Basel 2016: Oris Showcase New Models / TSF Special Photos

TSF Baselworld Live Tour 2013 - 2014 - 2015 - 2016 -2017 - 2018 -2019

Basel 2016: Oris Showcase New Models / TSF Special Photos

Mesaj Cct » 26 Mar 2016, 23:59

Oris, TSF Edition projemiz ve markayla yakın ilişkilerimizden dolayı en çok eğlendiğimiz markalardandı :D

Tekne partisi ve Carl Brashear'ın oğlu Philip Brashear'ın ropartajını da ilerleyen günlerde ekleyeceğiz :champ:

Oris booth'unda ışık fazlaca yoğun olduğundan malesef fotoğraflar pek iyi çıkmadı diyebilirim :?

Oris Artelier Cal. 112

Calibre 111'den sonra markanın yeni amiral gemisi olan Cal 112 yüksek güç rezervi ve GMT komplikasyonu ile markanın yüksek saatçiliğe bakış açısını simgeliyor.

Resim
Resim

Kadran karışık olsada makinanın özgünlüğü ve modeldeki genel rafinelik gayet etkileyici :champ:

Resim
Resim

Oris Artelier Chronometer Date

Erişilebilir COSC sertifikalı yeni Artelier serisi sade kadranları ile dikkat çekiyor.

Resim

Oris Artix Skeleton

Oldukça iyi hazırlanmış bir iskelet model olan Artix Skeleton markanın genel erişilebilirlik temasının ürünlerinden.

Resim
Resim

Oris 65 Divers

Yeni bilezikli modelleri ve 42mm çapındaki yeni seriyi inceledik :champ:

Ben açıkçası modelin bilezikle duruşunu çok beğenmedim. Rivetli bilezik güzel bir detay olsada bence canvas ve tropic kayış hala daha iyi seçenekler.

Resim
Resim

Yeni 42mm'lik seri çok daha modern dursa da büyüyen çapla birlikte modelin ruhunun biraz değiştiğini söyleyebilirim. 40mm'lik serinin yeniden üretilmiş vintage havasının yerine vintage haline getirilmiş modern bir saat gibi..

Evet 2mm gerçekten fark ettiriyor.

Resim
Resim
Resim
Resim

Yeni Aquis'ler renk seçenekleri ile etkileyici olsada bir TSF Edition değiller :D

Resim
Resim
Resim
Resim

Havacılık serisinde ProPilot ve BC3 modellerinde yeni kadran seçenekleri var. BC3 rekabetçi fiyatı ile dikkate alınması gereken bir model :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Oris Williams Chronograph Carbon

Oris için bu senenin önemli yeniliği :!:

Williams serisi için tamamen karbon kasalı bir model. Hafifliği ve kevlar deseninden dolayı bulunduğu motorsporları koleksiyonuna uygun yapısı ile bence gayet olmuş :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim

Oris Audi Sport Chronograph

Benim en çok beğendiğim model diyebileceğim yeni Audi Sport Chronograph mekanizma olarak biraz zayıf kalsada (7750) tasarım olarak çoğu rakibini üzecek nitelikte. Kasa ve bileşenlerde hafif bir Audi esintisi bulunan modelin bezeli seramik.

Resim
Resim

Oris Great Barrier Reef Limited Edition II

46mm'lik çapı, iyi düşünülmüş day&date tasarımı ve harika renkleri ile Great Barrier Reef etkileyici bir model. Boyutları nedeniyle biraz kısıtlayıcı olsada standart modellerden farklılıkları ile Oris'in limited edition olgusunu ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor :thumbup:

Resim
Resim
Resim

Oris Carl Brashear Limited Edition

Men of Honor filmine konu olmuş, siyahi ırkçılık ve azmin sembolü haline gelmiş olan Carl Brashear'a ithaf edilmiş modeli detaylıca inceleme fırsatımız oldu (Röportaj ve modele özel bir konu ayrıca açılacak)

Yeni 42mm'lik 65 kasası temel alınarak hazırlanmış modele bronz çok yakışmış :thumbup:

Koyu lacivert kadranını okyanustan kasasını ise dalış ekipmanlarından alan model kasanın genel tonu ile uyumlu deri kayışı ile çok güzel duruyor. Fırçalanmış kasa ve kumlanmış bezel ile gördüğüm en iyi bronz işçiliklerinden biri diyebilirim. (Ki ben bronz saatlere ön yargılı biriyim)

Resim
Resim
Resim
Resim

Ekstra fotoğraflar eklenecektir
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Basel 2016: Oris Showcase New Models / TSF Special Photo

Mesaj MertYe » 27 Mar 2016, 00:18

Harbi carbon işi Tissot'tan daha iyi tabi fiyatı da ona göre daha pahalı. Optik olarak çok beğendim ama fiyat anlamında Tissot'un otomatiğini beklerim diye düşünüyorum.

Paylaşım için ayrıca :champ:
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Tgm » 27 Mar 2016, 00:22

Diver modelleri hariç oris'in diğer modellerine çok uzağım :( zorlasan audi modeli dışında alınası birşey yok gibi. Ya da ben peşin hükümlüyüm :!:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj o2o » 27 Mar 2016, 00:22

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Kullanıcı avatarı
o2o

Mesaj kiwi21 » 27 Mar 2016, 00:47

En göz alıcısı bronz kasalı olan olmuş ama o da limited edition olduğundan fiyatı şişecektir. :roll:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj SeRxx » 27 Mar 2016, 01:01

Oris'in BC3 modelindeki ısrarcılığını anlamış değilim.
Diver'lar herzamanki gibi harika.
65 modeli, daha 40'ı çıkmadan şekilden şekile sokuldu; ne gerek var ki buna :?

Ve en önemlisi; paylaşım için teşekkürler Can :champ:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Mesaj abice » 27 Mar 2016, 01:21

Bronz kasalara hep uzak kaldım hiç ilgi duymadım ama limited edition olan cidden çok güzel görünüyor. Benim için en çok öne çıkan o oldu. Onun dışında artelier cal 112 antrasit kadranı da çok beğendim :champ: emeklerinize sağlık Can teşekkür ederiz :super: :super:
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj MertYe » 27 Mar 2016, 01:37

Harbi antrasit kadran inanılmaz duruyor. Çap olarakta benim bilekte sırıtmayacak cinsten. Boyutu bilmiyorum ama fotoğraflardan yola çıkarak bu yorumu yapıyorum :D
Kullanıcı avatarı
MertYe

Sonraki

Dön TSF Live Baselworld 2019 Insider Tour / Özel Bölüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners