G├╝zel Hikayeler, ├ľzl├╝ S├Âzler ve Sesli D├╝┼č├╝nme Duvar─▒...

Forum Kurallar─▒na Uygun Farkl─▒ Konular ├ťzerine Sohbet ve Payla┼č─▒mlar
Forum kurallar─▒
Sevgili ├ťyeler Forum Kurallar─▒nda Tart─▒┼č─▒lmas─▒ Uygun Olmad─▒─č─▒ Belirtilen Konular Hakk─▒nda Bu B├Âl├╝mde Payla┼č─▒m ve Fikir Bildirimi Yapmay─▒n─▒z. ─░nan├žlar, Politika, Fanatizm, Irk├ž─▒l─▒k Vb. ─░├žeriklerde Konular A├žmay─▒n─▒z. Ayr─▒ca Ki┼čisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlar─▒n─▒z─▒ ─░├žeren Konular─▒ Burada Payla┼čmay─▒n─▒z. Birbirinize Sayg─▒l─▒ Olunuz L├╝tfen.

Re: G├╝zel Hikayeler, ├ľzl├╝ S├Âzler ve Sesli D├╝┼č├╝nme Duvar─▒...

Mesaj asymptote » 19 Eki 2017 17:57

Nispeten yeni kurulan bir devlet olmas─▒ndan m├╝tevellit olsa gerek ABD biraz istisna te┼čkil ediyor sanki..
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

Mesaj facerlann » 21 Eki 2017 09:55

Abi, zeka ile iliskilendirmek do─čru de─čil ger├žekten, ben sadece eski yanl─▒┼č bilgimi d├╝zeltmek istedim. Ama dedi─činiz gibi egitim, k├╝lt├╝r, ekonomi vs. ─░liskilendirmenin de do─čru oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum.Her ┼čey tamamen random bence. Suan durum b├Âyle gecmiste bir cok medeniyet gelismisliklerini dine borcludur. Kendi ad─▒ma konu┼čay─▒m inancim y├╝ksek oldu─ču zaman kendimi daha cok gelistirmisimdir. Bir ornek daha vereyim; bir musevi arkada┼č─▒m var, dinini sonuna kadar ya┼č─▒yor ama kendini her alanda da ├Âyle geli┼čtirmi┼č bir insan ki benden 10 y─▒l ilerde ya┼č─▒yor desem az kal─▒r. Ve bana her seferinde bunu dinine bor├žlu oldu─čunu s├Âyler.
facerlann

Ya┼č: 19
Kay─▒t: 18 Tem 2017 16:48

Mesaj asymptote » 06 Kas 2017 00:06

"The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function."
- Albert Allen BARTLETT

De─či┼čim h─▒z─▒n─▒n, insan─▒n d├╝┼č├╝nce ve eylemlerini ├Ânemsiz (ve bir noktada elbette etkisiz) k─▒laca─č─▒ g├╝ne yakla┼č─▒yoruz. Birey ve t├╝r olarak inan─▒lmaz bir yabanc─▒la┼čma ve yaln─▒zla┼čma s├╝recine girmi┼č bulunmaktay─▒z. Yak─▒nda (belki birka├ž on sene sonra), tek i┼či yuvas─▒na yiyecek getirmek olan kar─▒nca kolonilerinden kalmayacak bir fark─▒m─▒z...
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Mesaj enkidu » 22 Kas 2017 11:13

asymptote yazd─▒:"The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function."
- Albert Allen BARTLETT

De─či┼čim h─▒z─▒n─▒n, insan─▒n d├╝┼č├╝nce ve eylemlerini ├Ânemsiz (ve bir noktada elbette etkisiz) k─▒laca─č─▒ g├╝ne yakla┼č─▒yoruz. Birey ve t├╝r olarak inan─▒lmaz bir yabanc─▒la┼čma ve yaln─▒zla┼čma s├╝recine girmi┼č bulunmaktay─▒z. Yak─▒nda (belki birka├ž on sene sonra), tek i┼či yuvas─▒na yiyecek getirmek olan kar─▒nca kolonilerinden kalmayacak bir fark─▒m─▒z...

tebrikler.. ger├žekten ├žok ├žarp─▒c─▒,├žok do─čru bir s├Âz.. insan yaln─▒zla┼čmaya do─čru evriliyor sanki..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
enkidu

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 01 Mar 2010 18:21

Mesaj manil » 24 Kas 2017 16:30

asymptote yazd─▒:"The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function."
- Albert Allen BARTLETT

Cengiz ├žok g├╝zel konuya temas etmi┼čsin. Farkl─▒ mecralarda farkl─▒ ┼čekillerde dile getirilse de ben a├ž─▒k├žas─▒ insanl─▒k konusunda pek iyimser olmayan birisiyim. Zon zamanlarda deli gibi yapay zeka, machine learning v.s. s├╝re├žlerinden bahsediliyor. Burada TR ile kendimizi s─▒n─▒rl─▒ tutmayal─▒m ├ž├╝nk├╝ bizde i┼čler daha ├žok esnaf mant─▒─č─▒nda d├╝kkandan ad─▒m─▒ atana ├žakma ├╝zerine kurulu oldu─ču i├žin d├Ân├╝┼č├╝m / de─či┼čimi anlayam─▒yoruz.

Maalesef uygulanan d├╝nya ├Âl├že─činde 2. D├╝nya Sava┼č─▒'ndan beri uygulanan ekonomik politikalar, siyasal tercihler, k├ór g├╝d├╝s├╝, ┼čirketle┼čme, anonimle┼čme, ├Âl├žek ekonomisi, kitlesel silahlanma, inorganik / GDO'lu tar─▒m ├╝r├╝nlerindeki ├╝retim patlamas─▒, n├╝fus art─▒┼č─▒n─▒n te┼čviki, ├ževre kirlili─či, uzay kirlili─či (bu da asl─▒nda bizler i├žin ├Ânemsiz gibi g├Âz├╝ken fakat ileride gitgide daha ├žok ├Ânem kazanaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m bir konu) maalesef bizleri korkutmas─▒ gereken ┼čeyler. D├╝nya'n─▒n n├╝fusu kontrols├╝z bi├žimde art─▒yor. Daha ├Ânce 7,5 milyara ula┼čmad─▒. H─▒zla da artmaya devam ediyor. Korkum o ki tam da s├Âyledi─čin gibi sadece koloni halinde anlams─▒z ├╝retim ve t├╝ketim i├žin ya┼čayan insan toplulu─ču olarak ya┼čam formumuza devam edece─čiz. ─░nsanlardaki vintage ├Âzlemi, teknolojiden uzak zamanlar─▒ ├Âzlemle hat─▒rlamay─▒ da bu kapsamdaki hissi davran─▒┼člar olarak g├Âr├╝yorum.

├çok ┼čey yaz─▒l─▒r ├žizilir bunlar ├╝zerine ama ┼čimdilik bu kadar yazal─▒m.
ÔÇťSome people feel the rain. Others just get wet.ÔÇŁ

Bob Marley
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
manil

Kay─▒t: 14 ┼×ub 2014 12:33

Mesaj asymptote » 24 Kas 2017 20:41

Eskilerin dedi─či gibi: "─░lim bir nokta idi, cahiller onu ├žo─čaltt─▒.."

Halen de ├žo─čaltmaya devam ediyoruz. Kontrol edemeyece─čimiz ve ba┼č edemeyece─čimiz kadar ├žok bilgi ├╝retiyoruz. Sonra, bu ├žaresizli─čin do─čal bir sonucu olarak, bilgi edinen (├Â─črenen) ve edindi─či bilgiyi i┼čleyerek yeni bilgiler ├╝reten ve bunlar─▒ yine kendisi gibi bilgiyi i┼čleyerek yeni bilgiler ├╝retecek olan yap─▒lara veri olarak sunan yap─▒lar in┼ča etme yoluna gidiyoruz. Bu yolun sonu ├žok belli de─čil mi? En iyimser tahminle, art─▒k seyircisi olaca─č─▒ bir oyunun perdesini indirmekle me┼čgul insano─člu..
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Mesaj asymptote » 11 ┼×ub 2018 16:04

MAKS─░M─░ZASYON ├ľL├çE─×─░

1.Ne zaman bir se├žimle kar┼č─▒ kar┼č─▒ya kalsam, o anda var olmayan di─čer olas─▒l─▒klar─▒n ne oldu─čunu hayal etmeye ├žal─▒┼č─▒r─▒m.

2.─░┼čimden ne kadar memnun olsam da benim i├žin do─čru olan yaln─▒zca daha iyi f─▒rsatlar─▒ g├Âzlemektir.

3.Arabada radyo dinlerken, dinlemekte oldu─čum ┼čeyden nispeten memnun oldu─čum halde, di─čer istasyonlar─▒ s─▒k s─▒k kontrol ederek daha iyi bir ┼čey ├žal─▒p ├žalmad─▒─č─▒n─▒ kontrol ederim.

4.TV izledi─čimde zapping yap─▒yorum, tek bir program─▒ izlemeye ├žal─▒┼č─▒rken bile mevcut se├ženekleri tarayabiliyorum.

5. ─░li┼čkilere elbise gibi yakla┼č─▒r─▒m. M├╝kemmelini bulmadan ├Ânce ├žok fazlas─▒n─▒ denemem gerekir.

6. Arkada┼č─▒m i├žin hediye al─▒┼čveri┼činde s─▒k s─▒k zorluk ├žekerim.

7.Videolar─▒ kiralamak ger├žekten zor. Her zaman en iyisini se├žmek i├žin u─čra┼č─▒yorum.

8.Al─▒┼čveri┼č yaparken, ger├žekten ├žok sevdi─čim k─▒yafetler bulmakta zorlan─▒yorum.

9.Ben ┼čeyleri s─▒ralamaya ├žal─▒┼čan listelerin b├╝y├╝k bir hayran─▒y─▒m (en iyi film, en iyi ┼čark─▒c─▒, en iyi atlet, en iyi romanlar, vb.).

10.Bir arkada┼ča yazarken bile yaz─▒ yazmay─▒ ├žok zor buluyorum, ├ž├╝nk├╝ s├Âzleri do─čru ┼čekilde kelimelere d├Âkmekte olduk├ža zorlan─▒yorum. S─▒kl─▒kla basit ┼čeylerin bile birka├ž tasla─č─▒n─▒ yap─▒yorum.

11.Ne yaparsam yapay─▒m kendim i├žin en y├╝ksek standartlar─▒m var.

12.Asla ikinci en iyiye raz─▒ olmuyorum.

13.Ya┼čam─▒mdan olduk├ža farkl─▒ ┼čekilde ya┼čamak konusunda s─▒k s─▒k fantezi kurar─▒m.

(Amerikan Psikoloji Birli─či)

Sorulara 1 ve 7 aras─▒nda skorlar vererek hepsini topluyorsunuz, sonu├ž >65 ise bir klini─če u─čraman─▒z tavsiye ediliyor.. :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Mesaj mturann » 11 ┼×ub 2018 20:08

asymptote yazd─▒:MAKS─░M─░ZASYON ├ľL├çE─×─░

1.Ne zaman bir se├žimle kar┼č─▒ kar┼č─▒ya kalsam, o anda var olmayan di─čer olas─▒l─▒klar─▒n ne oldu─čunu hayal etmeye ├žal─▒┼č─▒r─▒m.

2.─░┼čimden ne kadar memnun olsam da benim i├žin do─čru olan yaln─▒zca daha iyi f─▒rsatlar─▒ g├Âzlemektir.

3.Arabada radyo dinlerken, dinlemekte oldu─čum ┼čeyden nispeten memnun oldu─čum halde, di─čer istasyonlar─▒ s─▒k s─▒k kontrol ederek daha iyi bir ┼čey ├žal─▒p ├žalmad─▒─č─▒n─▒ kontrol ederim.

4.TV izledi─čimde zapping yap─▒yorum, tek bir program─▒ izlemeye ├žal─▒┼č─▒rken bile mevcut se├ženekleri tarayabiliyorum.

5. ─░li┼čkilere elbise gibi yakla┼č─▒r─▒m. M├╝kemmelini bulmadan ├Ânce ├žok fazlas─▒n─▒ denemem gerekir.

6. Arkada┼č─▒m i├žin hediye al─▒┼čveri┼činde s─▒k s─▒k zorluk ├žekerim.

7.Videolar─▒ kiralamak ger├žekten zor. Her zaman en iyisini se├žmek i├žin u─čra┼č─▒yorum.

8.Al─▒┼čveri┼č yaparken, ger├žekten ├žok sevdi─čim k─▒yafetler bulmakta zorlan─▒yorum.

9.Ben ┼čeyleri s─▒ralamaya ├žal─▒┼čan listelerin b├╝y├╝k bir hayran─▒y─▒m (en iyi film, en iyi ┼čark─▒c─▒, en iyi atlet, en iyi romanlar, vb.).

10.Bir arkada┼ča yazarken bile yaz─▒ yazmay─▒ ├žok zor buluyorum, ├ž├╝nk├╝ s├Âzleri do─čru ┼čekilde kelimelere d├Âkmekte olduk├ža zorlan─▒yorum. S─▒kl─▒kla basit ┼čeylerin bile birka├ž tasla─č─▒n─▒ yap─▒yorum.

11.Ne yaparsam yapay─▒m kendim i├žin en y├╝ksek standartlar─▒m var.

12.Asla ikinci en iyiye raz─▒ olmuyorum.

13.Ya┼čam─▒mdan olduk├ža farkl─▒ ┼čekilde ya┼čamak konusunda s─▒k s─▒k fantezi kurar─▒m.

(Amerikan Psikoloji Birli─či)

Sorulara 1 ve 7 aras─▒nda skorlar vererek hepsini topluyorsunuz, sonu├ž >65 ise bir klini─če u─čraman─▒z tavsiye ediliyor.. :D

Çok iyi
Payla┼č─▒m i├žin te┼čekk├╝rler :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014 18:00

Mesaj asymptote » 30 Mar 2018 19:45

D├╝nyan─▒n en b├╝y├╝k a├ž─▒k otopark─▒ Volkswagen'e ait.. :) Bu haliyle bir mikroi┼člemcinin mikroskop alt─▒ndaki g├Âr├╝nt├╝s├╝n├╝ and─▒r─▒yor.. Al sana konektom.. ;)Resim

Lenovo P2a42 cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Mesaj asymptote » 11 May 2018 00:55

CUDA computing olay─▒na giriyorum (bir o eksik kalm─▒┼čt─▒ :D ). ┼×u a┼čamada GTX 1080 al─▒nmal─▒ m─▒ yoksa Nvidia'n─▒n ├ž─▒karaca─č─▒ yeni nesil kartlar─▒ m─▒ beklemeli?

Not: Halihaz─▒rda GTX 1050 var.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Mesaj sedir » 11 May 2018 09:09

asymptote yazd─▒:D├╝nyan─▒n en b├╝y├╝k a├ž─▒k otopark─▒ Volkswagen'e ait.. :) Bu haliyle bir mikroi┼člemcinin mikroskop alt─▒ndaki g├Âr├╝nt├╝s├╝n├╝ and─▒r─▒yor.. Al sana konektom.. ;)Resim

Otopark alan─▒n─▒n neden e┼čit par├žalara b├Âl├╝nerek kullan─▒lmad─▒─č─▒ konusunda bir fikriniz var m─▒?
Vakit nakittir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
sedir

Ya┼č: 55
Kay─▒t: 07 Nis 2010 21:03

Mesaj asymptote » 11 May 2018 13:38

Ara├žlar─▒ belirli kriterlere g├Âre s─▒n─▒fland─▒r─▒p park etmi┼člerse belki o y├╝zden olabilir. Sizin var m─▒ bir fikriniz hocam?
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

├ľncekiSonraki

D├Ân TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 9 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners