T覺ra Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel T覺ra

Geleneksel T覺ra ve Ekipmanlar覺 zerine B繹l羹m

Re: T覺ra Makinesi Tavsiyeleriniz ve Geleneksel T覺ra

Mesaj AKadir » 21 Eyl 2016, 18:42

espinosa;
Progress daha ucuz ve yeni balayana, kalfaya, ustaya herkese uyar bir makinad覺r.
Jileti deneyerek bulacaks覺n覺z. Bende iyi Sizde iyi olacak deil.

nerim.

Rapira platinum lux (Gri - Siyah olan覺) ok kimse sevmesede Bence 癟ok komforludur)
Polsilver Super Iridium
Astra (Mavi)
Personna Lab Blue (100 l羹k sat覺l覺yor)
Muhle
Kullan覺c覺 avatar覺
AKadir

Ya: 64
Kay覺t: 22 Tem 2014, 16:15

Mesaj kethuda57 » 23 Eyl 2016, 08:55

bu bal覺kta da sahibinden.comda yapt覺覺m yaz覺may覺 paylamazsam olmaz :lol: :lol:

gilette slim i癟in sat覺l覺k ilan覺 a癟m覺t覺m bir arkada alt覺ndan m覺 diye sorunca dayanamad覺m :D

Resim
Senin kular覺n olurdu mevsimi yolculuklara 癟a覺ran...
襤nstagram : kethuda57
Kullan覺c覺 avatar覺
kethuda57

Ya: 40
Kay覺t: 26 Tem 2011, 21:02

Mesaj espinosa » 25 Eyl 2016, 12:22

milyoncudan ald覺覺m t覺ra f覺r癟as覺 ile yaad覺覺m deneyim sonras覺 klasik 覺slak t覺ra覺 eli y羹z羹 d羹zg羹n bir f覺r癟a temin edene kadar rafa kald覺rd覺m :)
elinde fazla badger t覺ra f覺r癟as覺 olupta satmay覺 d羹羹nen varsa bana yazabilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
espinosa

Kay覺t: 03 Eki 2010, 21:04

Mesaj kethuda57 » 25 Eyl 2016, 12:45

espinosa yazd覺:milyoncudan ald覺覺m t覺ra f覺r癟as覺 ile yaad覺覺m deneyim sonras覺 klasik 覺slak t覺ra覺 eli y羹z羹 d羹zg羹n bir f覺r癟a temin edene kadar rafa kald覺rd覺m :)
elinde fazla badger t覺ra f覺r癟as覺 olupta satmay覺 d羹羹nen varsa bana yazabilir.

Domuz f覺r癟alar覺 繹yle ald覺覺n覺z gibi hemen kullanamazs覺n覺z :) f覺r癟an覺n u癟lar覺n覺n a癟覺lmas覺 i癟in y覺pratma ilemi yapman覺z laz覺m. H覺zl覺 y覺pratma ilemi i癟in paspasa havluya duvara biyere s羹rtebilirsiniz. Bu ilemi ne kadar 癟ok yaparsan覺z berberlerdeki f覺r癟alar覺n yumuakl覺覺na ula覺rs覺n覺z.
Ayr覺ca bat覺c覺 k覺llar vard覺r misina gibi parlak onlar覺n ucu a癟覺lmaz asla onlar覺 da c覺mb覺zla 癟ekince kolayca kopartabilirsiniz.

Badger f覺r癟alar porsuklarda pek keyifli deildir diye biliyorum :thumbup:
Senin kular覺n olurdu mevsimi yolculuklara 癟a覺ran...
襤nstagram : kethuda57
Kullan覺c覺 avatar覺
kethuda57

Ya: 40
Kay覺t: 26 Tem 2011, 21:02

Mesaj asymptote » 26 Eyl 2016, 01:19

A癟 g繹zl羹l羹k yap覺p yakla覺k bir bu癟uk sene 繹nce Taylor of Old Bond Street Sandalwood, Dr. Harris Arlington, Truefitt and Hill, Cella, Mitchell's Wool Fat ve Tabac alm覺t覺m. Elimde ayr覺ca hen羹z yar覺s覺 bitmemi Proraso vard覺. Yazd覺覺m s覺raya g繹re ilerledim ve yakla覺k bir ay 繹nce Cella'y覺 kullanmaya balad覺m. Daha 繹nce kulland覺覺m bu kremin performans覺 bu kez beni a覺rtt覺. Yeterince k繹p羹rm羹yordu ve tralar覺m tahrili oluyordu. Herhalde dedim Truefitt'den sonra bana yavan geldi. Fakat bug羹n MWF'yi kullan覺nca anlad覺m ki kremlerin raf 繹mr羹 sabunlara g繹re olduk癟a k覺saym覺. MWF ile olduum trata hi癟 tahri yaamad覺m. Ustura ya gibi kayd覺..

K覺ssadan hisse: Dolab覺n覺zda 羹癟ten fazla t覺ra kremi bulundurmay覺n beyler.. :thumbup:
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010, 14:28

Mesaj Y覺lmaz » 30 Eyl 2016, 21:20

Merhaba arkadalar,

Bu konuyu takip eden ve geleneksel t覺raa balamak isteyenlere bir 繹rnek olmas覺 a癟覺s覺ndan k覺sa maceram覺 aktarmak istiyorum.

Yakla覺k iki y覺ld覺r braun 7 serisi (imdi tam model numaras覺n覺 hat覺rlayamad覺m) makine ile t覺ra oluyorum. Makineden memnun olmama ramen merak edip geleneksel t覺ra覺 denemek istedim. Bir kongre sebebiyle yolum 襤stanbul'a d羹羹nce f覺rsat bu f覺rsat diyerek tahtakeleye urad覺m. Sizlerin buradaki tavsiyelerinizi ve oradaki gayet bilgili olan sat覺c覺 arkada覺 dinleyerek kendime bir adet Merkur progress bir adet Simpson best badger f覺r癟a, deneme ama癟l覺 bir ka癟 癟eit b覺癟ak ald覺m. Ankara'ya d繹n羹nce de yine sizlerin tavsiyelerinize uyarak Loccitane'dan cade t覺ra sabunu ve after shave balm alarak setimi tamamlad覺m.
Bu setle bir hafta t覺ra olduktan sonraki izlenimlerim ve kar覺lat覺rmam:

-ncelikle unu s繹yleyim bu i bir keyif ii. ncesinde haz覺rl覺k sonras覺nda cilt bak覺m覺 gerektii i癟in zaman al覺yor. H覺zl覺ca t覺ra olup evden 癟覺kanlara g繹re deil.
-Sakallar覺m sert ve s覺k. Cildim de kolay tahri olur. Bu sebeple hep tek perdede t覺ra olurum. P羹r羹zs羹z t覺ra yapamad覺m. Braun series 7 makinemle aa覺 yukar覺 hareketlerle t覺ra olduum i癟in sakal覺 癟ift taraftan kesiyor. Doal olarak p羹r羹zs羹z bir t覺ra sal覺yor.
-T覺ratan sonra after shave balm s羹r羹nce en az覺ndan 30-40 dakika hafif de olsa yanma hissi oluyor. Braun'da bu yok.
-Braunda b覺癟ak k覺sm覺 kal覺n olduu i癟in ince ekillendirmelerde baar覺s覺z. Merk羹r Progress'te ise 癟ok g羹zel bir hareket kabiliyeti var, ince d羹zeltmeler 癟ok baar覺l覺.
-Geleneksel t覺ratan sonra kendimi 癟ok temiz ve bak覺ml覺 hissettim bu en sevdiim k覺s覺md覺.

Sonu癟 : Maalesef geleneksel t覺ra覺n bana g繹re olmad覺覺n覺 anlad覺m. Braun makineme d繹nd羹m. 1 haftal覺k malzemelerimi satmaya karar verdim.

Hepinize keyifli t覺ralar dilerim.

Sayg覺lar.
Y覺lmaz

Ya: 39
Kay覺t: 02 Haz 2015, 11:06

Mesaj TSayiR » 06 Eki 2016, 13:17

Resim

Geleneksel T覺ra ailesine bende katildim. Baslangic seviyesi olarak Merkur Progress makine, Simpson best badger x2L fir癟a, loccitane sabun ve resimdeki jiletleri aldim. Yardimci olan Sn. Y覺lmaz Bey'e tesekkurler.
襤lk t覺ra覺m覺 da bu sabah oldum. 襤lk izlenimlerim daha once elektrikli makine ve mach3 turbo kullanan biri olarak Geleneksel t覺ra覺n tam bana g繹re oldugunu soyleyebilirim, keke daha 繹nce tan覺saym覺覺m. Mach3 turboya gore kesinlikle daha kaliteli ve p羹r羹zs羹z bir t覺ra tecrubesiydi. Yalniz mach3den sonra y羹z羹m hic yanmiyordu, yarim saat kadar yangini gecmedi.

Tecrubeli arkadalar, 羹stadlar sorularima cevap verirlerse sevinirim.

Ne'den kaynaklandigini bilmedigim garip,rahatsiz eden bir koku var, bu loccitane sabundan mi kaynaklidir yoksa porsuk firca hep kokar mi? Bu kokunun giderilmesine yonelik ne kullanilabilir ya da yapilabilir?
T覺ra sonrasi icin bir tane kolonya (balsam sevmiyorum) almayi dusunuyorum, istedigim ozellik asiri pahali olmasin ve asiri parfume benzemesin; ferah,okyanus kokular覺 olabilir. Eer onerileriniz olursa seve seve degerlendiririm.
Old spice nasil bir koku, cok karsima cikiyor onerir misiniz?

Baslangicta yukaridakiler disinda bir adette aftershave kolonya ve ikinci bir tas disinda, hala ne gibi eksiklerim vardir ne onerirsiniz?

SM-J700F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj o2o » 06 Eki 2016, 13:35

Yeni d羹nyaya hogeldin. Bende acemiyim ve sorular覺n覺z覺n cevab覺n覺 bilmiyorum. Size cevap deil ama balang覺癟 tecr羹belerimi paylamak istedim.
1) yanma hissi 1 ay sonra ge癟iyor 癟羹nk羹 bast覺rmamay覺 繹reniyorsunuz
2) tecr羹be kazan覺nca tra s羹resi 40 dakikadan 20Dakikaya d羹羹yor
3) sabunu k繹p羹rtmek i癟in f覺r癟ay覺 繹nce KAYNAR suda 20 sn bekletin. (Kaynar suyun f覺r癟a k覺llar覺na zarar覺 var m覺 bilmiyorum)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullan覺c覺 avatar覺
o2o

Kay覺t: 17 Kas 2015, 18:53

ncekiSonraki

D繹n TSF T覺ra - Shaving

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 12 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners