Tıraş Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel Tıraş

Geleneksel Tıraş ve Ekipmanları Üzerine Bölüm

Re: Tıraş Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel Tıraş

Mesaj feritilker » 22 Mar 2017, 08:11

kiwi21 yazdı:Merhaba,

Daha önce Philips tıraş makinesi, daha sonra da yıllardır Mach 3 Turbo kullanan, haftada 1, bilemedin 2 kez tıraş olan biri için geleneksel tıraş yöntemleri için hangi gereçleri önerirsiniz?

Fırça, sabun, tıraş makinesi, jilet vs. ve nereden alabileceğim konusunda yönlendirir misiniz?

Teşekkürler.

HD34C mild bir makine ve iyi bir fırça ile başlayabilirisniz... Tabak sabunda güzeldir... geltir de çok tartışılır bir bakın isterseniz...
Kullanıcı avatarı
feritilker

Mesaj Eterna » 22 Mar 2017, 09:05

Tıraş ile ilgili aradığınız her şeyi ve en iyilerini İmpa Ticarette bulabilirsiniz.

Ben önceki mesajlarımda açıkladığım üzere vakitsizlik ve koşturmaca yüzünden geleneksel tıraş yapamıyorum.

Mach3 kartuş kullansam da en azından olabildiğince hızlı şekilde traş sabunumu fırçam ile köpürtüyorum. İşin işinde tıraş sabunu ve fırça olunca geleneksel tıraşın bazı unsurlarını yakalıyorsun.. Hem kartuş hem köpük olunca komple uzaklaşıyorsun. Tabii sıcak su, cilde masaj, uzun uzun köpürtme fasılları falan filan yok. Hızlı sabunlama hızlı tıraş :) Şartlar böyle yapacak bir şey yok.

Cella kullanmıştım daha önce, şimdi de Tabac sabun aldım bugün gelecek kısmetse... Büyük heyecanla bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj asymptote » 22 Mar 2017, 09:26

Eterna, bu optik formun sonucunu merak ettim, çok fazla boş var.. :)
Resim
Bu arada Tabac çok güzel bir sabun, seveceksin. :champ: Yalnız kapağını sürekli kapalı tut, kokusu gitmesin. Zira en güzel tarafı kokusu..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Eterna » 22 Mar 2017, 09:40

Sevgili asymptote, sanırım çok başarılı olmamıştır. :)

Ben eski Old Spice kolonya kokusunu çok severdim. Tabac ın kokusu da çok anlatıldı. Hatta banyoyu saran kokusu harika derler. Hafta içi biraz hızlıda olsa hafta sonu doya doya köpürtürüm. Büyük heyecanla bekliyorum. Anlatınlardan da çok seveceğimi tahmin ediyorum.

Sadece Cella dan fiyatında olduğu gibi bariz üstün mü, bunu hissettirecek mi merak ediyorum. Çünkü Geltir de ikisi de çok fazla övüldü ve kim kazandı tam bir mutabakat yok gibi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj kiwi21 » 22 Mar 2017, 10:15

feritilker, eterna teşekkürler :champ: önerileri dikkate alacağım.
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj sedir » 22 Mar 2017, 11:13

Şöyle bir baktım da, en "yakın" traş yapan, geleneksel dışı, tercihen "şarjlı" makine önerisi için okumam gereken 103 sayfa var :(

Braun makinelerin tipindeki, yüze dikey bıçakların titreşerek, delikli bir elek arkasından yaptığı traş cildimi kızartıyor, onlar olmaz.

Philips tipi makinelerin yaptığı döner bıçaklı traş cildime zarar vermiyor. Her zaman olmasa da özellikle seyahat halinde halen kullanıyorum ve traşın yeterince "yakın" olmaması dışında bir şikayetim yok.

Panasonic denmiş çokca, hiçbir tecrübem yok onun hakkında.

Kısa ve hedefe yönelik öneriyle beni zahmetten kurtaracak olan varsa memnun olurum :D
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Eterna » 22 Mar 2017, 12:00

sedir yazdı:Şöyle bir baktım da, en "yakın" traş yapan, geleneksel dışı, tercihen "şarjlı" makine önerisi için okumam gereken 103 sayfa var :(

Braun makinelerin tipindeki, yüze dikey bıçakların titreşerek, delikli bir elek arkasından yaptığı traş cildimi kızartıyor, onlar olmaz.

Philips tipi makinelerin yaptığı döner bıçaklı traş cildime zarar vermiyor. Her zaman olmasa da özellikle seyahat halinde halen kullanıyorum ve traşın yeterince "yakın" olmaması dışında bir şikayetim yok.

Panasonic denmiş çokca, hiçbir tecrübem yok onun hakkında.

Kısa ve hedefe yönelik öneriyle beni zahmetten kurtaracak olan varsa memnun olurum :D

Üstad sorunuzun cevabı olur mu bilemiyorum. Bir önceki sayfada bir dostumuz bu makinayi övmüştü. Bende biraz bakayım dedim. Kullanıcılar çok memnun. Hepsi burada da 350 kullanıcı yorumunu yazmış.

Mükemmel, Çok iyi ve iyi diyenlerin oranı % 97 çıkmış. Kötü diyen yok o kadar kullanıcı arasından. Bir kaç yerdde daha baktım çok beğenilmiş.

Fiyatlar tuzlu bana göre. Ama iyi makine sanırım. Sinek kaydı yapıyor diyorlar. :)

Resim
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj kethuda57 » 22 Mar 2017, 13:09

impanın adını görünce geçenlerde yaşadığım tecrübeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Geltirde adının bile anılmasının yasak olduğu Kara Bulut Ticarete geçenlerde arkadaşlarla beraber gittik. impanın arka sokağında.
Geleneksel tıraşa yeni başlayan arkadaşımız için tıraş malzemesi alacaktık. Mağaza sahibi Selami beyin ilgi alakası bizleri hayretlere düşürdü. nerdeyse 1 saat kaldık dükkanda. kesinlikle harika bir esnaf ve hoş sohbet biri. yüksek fiyattan satış yaptığı yönünde eleştiriler vardı fiyatların farklı olmadığını gördük. fiyat politikası hep mi böyleydi yoksa yeni mi değişti anlamadım.
hoş sohbet bir esnaf arayan tıraş severlerin aklında bulunması gereken bir adres.
En son kethuda57 tarafından 22 Mar 2017, 16:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

ÖncekiSonraki

Dön TSF Tıraş - Shaving

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners