TSF Üyelerine Özel İndirimli Lüks Saat Modellerini İncelemek İçin Tıklayınız

TSF Rolex Only Crown Club / Sadece Rolex

Rolex Saatler İle İlgili Tüm Konuları Bulabileceğiniz Bölüm

Re: TSF Rolex Only Crown Club / Sadece Rolex

Mesaj Serkanasn » 23 Tem 2019, 17:03

Bundan eminizde yemin et diyemiyoruz.Aç bakayım da diyemiyoruz .Özellik le bizim millete has "Hiç mi yok " diyede soramıyoruz. [emoji38] [emoji38][/quote]Aynen katılıyorum söylediklerinize.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

Şimdi bu hiç mi yok sözünü duyunca aklıma çocukluk dönemimden bir hatıra geld;
Bir lokantada komi olarak çalışıyordum iki müşteri geldi yemek sordular lakin peynir ekmek dahi kalmamıştı, usta kusura bakmayın birşey kalmadı hiçbirsey yok deyince müşterilerden biri hiç mi birşey yok usta dedi ustada vallahi kalmadı cevabını verdi, müşterilerden diğeri yahu şiş miş de mi yok dedi, bu defa usta biraz kızarak şiş var ama üzerinde et yok yerken boğazınızda kalır dedi ve akabinde adamlar gittiler.
Acaba bizde hiçmi yok desek sevgili retail bize ne cevap verir.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj cemmt » 24 Tem 2019, 11:08

batikanak yazdı:Sadece Rolex değil, ama çoğunluk olduğundan buraya koyuyorum :thumbup:

Resim
müthiş :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
cemmt

Mesaj eyimen » 27 Tem 2019, 13:26

Vazgeçemediklerimiz:
Saat ve flat white :DResim

CPH1893 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj eskiserkan » 27 Tem 2019, 20:47

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
eskiserkan

Mesaj eyimen » 28 Tem 2019, 13:01

Pepsi :champ:
Seğmenler'de hava güzel [emoji16]Resim

CPH1893 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj gkhnbaggio » 28 Tem 2019, 14:06

Resim
Kullanıcı avatarı
gkhnbaggio

Mesaj batikanak » 28 Tem 2019, 14:48

ihsansmrks yazdı:
asuspc yazdı:
Serkanasn yazdı:
sieger yazdı:
batikanak yazdı:Sadece Rolex değil, ama çoğunluk olduğundan buraya koyuyorum [emoji106]

Resim

bunun hic biri rolex butiklerinde oyk maalesef. tek fark o :D

Emin olun ki hepsi mevcut, Rolex için konuşuyorum; daha önce Rolex butik iken şuan farklı markaların butiklerini işleten bir dostumun bana söylediği ve sözüne itibar ettiğim için benimde inandığım bir gerçeği söyleyeyim size, mümkün değil bulunmuyor dendiği dönemde bile kasada 2 beyaz kadran 2 siyah kadran çelik Daytona mutlaka olurdu diğer modellerde ise sayı daha fazlaydı bundan emin ol demişti.
Rolexin sitesinde gördüğünüz bütün modeller butiklerde var ama rahmetli Kemal SUNAL'ın filmindeki replik gibi"yağ varmı? sana yok" sonra durum kusura bakmayın sana yağı yok şeklini alıyor.
Şimdi İstanbul'un en kallavi iş adamlarının aradığını düşünün herhangi bir model için yok diyebilirler mi?

Bundan eminizde yemin et diyemiyoruz.Aç bakayım da diyemiyoruz .Özellik le bizim millete has "Hiç mi yok " diyede soramıyoruz. [emoji38] [emoji38]
Aynen katılıyorum söylediklerinize.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüm yazılanlar doğru bilgiler. Kullanıcı tarafından bakıldığında da herkes kendince haklı ama madalyonun bir de diğer yüzü var...
Butikleri de düşünmek lazım. Emin olun ki içeri giren 50 kişiden 45 i bu saatleri soruyor, ve bu 45 kişinin de en az 35 i bunu sadece ve sadece alıp satıp arada kazanacağı birkaç bin Euro yu düşünerek soruyor bu yüzden butiklerin de işi zor.
Bir diğer taraftan Butikler bir şekilde para kazanmak zorunda, nihayetinde bir müessese ve ayakta kalmak zorunda. Rolex, sadece çelik spor serisi saatlerden oluşmuyor, ve az rabet gören, satması zor saatlerin hepsi genelde pahalı olan modeller. Haklı olarak, bu tür saatleri de alan müşterilerine yani onların gözünde "iyi müşteri" olarak adlandıracakları kişilere daha çok bu saatleri vermeyi tercih ediyorlar.
Basit bir örnekle şunu düşünün. Çelik bir Daytona yanılmıyorsam 10.750 Euro. Bu saati bir Butiğin Rolex in kendisinden yaklaşık 6.000 - 6.500 Euro ya aldığını düşünelim. %25 gibi bir oranın da masraf olarak yansıdığını düşünelim (Dükkan kirası, maaşlar, giderler vs). Bu durumda bir çelik Daytona yı 8.000 Euro ya mal eden Butik, bu saati yoldan geçen X bir kişiye de satsa, en iyi müşterisine de satsa, kime satarsa satsın toplamda 2.750 Euro kar edecek. Satın alan kişi bu saati satmak amaçlı alsa, Butiğin bunca uğraşı, bir sürü yatırımı, zor satan saatlerin stoklanması vs bunların hiçbiri ile karşı karşıya kalmayıp, satın aldıktan sonra 2 saat içerisinde Butiğin 4 katı para kazanma şansı oluyor.

Emin olun, zaten bu saatler bu kadar karaborsa olmasa, bu kadar rabet olmaz. Sözüm meclisten dışarı, buradaki bir sürü saat sever den bahsetmiyorum.

Kime satarsa satsın aynı karı edecek olan Butik, haklı olarak kendilerinden başka saatler de alan, her Butiğe gitseniz alabileceğiniz saati onlardan alan müşterilerine daha rahat temin edebiliyor, ki bence onlarda en az alıcıların mağduriyetlerinde haklı oldukları kadar haklı. Burada birisi çıkıp, "E sen tabi almışsın istediklerini, sana konuşması rahat" diyebilir ama ben de gidip S.A. diyip bunları elde etmedim. Gerçekten senelerce Rolex markasını ve saatlerini sevdiğim için bir çok modelini Butikten aldım.

Bu arada artık Butiklerin kasasında hem siyah hem beyaz kadran, öyle 1-2 şey tane Daytona bulmak mümkün değil. Tamam 1 adet olabilir o da her zaman olmaz, birine verildiği zaman bir sonraki sevkiyat beklenir. Artık eskiye göre çok daha fazla talep var. Eskiden bir tek Daytona bulmak zor idi. Submariner lar, No Date ler, GMT lere kimse dönüp bakmıyordu. Ben sahip olduğum 116710 BLNR (Batman) imi, indirimler ile inanın 6.400 Euro ya satın almıştım. Evet vitrinde durmuyordu ama istendiğinde temin edilebilinen bir model idi, yıl da 2015 başı idi. Butiğe her giren Batman diye bile sormuyordu. Gerçekten bugün 7.750 Euro ya satılan Submariner yarın 6.500 Euro edecek olsa yine bu kadar soran olmaz.

Bu arada bu yazdıklarım, tamamen sadece kendi fikirlerim, ve her Butik için geçerli değildir. Türkiyede bazı Butikler var inanın, iyi müşterisi olsanız bile gidip arkadaşına dostuna dıdısının dıdısına saatleri veriyor. Bir arkadaşım evlenecek idi, eşi kendisine düğün için çelik Daytona almak istediğini söyledi bana, belki yardımcı olabilirim diye ve ben bile kendisine, inan ki imkansız bunu Butikten temin etmek, ben gidip arkadaşıma bir tane lazım desem ayıp olur, siz başka saat bakın yada mecbur 17-18.000 Euro ödeyip bir yerden alman lazım dediğimde (o zamanlar Daytona 17.000 Euro gibi idi), bir Butiğin sahibini tanıyan bir tanıdığın tanıdığını buldular, kendileri de şahsen tanımıyor. Dedim zor yani bence olmaz o iş dediğimden sonraki 10 gün içerisinde bir adet Çelik Seramik Daytona, bir adet de Yeşil Submariner aldılar. Biz de göya bilir kişi yada işten anlayan olarak mümkün değil boşa uğraşma diyerek, çırak çıktık :) Yani evet, sadece eşe dosta, ünlüye, futbolcuya, dizi oyuncusuna veren Butikler de malesef var ki ben de kesinlikle kendilerini kınıyorum, ama kendilerinden birçok saat almış olan kişilere karşı seçici olup, onlara çok zor bulunan modelleri öneren Butikler de sonuna kadar haklı diye düşünüyorum.
BATIKAN
Kullanıcı avatarı
batikanak

Mesaj sieger » 28 Tem 2019, 14:59

Benzer bir durum benim de basima gelmisti. Ankarada bir butikle kisisel iliskiler bakimindan aram cok iyidir, ara hal hatir cok sorar, saatler hakkinda cok muhabbet ederiz, ve aradigim saatlere de genelde imkansiz derler. Benim de bir evlilik durumum soz konusuydu (hala oyle hatta az kaldi) kendisi dedi ki, bak o da hediyemiz olsun, sen gel ayarlariz sana saati dedi. Onceki konusmamizda 7 sene falan teorik olarak sira var, alman imkansiz diyorlardi.

En azindan benim anladigim suydu, belli surelerde geliyor saatler, hatta bi forumda yaziyordu, bir butige senede 10 celik daytona gelir diye, dogru mudur onu bilmem, ama geliyor saatler. Sonra gelince bi listeye bi de o an isteyenlere bakiyorlar, ve kasalarinda 1 adet durmasini da anlayabiliyorum, bir unlu, ya da buyuk bir is adami gelse, ona vermek isterler, ya da bahsetmisti, senede 5milyon liralik saat alan musterimiz var demisti, o bir saati istese, biz nasil yok diyelim demisti. O yuzden tabii ki her gelene once yok diyorlar ki kimsin bi tanisinlar, bu kisiler varken alakasiz birine satmalari da evet garip bir durum. Cunku nasilsa gidecek, en karli sekilde satmalari lazim. Benim durumda da zaten beni taniyorlar, kar amacli bir sey yapmiyorum, isin ticaretinde kesinlikle degilim, ama o kadar degerli bir musteri de degilim, dugun gibi bir muessese soz konusu olunca, bana da bir nevi destek olmak istediler. Guzel jestti acikcasi.

O yuzden Batikan beyin de dedigi gibi, sonuna kadar haklilar, bu piyasada duzgun is yapabilmek, hele boyle bir gri market piyasasi varken, hayli zor, hele hele kasasinda 5 adet(son gordugumde) gmt2 pepsi 2019 olanlar da varken... :champ:
instagram.com/archpatek
Kullanıcı avatarı
sieger

ÖncekiSonraki

Dön TSF Rolex Crown Club

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners