Tıraş Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel Tıraş

Geleneksel Tıraş ve Ekipmanları Üzerine Bölüm

Re: Tıraş Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel Tıraş

Mesaj DenizKSK » 04 Oca 2019, 09:49

manil yazdı:@denizksk kölniş vasser nası kokuyor? [emoji4] hep merak ettiğim ama bi denk gelemediğim şey olur kendileri.

Sent from my E6633 using Tapatalk

Açıkcası bildiğimiz limon kolonyası gibi değil ama onun tazeliğini ve ferahlığını daha bir EdC-EdT arası konsantrasyonla sunan ve kolonyadan bir tık daha maskülen (Arko aftershave gibi de değil ama) bir aftershave losyon. Kalıcılık olarak bir Pitralon, Irisch Moos yada Old Spice gibi performans beklememek gerek.
"A Samurai always wears two swords."
Kullanıcı avatarı
DenizKSK

Mesaj manil » 04 Oca 2019, 10:49

DenizKSK yazdı:
manil yazdı:@denizksk kölniş vasser nası kokuyor? [emoji4] hep merak ettiğim ama bi denk gelemediğim şey olur kendileri.

Açıkcası bildiğimiz limon kolonyası gibi değil ama onun tazeliğini ve ferahlığını daha bir EdC-EdT arası konsantrasyonla sunan ve kolonyadan bir tık daha maskülen (Arko aftershave gibi de değil ama) bir aftershave losyon. Kalıcılık olarak bir Pitralon, Irisch Moos yada Old Spice gibi performans beklememek gerek.
Teşekkürler. Old Spice klasik bulabiliyor musunuz? N11'de satılanları kast etmiyorum çünkü bildiğimiz old Spice değiller

“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj DenizKSK » 04 Oca 2019, 11:44

manil yazdı:Teşekkürler. Old Spice klasik bulabiliyor musunuz? N11'de satılanları kast etmiyorum çünkü bildiğimiz old Spice değiller

Anıl hocam ben extrashaving ve razorus üzerinden alıyorum. Her ikisi de güvenilir tedarikçilerdir. Tüm geleneksel tıraş malzemelerimi (AS-PS-krem-sabun-jilet-fırça-alet-losyon-kolonya) bu ikiliden tedarik ediyorum.
"A Samurai always wears two swords."
Kullanıcı avatarı
DenizKSK

Mesaj atoprak » 04 Oca 2019, 14:34

DenizKSK yazdı:
manil yazdı:Teşekkürler. Old Spice klasik bulabiliyor musunuz? N11'de satılanları kast etmiyorum çünkü bildiğimiz old Spice değiller

Anıl hocam ben extrashaving ve razorus üzerinden alıyorum. Her ikisi de güvenilir tedarikçilerdir. Tüm geleneksel tıraş malzemelerimi (AS-PS-krem-sabun-jilet-fırça-alet-losyon-kolonya) bu ikiliden tedarik ediyorum.

Aynen bende bu siteler den tedarik ediyorum.
Zannedersem extrashavng in aslında br dükkanı vardı Eminönü civarında... aslında oraya gidip belki koklayıp ve görerek almak lazım .. böyle biraz deneysel oluyor.. çok pahallı şeyler değiller ama deneysel olunca da evde bir sürü şişe birikiyor :)

Ben mesela çok çok hafif.. belkide kokusuz bir losyon veya balsam bakıyorum ama ezbere almaktan başka şansımız, süper market ürünleri haricinde, yok gibi. ...

Sizin ezberiniz de var mı böyle bir ürün ?

Bu arada aslında geltir diye bir forumumuz da vardı (geleneksel traş forumu).. sadece bu konu özelinde baya bir tecrübeli arkadaşlar var
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj manil » 04 Oca 2019, 15:19

Teşekkürler, şahsen proraso nun mentollü ve sandal ağacı after shavelerini kullanıyorum. İkisi de artık benim için klasik oldu.

“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj Ankthas » 13 Oca 2019, 21:42

Başlarda pek çok makine önerilmiş ama sonraları konu daha çok geleneksel tıraşa kaymış. 4-5 yıl olmuş ürünler değişmiştir, var mı güncel elektronik tıraş makinesi önerileriniz?
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj azizkaya » 13 Oca 2019, 23:15

Ankthas yazdı:Başlarda pek çok makine önerilmiş ama sonraları konu daha çok geleneksel tıraşa kaymış. 4-5 yıl olmuş ürünler değişmiştir, var mı güncel elektronik tıraş makinesi önerileriniz?
Braun 7 serisi aldım. Kızım çok memnun yanaklarımdan.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alınca ya da satınca pişman olmadığım bir saat olmadı.
Kullanıcı avatarı
azizkaya

Mesaj Maradona » 13 Oca 2019, 23:50

azizkaya yazdı:
Ankthas yazdı:Başlarda pek çok makine önerilmiş ama sonraları konu daha çok geleneksel tıraşa kaymış. 4-5 yıl olmuş ürünler değişmiştir, var mı güncel elektronik tıraş makinesi önerileriniz?
Braun 7 serisi aldım. Kızım çok memnun yanaklarımdan.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
COSC sertifikasından da öte bir şey bu... [emoji106][emoji180]
Kullanıcı avatarı
Maradona

ÖncekiSonraki

Dön TSF Tıraş - Shaving

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners