Parfüm Tercihleriniz ve Tavsiyeleriniz

Parfüm Üzerine Paylaşımlar Bölümü

Re: Parfüm Tercihleriniz ve Tavsiyeleriniz

Mesaj ricoh » 30 Nis 2017, 00:03

Hellhound yazdı:ggerenimo ve ricoh, iddianızı destekleyecen belgeleri sunabilir misiniz?

Benimki öngörü ve son zamanlarda çıkan haberlerler.Bu sahte parfüm üreticilerine yapılan baskında 70.000 yaklaşık 500 bin dolar lık parfüm ele geçirildiğini birbaşka haberde 3 milyon adet hazır olarak ve uzmanların incelemseinde direk haberde dinledim biz bile ayırt edemiyoruz dediler.Bunlar çoğu arap ülkeleri ve iç piyasaya dağılmış durumda.Her satıcı sahte parfüm satıyor diyemem fakat oranlar bukadar yüksekkken piyasya bukadar kaliteli replika parfüm dağılmışsa muhhakak internet satışlarından özellikle replika parfüm almak mümkün orjinal zannedip.Sahte parfüm operasyonları diye taratırsanız ve benim çevremde son zmanlarda internetten alınan parfümlerinin koku ton farkı veya kalıcık düşüklüğü gibi şikayetleri olduğu genelde bunu son kullanma tarihine yoruyorlar ama bende 10 senelik parfüm var hala bişey kaybetmemiş durumda.
Kullanıcı avatarı
ricoh

Mesaj Hellhound » 30 Nis 2017, 09:54

Hassas bir konuda öngörü ve kısıtlı bilgiyle yanlış yönlendirme yapıyorsunuz.

İlla bir genelleme yapılacak olursa, internet üzerinde etiket fiyatının "çok altında" satılan parfümler sahtedir denebilir. Ancak bunu ülke geneli için söylemek cehaletten öteye gitmez.

Öte yandan kalıcılık, orjinallik göstergesi değildir. Hatta sahte parfümlerde kullanılan saflık yüzdesi genellikle daha yüksek olduğundan asıl örneğinden yine genellikle daha kalıcı olmaktadırlar. Ton farkı da renklerde olur, kokuların tonu olmaz.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Emirr » 30 Nis 2017, 14:23

Sevgili Hellhound, açıkçası bir ürünün n11, Ebay, Amazon gibi sitelerde normalden daha ucuza satılıyor olması, benim aklıma raf ömrünün bitmeye yaklaşmış olduğunu, eski model ya da zor satılan bir seçenek olduğunu düşündürüyor. 2016 temmuz ayında Amazon.de sitesinden Terre D'Hermes EDT 200 ml seçeneğini, Sephora Fransa fiyatının yaklaşık %30 altında almıştım ve 100 kişiden fazla yorum ile ürünün orijinalliği doğrulanıyordu. Fakat geçen zaman içerisinde parfümün rayihasının azaldığını düşünüyorum. Bu noktada, normal fiyattan daha ucuza satılan parfümlerin, rafta daha uzun süre kalan parfümler olduğunu söylemek ne kadar doğru olur? Ya da parfümün üretim tarihi alırken önemli bir etken midir? Parfümlerin son kullanma tarihi var mıdır? Açıkçası bu soruları araştırmama rağmen tatmin edici cevaplar bulamadım.
Emirr

Mesaj Hellhound » 30 Nis 2017, 14:36

Emirr yazdı:Sevgili Hellhound, açıkçası bir ürünün n11, Ebay, Amazon gibi sitelerde normalden daha ucuza satılıyor olması, benim aklıma raf ömrünün bitmeye yaklaşmış olduğunu, eski model ya da zor satılan bir seçenek olduğunu düşündürüyor. 2016 temmuz ayında Amazon.de sitesinden Terre D'Hermes EDT 200 ml seçeneğini, Sephora Fransa fiyatının yaklaşık %30 altında almıştım ve 100 kişiden fazla yorum ile ürünün orijinalliği doğrulanıyordu. Fakat geçen zaman içerisinde parfümün rayihasının azaldığını düşünüyorum. Bu noktada, normal fiyattan daha ucuza satılan parfümlerin, rafta daha uzun süre kalan parfümler olduğunu söylemek ne kadar doğru olur? Ya da parfümün üretim tarihi alırken önemli bir etken midir? Parfümlerin son kullanma tarihi var mıdır? Açıkçası bu soruları araştırmama rağmen tatmin edici cevaplar bulamadım.

Parfümlerde raf ömrü kritik bir hadise değil. Kaliteli içeriğe sahip bir parfüm, uygun koşullarda saklanırsa bozulmadan kalabilir. Yıllar içinde yalnızca üst notalarda ufak tefek değişiklikler olur, onlar da burnumuzun ilk 10-15dk boyunca algılayabileceği değişimlerdir. Halen 60'lı ve 70'li yıllardan kalma Guerlain ve Caron'lar çeşitli sitelerde astronomik fiyatlara alıcı bulabilmekte. Sıcak bir yaz gününde araba içinde bırakılan parfüm ise 1 günde bile bozulabilir. Isı ve ışık, parfümlerin muhafazasındaki en önemli iki faktör.

Parfüm sektörü, saat sektörü gibi düşünülebilir. Ürünler liste fiyatlarına alıcı bulabildiği gibi pazarlık gücüne bağlı (parfümde kampanya kovalamak) olarak neredeyse %50 indirimlerle distribütör garantili ürünlere sahip olmak mümkün.

Sonuç olarak parfümler, liste fiyatlarından indirimli olarak satın alınabiliyor. Satın alınan noktaya güveniyorsanız ve distribütör bandrollü ürün temin edebiliyorsa korkacak herhangi birşey yok. Her markanın tek fiyata satıldığı, depo ürünü vs gibi ifadelerin kullandığı ürünlerden ise koşarak uzaklaşmak lazım.
En son Hellhound tarafından 30 Nis 2017, 14:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj ricoh » 30 Nis 2017, 14:39

Ton farkı demek istedğim içinde barındırdıkları teknik terim kullanayım herkes anlasın citrus veya woody benzerlikleri
Boyner mağazasında 180 tl ye satılan parfümü 35 tl ye internet sitesinden satın alabildiysem bunu bana çok fazla kişi izah edemez anlatmak istese de anlamaya çalışacağım herşekilde kandırılıyoruz.Ya abartı fiyatlarla ya da replika ürünlerle.
%90 benim verdiğim rakam değil rakam kestiremiyorum ama arkadaşı şu konuda destekledim evet bayağı çok Türkiyede satılan sahte parfüm genel konuşulduğunda orjinalden fazla olduğuna inanıyorum büyük firmalarında bu işe karışabileceği aklıma yatmıyor demek çok safhani olur.Bu tıpkı gıda teröründeki skandallara büyük markaların içine karışması gibi.Yapan kişiler dubaiye ithal ediyor ve dubaiden buraya da parfüm ithal edilebiliniyor.Benim şahsi fikrimdir tabiki düzgün iş yapan vardır ama benim için sapla saman birbirne karışık sektörde ya gidip emin olduğun yerden değerinin iki katıysa da alacaksın veya kaderine ne çıkarsa artık.Zaten birebir olamsada herkeisn burnun ayırt edemeyecği açık parfümlerde var takılmasın kimse orjinaline bukadar.İnceleme yapan ekiplerin içinde uzman kişiler bizbile ayırt edemiyoruz diyorsa bu konu çok su kaldırmaya müsait. Bakın bunlar benim şahsi düşüncem tek bir kurum ismi verdim ben yaşadığım için herkesi zan altında bırakmadım ,bu konuyu uzatmayada gerek yok tekrar söylüyorum inanmayan olursa 35 liraya morhipodan aldığım parfümün faturasını yoluyacağım..Daha cevabımda olmayacak bu konu da.Sevgiler saygılar.
Kullanıcı avatarı
ricoh

Mesaj Emirr » 30 Nis 2017, 14:42

Teşekkür ederim tatmin edici cevabınız için :champ:

Hellhound yazdı:
Emirr yazdı:Sevgili Hellhound, açıkçası bir ürünün n11, Ebay, Amazon gibi sitelerde normalden daha ucuza satılıyor olması, benim aklıma raf ömrünün bitmeye yaklaşmış olduğunu, eski model ya da zor satılan bir seçenek olduğunu düşündürüyor. 2016 temmuz ayında Amazon.de sitesinden Terre D'Hermes EDT 200 ml seçeneğini, Sephora Fransa fiyatının yaklaşık %30 altında almıştım ve 100 kişiden fazla yorum ile ürünün orijinalliği doğrulanıyordu. Fakat geçen zaman içerisinde parfümün rayihasının azaldığını düşünüyorum. Bu noktada, normal fiyattan daha ucuza satılan parfümlerin, rafta daha uzun süre kalan parfümler olduğunu söylemek ne kadar doğru olur? Ya da parfümün üretim tarihi alırken önemli bir etken midir? Parfümlerin son kullanma tarihi var mıdır? Açıkçası bu soruları araştırmama rağmen tatmin edici cevaplar bulamadım.

Parfümlerde raf ömrü kritik bir hadise değil. Kaliteli içeriğe sahip bir parfüm, uygun koşullarda saklanırsa bozulmadan kalabilir. Yıllar içinde yalnızca üst notalarda ufak tefek değişiklikler olur, onlar da burnumuzun ilk 10-15dk boyunca algılayabileceği değişimlerdir. Halen 60'lı ve 70'li yıllardan kalma Guerlain ve Caron'lar çeşitli sitelerde astronomik fiyatlara alıcı bulabilmekte. Sıcak bir yaz gününde araba içinde bırakılan parfüm ise 1 günde bile bozulabilir. Isı ve ışık, parfümlerin muhafazasındaki en önemli iki faktör.

Parfüm sektörü, saat sektörü gibi düşünülebilir. Ürünler liste fiyatlarına alıcı bulabildiği gibi pazarlık gücüne bağlı (parfümde kampanya kovalamak) olarak neredeyse %50 indirimlerle distribütör garantili ürünlere sahip olmak mümkün.

Sonuç olarak parfümler, liste fiyatlarından indirimli olarak satın alınabiliyor. Satın alınan noktaya güveniyorsanız ve distribütör bandrollü ürün temin edebiliyorsa korkacak herhangi birşey yok. Her markanın tek fiyata satıldığı, depo ürünü vs gibi ifadelerin kullandığı ürünlerden ise koşarak uzaklaşmak lazım.
Emirr

Mesaj cagriaksoy » 01 May 2017, 14:38

hellhound sizin internet ten alınan parfümler ve fiyatları hakkında söylemek istedikleriniz var mı?
Kullanıcı avatarı
cagriaksoy

Mesaj Hellhound » 01 May 2017, 23:20

cagriaksoy yazdı:hellhound sizin internet ten alınan parfümler ve fiyatları hakkında söylemek istedikleriniz var mı?

Sizin sormak istedikleriniz var mı? Hoş bir üstteki mesajımda konuyu genel olarak açıkladım.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

ÖncekiSonraki

Dön TSF Parfüm - Perfume

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners