, 100 metre kostum, hayvan gibi halter kaldirim, ve gercekten saglik icin denilebilecek herseyi cok net demissiniz. Elinize saglik, gercekten de ozel bir amac yoksa, yuruyus, ve belki nefes egzersizleri ve esneme de eklenebilir. Saglik icin kesinlikle yeterli.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Ya: 36
Kay覺t: 18 Kas 2015, 13:01

Re: Sal覺kl覺 Zay覺flama ve Ya Yak覺m覺 襤癟in 襤deal Nab覺z Aral覺

Mesaj burakyigit » 10 Mar 2019, 23:54

iyi, temiz bir beslenme ile desteklenmeyen her 癟al覺ma (kou, a覺rl覺k antrenman覺 vb.) = 癟繹p
Kullan覺c覺 avatar覺
burakyigit

Ya: 38
Kay覺t: 01 Eyl 2017, 20:13

Mesaj AhmetDeniz » 11 Mar 2019, 02:38

Belli bir spor dal覺n覺n fan覺 olmaya gerek yok. Ya yak覺m覺 olay覺 tamamen kalori a癟覺覺 oluturmakla alakal覺 birey. Ald覺覺n覺z kalori miktar覺 g羹nl羹k ihtiyac覺n覺zdan fazla ise isterseniz elit seviyede crossfit sporcusu olun kilo veremezsiniz. Belki ya oran覺n覺z bir miktar azal覺p, kas k羹tleniz bir miktar artabilir. Bu da ald覺覺n覺z kalorinin kayna覺n覺n temiz olmas覺 durumuyla k覺smen ilgili.
Kullan覺c覺 avatar覺
AhmetDeniz

Ya: 31
Kay覺t: 11 Oca 2017, 08:37

Mesaj Baran » 11 Mar 2019, 05:28

Bu arada konu alt覺nda belirtmektede fayda var,kilolu insanlar覺n yada spor ge癟mii olmayan,belli bir seviyede kas haf覺zas覺 oturmam覺 insanlar覺n kesinlikle gaza gelip y羹ksek tempolu spor ki bu y羹r羹y羹 bile olsa yapmamas覺 laz覺m.Hatta yapmay覺n.Uzun s羹reli a癟l覺a al覺覺k olmayan ki art覺k bunun sagl覺kl覺 oldugu bilinsede tekrarl覺yorum uzun s羹re a癟l覺a al覺覺k olmayan insanlar覺n kesinlikle a癟 kalmamas覺 laz覺m.Vucudun adaptasyon s羹recinden ge癟mesi gerektiini unutmay覺n,k覺sa s羹rede sonuc almak isterken hem diyetinizden hemde sal覺g覺n覺zdan olursunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj sieger » 11 Mar 2019, 13:39

Benzer bir durumu anlatayim, ben kendimi bildim bileli kosarim, ilkokul 1. sinifta basladim ilk kosmaya ve 18-22 arasinda prof olarak kostum, sonrasinda yurt disi falan fila nderken kaldi gitti maalesef. Ve bu kadar idmanda (sabah kosu, aksam agirlik) gunde 6-7 ogun tabici caizse okuz gibi yemek yiyorduk ve hepimiz fittik. Sonra ramazanda oruc tutmayi denedigimde cidden sarpsari olup 2. gun son nefesimi vermeye geliyordum. Ve tabi sporu da sonra birakinca ayni sekilde yiyemiyorsunuz, ama vucut alismis bekliyor, direk inanilmaz kilo almaya basliyorsunuz. Sonra bi kitapta da okuduktan sonra (japon bir yazardi simdi kitabi bulamaidm ama, gunde 1 ogunun en sagliklisi oldugu uzerine bir yaziydi) dedim kendime yahu gunde 6 ogunle ne sagligi, sonra 5e, 2 ay sonra 4e 2 ay sonra 3 e derken su an 1.5 ogun gibiyim, ve cok da enerjik ve saglikliyim. O yuzden ne olursa olsun cok yavas baslamak gerekiyor herseye.

Bir diger onemli konu devamlilik, bir gun asiri yapip sonra 3 gun yapmamak hic bir ise yaramayacaktir, onun yerine her gun azar azar yapmak uzun vadede en cok faydayi saglayacaktir. Yine tam referans olabilir mi bilmiyorum ama, 100 metrede saliselerle yarisirsiniz, ve 1 hafta tatil matil ayagina gevsesek, direk hocamiz anlardi. hani hayatim boyu kosmusum, 1 hafta gevsesem, kendime gelmem 1 ayimi aliyordu.

O yuzden spora baslayacaksaniz bunlari asla goz ardi etmemek lazim, ve kendinizi fazla yormayin, buna asla degmez, aksine olumsuz sonuc verecektir. Insanlar hep der kiloluyum yag var, bunun tek sebebi var, ihtiyacin olandan fazlasini yiyorsun, vucut alismis, nasilsa ihtiyacindan fazlasini veriyorsun, vucudu egiteceksin, bu besin biriktirmelik degil, islemelik, ona gore hareket et diyeceksin vucuda, hafif tempolu yuruyus de eklenince, ve kan akisi guzel olsun diye de biraz esneme, tamamdir. Sonucta insan vucudu da bi bakima guzel isleyen bir makina, bir arabaya gereginden fazla benzin koymak, ya da aracin gereginden daha hizli ya da zor sartlarda surmek gibi bir sey soz konusu degildir. aynisi insan icin de gecerli, bunlari unutmamak lazim.
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Mesaj asymptote » 02 Haz 2019, 22:15

Yak覺ttan 1,54 litre tasarruf salam覺覺m.. :)
Resim

Lenovo P2a42 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj sieger » 02 Haz 2019, 22:29

@asymptote naaptin hocam! :D
instagram.com/archpatek
Kullan覺c覺 avatar覺
sieger

Mesaj leonardo06 » 03 Haz 2019, 02:58

asymptote yazd覺:Yak覺ttan 1,54 litre tasarruf salam覺覺m.. :)
Resim

Lenovo P2a42 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Hangi app bu?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
leonardo06

Kay覺t: 10 Mar 2012, 14:52

ncekiSonraki

D繹n TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 32 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners