Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Saat Kayışları Hakkında Konuların Bulunduğu Bölüm

Re: Kayış / Bilezik Danışma ve Bilgi Konusu

Mesaj vysaknc » 16 Oca 2019, 16:17

sambadejan yazdı:Arkadaşlar merhabalar. İlk saatim padi pepsi; saati aldım alalı yaklaşık iki aydır internet üzerinden saate uygun kayış satın alabileceğim bir site/satıcı arıyorum. Yaşadığım yer Türkiye’de imkanların kısıtlı olduğu iller arasında ilklere oynar muhtemelen, buralarda bulma şansım yok. N11 ve gittigidiyor da Ezgi-elektronik diye bir satıcı buldum, sattığı ürünlerin fotoğraflarına baktığımda en eli-kolu düzgün modelleri onda gördüm fakat kalitesi vs. nasıldır bilemedim. Forumu da bu saat meselelerine merak saldığımdan beri aktif takip etmekteyim ancak nerelerden kayış vs. alabileceğime dair bir bilgiye rastlamadım henüz. Bu konu hakkında bir yol gösterebilecek çıkarsa çok mutlu olurum...

Forumda üç arkadaş deri saat kayışı yapıyor ,mlm-Hsnmrycl-mGundogdu ...
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj yus49 » 21 Oca 2019, 18:38

Selamlar. Casio ae1200 icin nato kordonlar uyumsuz (pim yerleri oldukca dar) ancak ben bu saate natoyu cok yakistiriyorum dolayisiyla kordon tavsiyesinden cok kordonu adaptorsuz nasil takabilirimin yollarini ariyorum ( adaptor bana gore saate hem fazlalik hem abeslik katiyor. Oyle cok aman aman bir uyum beklemiyorum, pimlere lastik toka gecirdim lastik tokalardan da kordonu gecirdim ama haliyle kordonu tam kavrayamiyor emanet duruyor. Velhasil kelam, bu saati kullanan, nato takmaya calisan, adaptor alternatifi bir yolu olan var midir? Yardimlariniza muhtacim.
Kullanıcı avatarı
yus49

Mesaj Ankthas » 21 Oca 2019, 19:13

braveagle72 yazdı:Herkese selamlar,

İlk fotodaki saati aldım henüz elime ulaşmadı. Diğer fotodaki (orjinalini maalesef değiştirip montajlamışım) gibi hasır bir kordon almak istiyorum. Ancak fotodaki kordon çok eski bir model ve üretildiğinden emin değilim. Bu kordona benzer hasır bir kordon bulabilir miyim, alternatif ne önerirsiniz? Mesh strap olarak adlandırılan bazı kordonlara baktım ama içime sinmedi.
Teşekkürler...

1-Resim

2-Resim

Merhabalar,

Öncelikle saatiniz hayırlı olsun, güzel bir Poljot'muş. "Milanese Mesh watch band" diye aratırsanız hasır görünüme daha yakın sonuçlar bulursunuz birkaç örnek atayım Amazon'dan:

https://www.amazon.com/Adjustable-Bracelet-Milanese-Stainless-Buckle/dp/B076LS6VWC/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1548087203&sr=8-11&keywords=mesh+watch+band+gold+18mm

https://www.amazon.com/ZHUGE-Fashion-Watch-Stainless-Milanese/dp/B07H3NGW3V/ref=sr_1_4_sspa?ie=UTF8&qid=1548087203&sr=8-4-spons&keywords=mesh+watch+band+gold+18mm&psc=1

https://www.amazon.com/Hadley-Roma-MB3805Y-18-22mm-Squeeze/dp/B001EYVB9K/ref=sr_1_21?ie=UTF8&qid=1548087203&sr=8-21&keywords=mesh+watch+band+gold+18mm
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Ankthas » 21 Oca 2019, 19:19

Veysel21 yazdı:
sambadejan yazdı:Arkadaşlar merhabalar. İlk saatim padi pepsi; saati aldım alalı yaklaşık iki aydır internet üzerinden saate uygun kayış satın alabileceğim bir site/satıcı arıyorum. Yaşadığım yer Türkiye’de imkanların kısıtlı olduğu iller arasında ilklere oynar muhtemelen, buralarda bulma şansım yok. N11 ve gittigidiyor da Ezgi-elektronik diye bir satıcı buldum, sattığı ürünlerin fotoğraflarına baktığımda en eli-kolu düzgün modelleri onda gördüm fakat kalitesi vs. nasıldır bilemedim. Forumu da bu saat meselelerine merak saldığımdan beri aktif takip etmekteyim ancak nerelerden kayış vs. alabileceğime dair bir bilgiye rastlamadım henüz. Bu konu hakkında bir yol gösterebilecek çıkarsa çok mutlu olurum...

Forumda üç arkadaş deri saat kayışı yapıyor ,mlm-Hsnmrycl-mGundogdu ...

Üstteki isimlere ek olarak Gkarınca nickli Kıvanç Bey de el yapımı kayış yapıyor, instagram'da Joseph Flat ve Boshporus Straps hesaplarına da bakılabilir ayrıca. Onun dışında yolunuz İstanbul'a düşerse Sirkeci'de Şah As Han'da epey bir kayış bulabilirsiniz :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Ankthas » 21 Oca 2019, 19:24

yus49 yazdı:Selamlar. Casio ae1200 icin nato kordonlar uyumsuz (pim yerleri oldukca dar) ancak ben bu saate natoyu cok yakistiriyorum dolayisiyla kordon tavsiyesinden cok kordonu adaptorsuz nasil takabilirimin yollarini ariyorum ( adaptor bana gore saate hem fazlalik hem abeslik katiyor. Oyle cok aman aman bir uyum beklemiyorum, pimlere lastik toka gecirdim lastik tokalardan da kordonu gecirdim ama haliyle kordonu tam kavrayamiyor emanet duruyor. Velhasil kelam, bu saati kullanan, nato takmaya calisan, adaptor alternatifi bir yolu olan var midir? Yardimlariniza muhtacim.

Şimdi baktım modele de, takan takmış adaptörsüz. Muhtemelen çok ince bir nato kayış ve gene çok ince pimler kullanıyolardır. Bunları arıyabilirsiniz. Yalnız natolu hali bence çok çirkin görünüyor:

Resim

Bu saati deri kordonla kullananlar görmüştüm o daha çok yakışıyor bence:

Resim

Resim

Resim
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj yus49 » 21 Oca 2019, 19:37

@ankthas zaman ayirip, emek harcayip kontrol ettiginiz icin tesekkur ederim. İnce pim mantikli duruyor ancak cok ince nato da bezden farksiz kalacaktir sanki. Yani cok umudum yok acikcasi adaptorsuz herhangi bir cozum bulabilecegime dair olurda ayni saate sahip ve bir cozumu olan birine denk gelebilirsem benim acimdan sahane olacaktir.

Diger konu ise tamamen zevk meselesi, deri kordon gercekten cok yakisiyor ancak ben deri kordon kullanamiyorum; koku, terletme, kasindirma yapiyor bende alerjim olabilir bilemiyorum. Gri,siyah bir nato kordonun takamasam da saatin uzerinde deneyerek cok yakistigini gordum. Tabi ki yine diyorum tamamen zevk meselesi. Tekrar tesekkur ederim vakit ayirdiginiz icin.
Kullanıcı avatarı
yus49

Mesaj Ankthas » 21 Oca 2019, 20:06

yus49 yazdı:@ankthas zaman ayirip, emek harcayip kontrol ettiginiz icin tesekkur ederim. İnce pim mantikli duruyor ancak cok ince nato da bezden farksiz kalacaktir sanki. Yani cok umudum yok acikcasi adaptorsuz herhangi bir cozum bulabilecegime dair olurda ayni saate sahip ve bir cozumu olan birine denk gelebilirsem benim acimdan sahane olacaktir.

Diger konu ise tamamen zevk meselesi, deri kordon gercekten cok yakisiyor ancak ben deri kordon kullanamiyorum; koku, terletme, kasindirma yapiyor bende alerjim olabilir bilemiyorum. Gri,siyah bir nato kordonun takamasam da saatin uzerinde deneyerek cok yakistigini gordum. Tabi ki yine diyorum tamamen zevk meselesi. Tekrar tesekkur ederim vakit ayirdiginiz icin.

Estafurullah ne zahmeti. Bir de şimdi düşününce aklıma geldi; two piece nato'lar var. Normal deri kayış gibi takılıyor, bir tokalı parça bir de delikli parçası var. Deri olmadığı için de alerji vs durumu olmayacaktır, muhtemelen işinizi görür. Bu siteden temin edebilirsiniz baya uygun fiyatları:

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/two-piece-nato
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj yus49 » 21 Oca 2019, 20:32

Ankthas yazdı:
yus49 yazdı:@ankthas zaman ayirip, emek harcayip kontrol ettiginiz icin tesekkur ederim. İnce pim mantikli duruyor ancak cok ince nato da bezden farksiz kalacaktir sanki. Yani cok umudum yok acikcasi adaptorsuz herhangi bir cozum bulabilecegime dair olurda ayni saate sahip ve bir cozumu olan birine denk gelebilirsem benim acimdan sahane olacaktir.

Estafurullah ne zahmeti. Bir de şimdi düşününce aklıma geldi; two piece nato'lar var. Normal deri kayış gibi takılıyor, bir tokalı parça bir de delikli parçası var. Deri olmadığı için de alerji vs durumu olmayacaktır, muhtemelen işinizi görür. Bu siteden temin edebilirsiniz baya uygun fiyatları:

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/two-piece-nato

Evet aklimda benimde iki parcalilar. Bakalim ya adaptor ( ki uygun adaptor bulmakta zor duruyor sordugum saticilarda vs yok bu saate uygun yok) ya da iki parcali alacagim.
Kullanıcı avatarı
yus49

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Kayışları - Watch Straps

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners