Tom Ford Neroli Portofino Yardım

Parfüm Üzerine Paylaşımlar Bölümü

Tom Ford Neroli Portofino Yardım

Mesaj EasyPassy » 02 Ara 2019, 21:08

Herkese merhabalar,

Yakın zamanda deneme fırsatı bulup çok beğendiğim Tom Ford Neroli Portofino parfümünü n11 sitesinden satın aldım. Siparişim geldiğinde "batch code" ile üretim tarihi hakkında internetten bilgi olmaya çalıştım ve parfümün Aralık 2015 tarihli olduğunu öğrendim.

Parfümler hakkında çok bilgili olmadığım için de sizlere danışmak istedim: Sizce parfüm bozulmuş mudur, herhangi bir sorunu olabilir mi? Eğer sahte olma ihtimali varsa nasıl bunu fark edebilirim? Bilmem gereken başka bir şey var mı?

Yardımlarınız şimdiden çok teşekkürler, herkese iyi forumlar.

Edit: Bir de tedarikçisi MODOKOZMETİK idi. Belki aranızda bu konularda bilgili olanınız vardır, güvenilir bir tedarikçi midir acaba?
Kullanıcı avatarı
EasyPassy

Re: Tom Ford Neroli Portofino Yardım

Mesaj jerk » 09 Kas 2021, 20:31

koleksiyonerlerde çok eski tarihli parfüm şişeleri oluyor. üretimi kalkmış parfümleri saklayan bir sürü insan var. bozulmuyorlar sanıyorum.
Kullanıcı avatarı
jerk

Mesaj cihanmert » 10 Kas 2021, 10:16

Selamlar... Elimde Jean Patou Pour Homme Vintage mevcut. Gelmiş geçmiş en iyi erkek kokusu olarak nitelendirilir ve hala mükemmel kokuyor. Bu arada üretim tarihi 1980. Bu biraz parfümün korunmasına bağlı, ışık ve ısıya mağruz kalmışsa bozulabilir. Kutusu açılmamış kokular genel itibarı ile aşırı sıcağa mağruz kalmazsa bozulmazlar. Elinizde eski üretim bir koku olması bence güzel, parfüm dünyasında ham madde sorunu yaşandığı için devamlı koku reformüleleri oluyor, yeni üretimler haliyle değişime uğruyor ve eski üretimler daha çok aranıyor.
Kullanıcı avatarı
cihanmert

Mesaj Archimed » 10 Kas 2021, 12:12

Merhaba, ilk mesaj bir şekilde 2 yıl kadar aradan kaynamış.

Tam kaynağını hatırlamıyorum; ama internet ortamında bir yerde makyaj malzemelerinin 3 yıla kadar, koku/parfümlerin ise 5 yıla kadar taze kaldığını/kalabileceğini okumuştum. Tabi bu sürelerin geçerli olması için de koku/parfümlerin ışık almayacak şekilde ve aşırı sıcak/soğuktan uzak tutulması gerekiyor, aksi takdirde koku/parfümleri oluşturan kimyasal formüller ve ürünü oluşturan kimyasal denge bozulabilir ve üründen beklediğiniz/alacağınız performans çok daha düşük olabilir.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Dön TSF Parfüm - Perfume

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners