T覺ra Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel T覺ra

Geleneksel T覺ra ve Ekipmanlar覺 zerine B繹l羹m

Re: T覺ra Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel T覺ra

Mesaj Y覺lmaz » 21 Eyl 2016, 08:34

Y覺lmaz yazd覺:
styric yazd覺:Resim

4 Y覺la yak覺nd覺r kullan覺yorum, Normalde elek bal覺覺n覺n 繹mr羹 1 y覺l diyorlard覺 ama bana 3 y覺l gitti. 100 Tl gibi bir meblaya yenisini ald覺m ve devam ediyorum. okta memnunum tek problem temizlik s覺v覺s覺 癟ok 癟abuk bitiyor.

bende de ayn覺 makine var. 1 y覺ld覺r kullan覺yorum sakallar覺m覺n sert ve s覺k olmas覺na ramen 癟ok memnunum.

Bu mesaj覺mdan yakla覺k 8 ay sonra ben de geleneksel t覺raa merak sard覺m. Bir 癟ok forum okudum ama buradaki arkadalar覺m覺n tavsiyelerine daha 癟ok g羹veniyorum. Bana braun t覺ra makinesinden sonra ge癟i i癟in bir set tavsiye edebilir misiniz? Braundan 繹nce uzun s羹re gilette fusion kulland覺m. G羹nl羹k t覺ra olmay覺 seviyorum. B羹t癟em 500 yetersiz gelirse bir miktar art覺rabilirim. imdiden 癟ok teekk羹rler.
Y覺lmaz

Ya: 39
Kay覺t: 02 Haz 2015, 11:06

Mesaj kethuda57 » 21 Eyl 2016, 09:11

y覺lmaz bey merhaba,

bu konuda unlar sizin i癟in uygundur dersek sizi yan覺ltm覺 oluruz. vereceim bilgiler kiiseldir.

ben s覺ralamal覺 olarak merkur progress, muhle r 89, gilette slim ve son olarak muhle r41 kulland覺m. Ve muhle r41 de noktay覺 koydum. keke en ba覺nda bunu alsaym覺覺m diyip dierlerini elden 癟覺kard覺m.

merkur progress iyidir ayarlanabilirdir ama tra bal覺覺n覺n etli olmas覺 burun alt覺 k覺sm覺nda bence biraz s覺k覺nt覺 yarat覺yor.
gilette slime antika g繹z羹yle bakt覺覺m i癟in pek ans vermedim a癟覺k癟as覺 bir iki kere kulland覺m pek keyif almad覺m dorusu.
muhle r89-r41 ayn覺 sapa sahiptir. 89 daha yumuak bir t覺ra salar, 41 ise daha agresif. ben sizin yerinizde olsam bi tane muhle r89 al覺rd覺m. eer size uygun gelirse onla devam edersiniz daha agresif nas覺l diye denemek istediinizde de r41 kafa al覺rd覺m ayr覺ca.

f覺r癟a konusunda eer s覺cak suyla t覺ra olmay覺 seviyorsan覺z hi癟 porsua bulamay覺n 癟羹nk羹 narin yap覺dad覺rlar. ben porsukta sadece tipsoft marka kulland覺m ama bu narinlii beni rahats覺z etti. kaynar suyla t覺ra olmay覺 sevdiim i癟in porsuk bana pek uymad覺.

sabun konusu baya覺 detayl覺 bir konu. ben 癟elik tasa arkoyu bast覺m zevkle kullan覺yorum :)
Senin kular覺n olurdu mevsimi yolculuklara 癟a覺ran...
襤nstagram : kethuda57
Kullan覺c覺 avatar覺
kethuda57

Ya: 40
Kay覺t: 26 Tem 2011, 21:02

Mesaj Anesthesia » 21 Eyl 2016, 10:17

Yeni biri daha d羹m羹 癟ukura :D

Makineden geleneksele ge癟tiiniz i癟in agresif bir makine tavsiye ederim, ne de olsa ke癟e gibi y羹z羹n羹z vard覺r, fatip harikad覺r, p羹r羹zs羹z yumuakl覺k salar, jilet olarak T羹rk insan覺na Perma-sharp tan bakas覺 gitmez, balad覺ktan sonra denedik癟e en uygununu siz bulacaks覺n覺z.
Milyoncularda sat覺lan lider f覺r癟alar her zaman tatminkar sonu癟lar verir, sadece ilk defa kullanmadan 繹nce biraz yormak gerek f覺r癟ay覺.
Sabun ya da krem tamamen zevk ii, ama balang覺癟 i癟in krem tavsiye ederim, nemlendiricilii daha iyidir (standart sabunlara g繹re)

E5803 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
zg羹r kalana kadar imza mimza yok
Kullan覺c覺 avatar覺
Anesthesia

Ya: 47
Kay覺t: 16 Kas 2012, 17:24

Mesaj Y覺lmaz » 21 Eyl 2016, 10:36

Anesthesia ve Kethuda57 cevaplar覺n覺z i癟in teekk羹r ederim.

Valla sormay覺n Anesthesia, bu konudan 繹nce de puro ve dolma kalem 癟ukuruna d羹m羹t羹m forumda. Hepsinden de memnunum ger癟i.

G羹nl羹k t覺ra olaca覺m i癟in 癟ok agresife gerek olmaz diye d羹羹n羹yorum. zellikle berberde ustura ile t覺ra olmaktan nefret ettiim i癟in bu kan覺ya kap覺ld覺m. Yanl覺 m覺 d羹羹n羹yorum?
Y覺lmaz

Ya: 39
Kay覺t: 02 Haz 2015, 11:06

Mesaj Anesthesia » 21 Eyl 2016, 11:05

Y覺lmaz yazd覺:Anesthesia ve Kethuda57 cevaplar覺n覺z i癟in teekk羹r ederim.

Valla sormay覺n Anesthesia, bu konudan 繹nce de puro ve dolma kalem 癟ukuruna d羹m羹t羹m forumda. Hepsinden de memnunum ger癟i.

G羹nl羹k t覺ra olaca覺m i癟in 癟ok agresife gerek olmaz diye d羹羹n羹yorum. zellikle berberde ustura ile t覺ra olmaktan nefret ettiim i癟in bu kan覺ya kap覺ld覺m. Yanl覺 m覺 d羹羹n羹yorum?

Ustura cand覺r :) olan hareketlendiinden beri usturalar覺 a癟am覺yorum, yerine fatip ald覺m ve 癟elik kadar tat vermese de 癟ok memnunum, o nedenle dierlerini pas ge癟ip direk fatip dedim zaten.
nerdiim listenin toplam maliyeti 100-120 civar覺 olur san覺r覺m, gerisini de 癟ukurun derinliklerine inerken harcars覺n覺z :)
zg羹r kalana kadar imza mimza yok
Kullan覺c覺 avatar覺
Anesthesia

Ya: 47
Kay覺t: 16 Kas 2012, 17:24

Mesaj espinosa » 21 Eyl 2016, 17:35

bu bal覺k benide gaza getirdi. merkur futur + feather jilet sipari verdim gelmesini bekliyorum. u anda elimde f覺r癟a yok. mach3 ile kulland覺覺m gillette tra jeli ile t覺ra olabilirmiyim?
birde f/p niteliinde porsuk f覺r癟a, sabun fln bilimum gerekli eylerden 繹neride bulunabilirmisiniz. ( elimde makine ile jilet var sadece)
Kullan覺c覺 avatar覺
espinosa

Kay覺t: 03 Eki 2010, 21:04

Mesaj AKadir » 21 Eyl 2016, 18:03

espinosa;

Geleneksel t覺raa yeni balayacak biri i癟in merkur futur + feather jilet ikilisi iyi bir se癟im deil diye d羹羹n羹yorum.
Y羹ksek fiyatl覺 bir Futur 癟ok keskin bir Feather jiletle iyi sonu癟 verecek diye bir ey yok. Tahri olacaks覺n覺z.
K繹t羹 sonu癟 doarsa (merkur futur + feather jilet) pes etmeyin daha d羹羹k fiyatl覺 ama yeni balayana uygun epeyce makina var.
Futurun en d羹羹k ayar覺nda baka bir jilet ile (Daha az keskin daha 癟ok konforlu) deneyin.
Bence Feather jileti ileride tecr羹be kazand覺kdan sonra kullanmak 羹zere saklay覺n.

Balang覺癟 olarak bir t覺ra forumuna 羹ye olun ve yorum yapmadan okuyun. F覺r癟aya ona g繹re karar verin. Ayn覺 k覺la sahip bir f覺r癟ay覺 150 TL. ye veya 500 TL.ye de alabileceinizi 繹renin.

reninceye kadarda 50 TL.lik bir sentetik f覺r癟a al覺n.
reninceye kadar uygun g繹receiniz 10 - 15 cm. 癟apl覺 kapakl覺 bir kaba basaca覺n覺z arko sabun kullan覺n.
Yani 繹zetle bilgi eksikken al覺 veri krizine girmeyin. :)
Kullan覺c覺 avatar覺
AKadir

Ya: 64
Kay覺t: 22 Tem 2014, 16:15

Mesaj espinosa » 21 Eyl 2016, 18:19

AKadir;
teekk羹rler cevab覺n覺z i癟in. sipariten sonra yapt覺覺m k羹癟羹k bir arat覺rma sonucunda feather jilet konusunda ben de sizin s繹ylediiniz sonuca vard覺m. a癟覺k癟as覺 tedirdin de oldum :)
iyiki 10 gibi k羹癟羹k bir say覺da ald覺m jileti. 繹nereceiniz bir jilet modeli varsa deerlendiririm.
makina konusunda muhle ile edvin jaggerlerde derece itibariyle ayarlanabilir olmad覺覺ndan yanl覺 tercih yapmamak ad覺na d羹z mant覺kla ayarlanabilir bir makina almak rasyonel gelmiti. merkur futur ile merkur progress aras覺ndaki fark覺 arat覺rmama ramen pek 繹renemedim. ondan karambole futur'u tercih ettim.
Kullan覺c覺 avatar覺
espinosa

Kay覺t: 03 Eki 2010, 21:04

ncekiSonraki

D繹n TSF T覺ra - Shaving

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners