Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Saat Kayışları Hakkında Konuların Bulunduğu Bölüm

Re: Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Mesaj braveagle72 » 21 Oca 2019, 20:53

Ankthas yazdı:
braveagle72 yazdı:Herkese selamlar,

İlk fotodaki saati aldım henüz elime ulaşmadı. Diğer fotodaki (orjinalini maalesef değiştirip montajlamışım) gibi hasır bir kordon almak istiyorum. Ancak fotodaki kordon çok eski bir model ve üretildiğinden emin değilim. Bu kordona benzer hasır bir kordon bulabilir miyim, alternatif ne önerirsiniz? Mesh strap olarak adlandırılan bazı kordonlara baktım ama içime sinmedi.
Teşekkürler...

1-Resim

2-Resim

Merhabalar,

Öncelikle saatiniz hayırlı olsun, güzel bir Poljot'muş. "Milanese Mesh watch band" diye aratırsanız hasır görünüme daha yakın sonuçlar bulursunuz birkaç örnek atayım Amazon'dan:

https://www.amazon.com/Adjustable-Bracelet-Milanese-Stainless-Buckle/dp/B076LS6VWC/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1548087203&sr=8-11&keywords=mesh+watch+band+gold+18mm

https://www.amazon.com/ZHUGE-Fashion-Watch-Stainless-Milanese/dp/B07H3NGW3V/ref=sr_1_4_sspa?ie=UTF8&qid=1548087203&sr=8-4-spons&keywords=mesh+watch+band+gold+18mm&psc=1

https://www.amazon.com/Hadley-Roma-MB3805Y-18-22mm-Squeeze/dp/B001EYVB9K/ref=sr_1_21?ie=UTF8&qid=1548087203&sr=8-21&keywords=mesh+watch+band+gold+18mm

Hem verdiğiniz bilgiler için, hem de iyi dilekleriniz için çok teşekkürler

Verdiğiniz linklere de şimdi baktım, bu modelleri incelemiştim; aliexpress'te de uygun fiyatlı var. Fotosunu koyduğum yine metalden üretilen eski tarihli bir kordon.Bu kordonu görmüştüm zamanında (yaşımız müsait zirâ). Ancak üretilmiyordur çok eski bir kordon çünkü. Yeni kayış/kordon alana kadar bende ki zuluları takacağım.Tam altın renginde ince bir mesh güzel duracaktır
Kullanıcı avatarı
braveagle72

Mesaj Ufkynl » 24 Şub 2019, 16:44

Mesh bu saate gitmiş mi sizce?ResimResim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj EnderE » 24 Şub 2019, 16:59

Kalın kasa kalın yada padli kayış ister en azından lug içi takozlu olup kalından inceye doğru akmalı.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Ufkynl » 24 Şub 2019, 17:09

EnderE yazdı:Kalın kasa kalın yada padli kayış ister en azından lug içi takozlu olup kalından inceye doğru akmalı.

Cok profesyonel bi yorum oldu. Aninda ikna oldum ender :)
Mesh kordonlarda bir retro havası var bana çok hitap ediyor. Kullanmak için bahane arıyorum :P
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj Maradona » 24 Şub 2019, 20:12

Sevgili Ender Bey ile nato kayış özelinde görüş ayrılığı yaşasak da çoğu zaman, burada son derece nokta atışı bir tespitte bulunmuş... Estetik bakış açısına çok güveniyorum ben kendisinin... [emoji106]

Ahh bir de o canım vintage Omega'yı elden çıkarmasaydınız keşke Ender Bey... İçim yanıyor sizin avatarı her gördüğümde... Nasıl kıydınız ona... [emoji3525]
Kullanıcı avatarı
Maradona

Mesaj EnderE » 24 Şub 2019, 20:30

Malesef hayat bazen istemediğimiz şeylere bizi mecbur koşabiliyor. Nasip böyleymiş diyelim. Çok daha güzelleri sizlerin olsun inşallah.

Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj Ankthas » 24 Şub 2019, 20:34

Ufkynl yazdı:Mesh bu saate gitmiş mi sizce?ResimResim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üstad bu saatte çok fanteziye gerek yok bence. Saat hem diver hem chronolu olduğu için ekstra kalın bu yüzden nato, mesh gibi ince bilezikler sırıtacaktır. Kendi bileziği ziyadesiyle yakışıyor bence saati tamamlıyor, hatta integrated bir havası var boynuzlarla çok uyumlu. Belki onun dışında kalın bir deri kayışla hoş durabilir.

Mesh olayına gelirsek, bence mesh kordonlar en çok ince, vintage ya da retro dress saatlere yakışıyorlar.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Maradona » 24 Şub 2019, 20:37

EnderE yazdı:Malesef hayat bazen istemediğimiz şeylere bizi mecbur koşabiliyor. Nasip böyleymiş diyelim. Çok daha güzelleri sizlerin olsun inşallah.

Anlıyorum... Önemli olan sağlık, gayrısı olur gider... [emoji471]

O zaman aklınızda bulunsun; kendinize yeniden bakarsanız o modelden, şu dostunuz için de gözünüz açık olsun... [emoji6]
Kullanıcı avatarı
Maradona

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Kayışları - Watch Straps

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners