PTT Kargo Debited

Forum Kurallar─▒na Uygun Farkl─▒ Konular ├ťzerine Sohbet ve Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Sevgili ├ťyeler Forum Kurallar─▒nda Tart─▒┼č─▒lmas─▒ Uygun Olmad─▒─č─▒ Belirtilen Konular Hakk─▒nda Bu B├Âl├╝mde Payla┼č─▒m ve Fikir Bildirimi Yapmay─▒n─▒z. ─░nan├žlar, Politika, Fanatizm, Irk├ž─▒l─▒k Vb. ─░├žeriklerde Konular A├žmay─▒n─▒z. Ayr─▒ca Ki┼čisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar─▒n─▒z─▒ ─░├žeren Konular─▒ Burada Payla┼čmay─▒n─▒z. Birbirinize Sayg─▒l─▒ Olunuz L├╝tfen.

Re: PTT Kargo Debited

Mesaj Skywalker87 » 10 Eki 2018, 11:02

asuspc yazd─▒:
Skywalker87 yazd─▒:Te┼čekk├╝rler cevaplar i├žin, bende Track17 den takip ediyorum genelde, PTT sitesinden bakt─▒m Ôé║5.10'luk vergi ├ž─▒km─▒┼č gibi g├Âz├╝k├╝yor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam bu i┼č zaten nas─▒l bir i┼čtir anlamad─▒m.Ge├ženlerde o─člumun istedi─či bir 80 USD lik ├╝r├╝n getirttim ne g├╝mr├╝─če tak─▒ld─▒ ne vergi ne alg─▒ ne kutu a├ž─▒lmas─▒ bir┼čey olmad─▒.Ama ondan ├Ânce bilgiayar i├žin sleeve kablo alm─▒┼čt─▒m 17 usd ye 3 g├╝n g├╝mr├╝kte bekledi sonra g├╝mr├╝k vergisiz elime ula┼čt─▒.

Bende ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒m ilk defa ba┼č─▒ma geliyor o kadar aliexpress ve benzeri sitelerden al─▒┼čveri┼č yapmama ra─čmen :) ama UK Customs diye belgeselde izlemi┼čtim g├╝mr├╝k g├Ârevlileri aradan se├žip bak─▒yor bazen canlar─▒ s─▒k─▒ld─▒k├ža anla┼č─▒lan :)

Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Skywalker87

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 19 May 2014, 23:08

Mesaj Mandos » 10 Eki 2018, 11:58

Skywalker87 yazd─▒:Te┼čekk├╝rler cevaplar i├žin, bende Track17 den takip ediyorum genelde, PTT sitesinden bakt─▒m Ôé║5.10'luk vergi ├ž─▒km─▒┼č gibi g├Âz├╝k├╝yor.

Asl─▒nda vergi ├ž─▒kmam─▒┼č. Bu g├╝mr├╝k kontrol├╝ yap─▒ld─▒─č─▒ i├žin al─▒nan ├╝cret. Vergi ├ž─▒ksayd─▒ buna ek bir ├╝cret ├ž─▒kard─▒.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Mandos

Ya┼č: 26
Kay─▒t: 10 May 2013, 14:33

Mesaj danGerfuLL » 10 Eki 2018, 13:44

5.1 TL gumruge sunma ucreti ve damga vergisi. Gumruk vergisi ayriyeten cikiyor. Fotografta da goruldugu uzere. Birkac siparisim vardi sanirim hepsi vergi yiyecek denetim cok s─▒k─▒ gorunuyor. Neyse bekledigimden az cikmis 110 TL bu siparis icin.Resim

Redmi Note 4 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
danGerfuLL

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 16 Ara 2015, 14:45

Mesaj sieger » 10 Eki 2018, 13:54

Cok enteresan bu her zaman olmuyor mu acaba? Cunku benim de cok takildi gumruge boyle bir ucret hatirlamiyorum.
explorer ftw
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sieger

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 18 Kas 2015, 13:01

Mesaj danGerfuLL » 10 Eki 2018, 14:07

sieger yazd─▒:Cok enteresan bu her zaman olmuyor mu acaba? Cunku benim de cok takildi gumruge boyle bir ucret hatirlamiyorum.
Gonderiniz UK─░M'e yonlendirildiyse bu ucret muhakkak cikar. Yonlendirilmediyse size teslim edilmesi icin P─░M'den ilgili subeye gonderilir.

Redmi Note 4 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
danGerfuLL

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 16 Ara 2015, 14:45

├ľnceki

D├Ân TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners