T覺ra Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel T覺ra

Geleneksel T覺ra ve Ekipmanlar覺 zerine B繹l羹m

Re: T覺ra Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel T覺ra

Mesaj AKadir » 06 Eki 2016, 13:51

Kaynar su f覺r癟ay覺 bozar, 繹ld羹r羹r. Bir kere bile yapmay覺n l羹tfen. K覺llar覺n sahibi souk suda ya覺yor. :D
Il覺k su kullan覺n l羹tfen.

F覺r癟ada koku varsa 1 -2 kere (fazla deil) f覺r癟ay覺 kulland覺覺n覺z sabunla k繹p羹rt羹n ve dikine kurumaya b覺rak覺n. Koku gidecektir. Yine gitmezse bu kokuyu gidermek i癟in bir defal覺覺na Migroslarda sat覺lan "beyaz sirke" yi kullanan arkadalar da var.
(Dier zamanlar i癟in f覺r癟a 癟ap覺na uygun, iinizi g繹recek, imdilik ucuz bir f覺r癟a stand覺 al覺p f覺r癟an覺z覺 ba aa覺 kurutursan覺z daha iyi)

Yeni balayan i癟in progress i +1,5 veya +2 ayardan fazla kullanmay覺n. renmeyi beklemenizi tavsiye ederim.

Koku zevkinize kalm覺 bir ey diyemiyorum.

Yeni balayan olarak b羹y羹k paralar harcamay覺n. 襤leride.

Hadi sal覺kl覺 t覺ralar kardeim. :champ:

o2o yazd覺:Yeni d羹nyaya hogeldin. Bende acemiyim ve sorular覺n覺z覺n cevab覺n覺 bilmiyorum. Size cevap deil ama balang覺癟 tecr羹belerimi paylamak istedim.
1) yanma hissi 1 ay sonra ge癟iyor 癟羹nk羹 bast覺rmamay覺 繹reniyorsunuz
2) tecr羹be kazan覺nca tra s羹resi 40 dakikadan 20Dakikaya d羹羹yor
3) sabunu k繹p羹rtmek i癟in f覺r癟ay覺 繹nce KAYNAR suda 20 sn bekletin. (Kaynar suyun f覺r癟a k覺llar覺na zarar覺 var m覺 bilmiyorum)
En son AKadir taraf覺ndan 06 Eki 2016, 14:04 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
AKadir

Ya: 64
Kay覺t: 22 Tem 2014, 16:15

Mesaj o2o » 06 Eki 2016, 14:01

Kadir Abi, berbere nas覺l k繹p羹rtt羹羹 sorunca o 繹nermiti bende deneyince "kaynar su da 癟ok g羹zel/癟abuk k繹p羹rd羹羹n羹 deneyimledim" [emoji2][emoji2]. AMa f覺r癟aya zararl覺ym覺[emoji2]

st ak覺la,bir bilene sorman覺n faydas覺[emoji2]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
o2o

Kay覺t: 17 Kas 2015, 18:53

Mesaj TSayiR » 06 Eki 2016, 14:09

o2o ve AKadir, tavsiyeleriniz icin cok tesekkurler,dikkate alacagim. Porsuk fircayi sicak suya koymamam gerektigini ve 2 de kullanmam gerektigini kethuda ibrahim dostum da soylemisti saolsun, sizde soylediniz tskler sizede tekrardan. Standa da bakacagim musait zamanda.

SM-J700F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj Anesthesia » 06 Eki 2016, 14:19

S覺caa yak覺n 覺l覺k su iyidir, kaynar su zaten loftun saptan 癟覺kmas覺na yarar, k覺llar elinizde kal覺r, o nedenle yapmamak laz覺m. Berber f覺r癟alar覺 5-10 tl ve 6 ayda 繹mr羹n羹 tamamlayan f覺r癟alard覺r, Simpson 繹yle deil :)

E5803 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
zg羹r kalana kadar imza mimza yok
Kullan覺c覺 avatar覺
Anesthesia

Ya: 47
Kay覺t: 16 Kas 2012, 17:24

Mesaj o2o » 06 Eki 2016, 17:53

Anesthesia teekk羹rler[emoji106]

Kullan覺c覺 avatar覺
o2o

Kay覺t: 17 Kas 2015, 18:53

Mesaj kethuda57 » 06 Eki 2016, 23:06

o2o yazd覺:Kadir Abi, berbere nas覺l k繹p羹rtt羹羹 sorunca o 繹nermiti bende deneyince "kaynar su da 癟ok g羹zel/癟abuk k繹p羹rd羹羹n羹 deneyimledim" [emoji2][emoji2]. AMa f覺r癟aya zararl覺ym覺[emoji2]

st ak覺la,bir bilene sorman覺n faydas覺[emoji2]

Berberlerin kullandigi domuz kili fircalar. Ben de kaynar suda bekletip oyle tiras oluyorum onlarla... domuz kili fircalar porsuk kadar isiyi tutmaz ancak bu yontemle bu acigi gideriliyor... basak omega semogue farketmez kaynar suyu basarim belki fircanin omrunu kisaltiyor olabilir ama ben boyle keyif aliyorum :)
Porsuk fircalar hassastir. Eli yakmayacak sekilde suyun sicakligi ayarlanmalidir. Isiyi da iyi tuttugu icin zaten bu seviye yeterli geliyor.
Senin kular覺n olurdu mevsimi yolculuklara 癟a覺ran...
襤nstagram : kethuda57
Kullan覺c覺 avatar覺
kethuda57

Ya: 40
Kay覺t: 26 Tem 2011, 21:02

Mesaj Y覺lmaz » 07 Eki 2016, 13:24

TSayiR yazd覺:Resim

Geleneksel T覺ra ailesine bende katildim. Baslangic seviyesi olarak Merkur Progress makine, Simpson best badger x2L fir癟a, loccitane sabun ve resimdeki jiletleri aldim. Yardimci olan Sn. Y覺lmaz Bey'e tesekkurler.
襤lk t覺ra覺m覺 da bu sabah oldum. 襤lk izlenimlerim daha once elektrikli makine ve mach3 turbo kullanan biri olarak Geleneksel t覺ra覺n tam bana g繹re oldugunu soyleyebilirim, keke daha 繹nce tan覺saym覺覺m. Mach3 turboya gore kesinlikle daha kaliteli ve p羹r羹zs羹z bir t覺ra tecrubesiydi. Yalniz mach3den sonra y羹z羹m hic yanmiyordu, yarim saat kadar yangini gecmedi.

Tecrubeli arkadalar, 羹stadlar sorularima cevap verirlerse sevinirim.

Ne'den kaynaklandigini bilmedigim garip,rahatsiz eden bir koku var, bu loccitane sabundan mi kaynaklidir yoksa porsuk firca hep kokar mi? Bu kokunun giderilmesine yonelik ne kullanilabilir ya da yapilabilir?
T覺ra sonrasi icin bir tane kolonya (balsam sevmiyorum) almayi dusunuyorum, istedigim ozellik asiri pahali olmasin ve asiri parfume benzemesin; ferah,okyanus kokular覺 olabilir. Eer onerileriniz olursa seve seve degerlendiririm.
Old spice nasil bir koku, cok karsima cikiyor onerir misiniz?

Baslangicta yukaridakiler disinda bir adette aftershave kolonya ve ikinci bir tas disinda, hala ne gibi eksiklerim vardir ne onerirsiniz?

Tuncay Bey iyi g羹nlerde kullan覺n. Ben uyum salayamad覺m malesef. Sizin beenmenize sevindim.
Y覺lmaz

Ya: 39
Kay覺t: 02 Haz 2015, 11:06

Mesaj TSayiR » 07 Eki 2016, 16:00

Y覺lmaz yazd覺:
TSayiR yazd覺:Resim

Geleneksel T覺ra ailesine bende katildim. Baslangic seviyesi olarak Merkur Progress makine, Simpson best badger x2L fir癟a, loccitane sabun ve resimdeki jiletleri aldim. Yardimci olan Sn. Y覺lmaz Bey'e tesekkurler.
襤lk t覺ra覺m覺 da bu sabah oldum. 襤lk izlenimlerim daha once elektrikli makine ve mach3 turbo kullanan biri olarak Geleneksel t覺ra覺n tam bana g繹re oldugunu soyleyebilirim, keke daha 繹nce tan覺saym覺覺m. Mach3 turboya gore kesinlikle daha kaliteli ve p羹r羹zs羹z bir t覺ra tecrubesiydi. Yalniz mach3den sonra y羹z羹m hic yanmiyordu, yarim saat kadar yangini gecmedi.

Tecrubeli arkadalar, 羹stadlar sorularima cevap verirlerse sevinirim.

Ne'den kaynaklandigini bilmedigim garip,rahatsiz eden bir koku var, bu loccitane sabundan mi kaynaklidir yoksa porsuk firca hep kokar mi? Bu kokunun giderilmesine yonelik ne kullanilabilir ya da yapilabilir?
T覺ra sonrasi icin bir tane kolonya (balsam sevmiyorum) almayi dusunuyorum, istedigim ozellik asiri pahali olmasin ve asiri parfume benzemesin; ferah,okyanus kokular覺 olabilir. Eer onerileriniz olursa seve seve degerlendiririm.
Old spice nasil bir koku, cok karsima cikiyor onerir misiniz?

Baslangicta yukaridakiler disinda bir adette aftershave kolonya ve ikinci bir tas disinda, hala ne gibi eksiklerim vardir ne onerirsiniz?

Tuncay Bey iyi g羹nlerde kullan覺n. Ben uyum salayamad覺m malesef. Sizin beenmenize sevindim.

Cok tskler Yilmaz bey tekrardan saygilar [emoji106]

@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

ncekiSonraki

D繹n TSF T覺ra - Shaving

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 5 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners