TSF Rolex Only Crown Club / Sadece Rolex

Rolex Saatler İle İlgili Tüm Konuları Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Rolex Only Crown Club / Sadece Rolex

Mesaj orhuns » 30 Eki 2020, 21:36

ffcoach yazdı:Yurtdışında da durum aynı mı? Abd de bayiden almak istediğimizde.
Yurtdışında işler çok daha kötü durumda. Senelerce sıra bekleyenler var siyah submariner için bile.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
orhuns

Mesaj eskiserkan » 31 Eki 2020, 17:04

Resim
Kullanıcı avatarı
eskiserkan

Mesaj görkemk » 31 Eki 2020, 23:10

batikanak yazdı:
görkemk yazdı:
Bu durumda, Rolexin her saatten aynı miktarda yolladığını düşünelim, yani Datejust 36 yolladığı kadar Daytona çelik de yolluyor. Bu durumda bi bayiye senede 6 Daytona gelir, 6 Pepsi gelir. Ben size sorarım. Sizin Rolex bayiniz var. Senede 6 adet Daytona gelicek. Allahın her günü 10 dan fazla, kullanıcı olduğunu söyleyen, hatta o kadar saf duygulara sahip ki, bekleme listesi mi var? aaa hiç bilmiyordum diyen, durumdan haberdar değilmiş numarası çekmenin işe yarayacağını düşünen kişi geliyor ve sizden saat istiyor. Siz kime verirdiniz? Greyci esnafa mı? Çat kapı giren müşteriye mi? Yoksa geçmişi temiz, daimi müşterinize mi?

Read more: viewtopic.php?f=275&t=13749&start=4310#ixzz6c4Esu457

çat kapı giren müşteri , geçmişi temiz müsteri bilemiyorum ya böyle söyleyince hoş olmuyor sanki erken yaşlarda rolex almaya yetecek parası olmak en büyük kritermiş gibi oluyor. Adam 40 yaşında öyle bir saat alacak paraya sahip olursa ne yapacak şimdi vergisini ödemiş , suça bulaşmamış tertemiz vatan evladı geçmişi temiz değil çat kapı girmiş diye alamayacak mı ?

yada bu kadar geçmişi temiz daimi müsterilere verilen saatler neden sürekli grey markete düşüyor o zaman ? yapılan sayı hesabına göre gelen iki kermit mi yeni hulk mu neyse yeşil submarinerlardan biri şu anda sahibinden de satılıyor buna ne diyeceğiz peki en aranılan modeli geçmişi en temiz müşterilerine vermiş olmaları gerekmiyor muydu ?

budamı gol değil ? şimdi gidip bayiyi basıp nerde ulan benim submarinerım diyorum bak o derece

Bu konularda yazı yazmayı sevmiyorum çünkü yanlış anlaşılıyorum. Sanki bayilerin avukatıymışım durumu oluyor. Ben bayileri savunmuyorum kesinlikle önce bunu bi belirteyim. Sadece burada yazılanlar gibi olmadığını, bu işin maalesef bir ritüelinin olduğunu belirtmeye çalıştım. Olay kesinlikle parası olan alır muhabbeti değil. Üründen çok ama çok az geliyor adamlar ne yapsın, kime versinler hani bunu belirtmeye çalıştım.

Dünyanın her yerinde saatler grey e düşüyor. Malesef her Allah'ın kulu bu işi kovalar oldu. Adam Patek müşterisi, kolunda Grand Complication var, hatta 3-4 tane Grand Complication u var (hepsi aldığın gün %40 zarar eder muhtemelen), adamın Nautilus ile hiç alakası yok ama alma şansı var, gidip istiyor 5740/1G gibi bir saat, alıp $70.000 kar ile satıyor. Ben yazımın hiç bir yerinde adamlar doğru kişilere saat veriyor demedim sadece alabilenlerin bir geçmişi var dedim.

Benim anlatmaya çalıştığım bayi kendini de düşünüyor. İyi müşteriye de verseeem, kapı müşterisine de versemmm, %50 ihtimal ile ya ilk gün yada 4 ay takıldıktan sonra grey e düşecek. Bari işine gelene veriyor.

Mağazanın hayatında hiç görmediği kapı müşterisi girsin içeri, 2 altın saat alsın, biri şöyle hafif pırlantalı, hemen alır Pepsi sini. Bari hiç alışveriş yapmamış adama vermekten daha çok kar etmiş olur. Yazdığım her butik için geçerli değil ama %50 si için geçerli bir durum

yok ya ben alınmam öyle şeylerden bir iki sordum yok deyimce gittim kendime bi grand seiko aldım kullanıyorum işte mis gibi , bu bayi oyunları bana göre değil altın saat alacam yok yıllar içinde şu kadar saat alacam , gider kel kafama saç ektirip karı kız peşinde koşsam daha az uğraşırım. benim asıl amacım ulaşabildiğim fiyatta olan üst segmente yakın saatleri mümkün olduğu kadar denemek. submarinerda eksik olsun güzel saat ama o kadar işte , hatırlı müşterisine versin ben bi daha rolex bayisine gidip bi saat daha sormam , onlarda bende bişey kaybetmeyiz bu durumdan :D
Kullanıcı avatarı
görkemk

Mesaj cbk84 » 03 Kas 2020, 13:05

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
cbk84

Mesaj Maybek » 03 Kas 2020, 21:25

Resim

Kullanıcı avatarı
Maybek

Mesaj leonardo06 » 04 Kas 2020, 01:30

Yurtdışında Submarineri bayiden alıp çıkmam, toplamda 22 dakika sürdü.

Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj coolfire » 04 Kas 2020, 01:35

leonardo06 yazdı:Yurtdışında Submarineri bayiden alıp çıkmam, toplamda 22 dakika sürdü.

Neresi hocam yurt dışı derken?
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj leonardo06 » 04 Kas 2020, 02:25

coolfire yazdı:
leonardo06 yazdı:Yurtdışında Submarineri bayiden alıp çıkmam, toplamda 22 dakika sürdü.

Neresi hocam yurt dışı derken?
Kanada

Kullanıcı avatarı
leonardo06

ÖncekiSonraki

Dön TSF Rolex Crown Club

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners