Bu Defa Toronto

Forum Kurallarına Uygun Farklı Konular Üzerine Sohbet ve Paylaşımlar
Forum kuralları
Sevgili Üyeler Forum Kurallarında Tartışılması Uygun Olmadığı Belirtilen Konular Hakkında Bu Bölümde Paylaşım ve Fikir Bildirimi Yapmayınız. İnançlar, Politika, Fanatizm, Irkçılık Vb. İçeriklerde Konular Açmayınız. Ayrıca Kişisel Mahremiyet ve Ailesel Durumlarınızı İçeren Konuları Burada Paylaşmayınız. Birbirinize Saygılı Olunuz Lütfen.

Bu Defa Toronto

Mesaj leonardo06 » 13 Eki 2015, 14:48

New York maceramı burada herkes gördü okudu. Bu sefer ona benzer bir iş teklifini Toronto'dan aldım. Görüşmek istiyorlar ama gideyim mi karar veremedim.

Kanada ve Toronto hakkında bilgisi ve tecrübesi/tavsiyesi olanların görüşlerine ihtiyacım var.
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Re: Bu Defa Toronto

Mesaj Clk » 13 Eki 2015, 17:37

Yegenim 8 sene Toronto ve Quebec'te yasadi. Yasanilmayacak yer degil. Oraya gitmeden önce gayet profesyonel bir bicimde sana yapmaya hazir olduklari teklifin icerigini yazili olarak talep edebilirsin. ;) Teklif makul ise akabinde yegenim ile konusur sana talep ettigin bilgilerin tamamini verebilirim.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj yakuza » 15 Eki 2015, 13:19

Selamlar,

Ben de 2 sene kadar Toronto'da yaşadım. Özelden veya buradan istediğini sorabilirsin =)
Kullanıcı avatarı
yakuza

Mesaj Bg17 » 15 Eki 2015, 13:36

Newyork tan daha rahat ve huzulu ve soguk olacagi kesin. Kanada y gitmedim ama su kanada sinirinda yasiyorum, gayet mutluyum.

Ucret paketinin pazarligini iyi yap derim.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj leonardo06 » 15 Eki 2015, 14:04

Bu kıta neden bu kadar cimri anlamıyorum.

Şirkette çalışan birine ulaştım linkedin den. Söylediğine göre başlangıç 2900 dolar teklif edeceklermiş. Sağlık harcamaları şirkete ait. Söylediğine göre bu maaş tek başına çalışırsan Toronto için sıkıntılıymış.
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj afl » 15 Eki 2015, 15:06

Bir kaç bilgi vereyim, yalnız bunlar 5-6 yıl öncesine ait bilgilerdir, değişiklikleri kontrol etmenizi öneririm.
Birincisi Kanada'da (sizin durumunuzda Ontorio eyaletinde) tüm sağlık harcamaları şirkete değil devlete aittir. Özel sağlık sigortası yoktur. Devlet size bu hakkı tanıyana kadar (genellikle 3 ay) geçici çözüm önerir, bununla şirket ilgilenir.
İkincisi Toronto genel olarak sakin, huzurlu, güzel, güvenli ve kolay bir şehirdir. 6-7 ay bayağı soğuk yazın iki ay da sürpriz bir şekilde nemli ve bayağı sıcaktır. Aradığınız her şeyi, (sosyal, sanatsal , bilimsel vs) bulacağınız bir şehir olmakla beraber İstanbul vs gibi şehirlere göre çok durağandır. Hayat Türkiye ve Avrupa'nın büyük şehirlerine göre nispeten ucuzdur ama, 2900 dolara net söyleyeyim, beklediğiniz hayatı yaşayamazsınız. Ev kirası + 2900 CAD olursa, gideceğiniz pozisyona göre belki bir ihtimal? Pozisyondan kastım, bu bütçeleri hiç bir orta kademe yönetici bırakın kabul etmeyi, konuşmaz bile. Önerilen pozisyonu bilmediğim için, sadece bütçe üzerinden konuşuyorum.
Finansal paket tatmin edici olursa, bence Toronto yaşamak için ideal şehirlerden biridir.
Kullanıcı avatarı
afl

Dön TSF Sohbet - Off Topic Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners