Basel 2015: Rolex Showcase New Models / TSF Special Photos

TSF Baselworld Live Tour 2013 - 2014 - 2015 - 2016 -2017 - 2018 -2019

Mesaj Cct » 26 Mar 2015, 04:42

Geldik Baselworld 2015'in en ├žok merak edilen markas─▒na :D

Bu seneki yenilikler kimine g├Âre hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ kimine g├Âre de ├žok ba┼čar─▒l─▒yd─▒. Benim ki┼čisel kanaatim ikisi bir arada.

Modellere ge├žmeden ├Ânce ba┼čka bir konudan bahsetmek istiyorum. Rolex ├Âzel g├Âsterimi markan─▒n bu kadar konu┼čulmas─▒n─▒n, tart─▒┼č─▒lmas─▒n─▒n tek nedeninin saatleri olmad─▒─č─▒n─▒ farkettirdi. Bir markan─▒n Rolex olmas─▒ i├žin sadece iyi saat ├╝retmesi ve iyi reklam yapmas─▒ gerekmiyor, her┼čeyiyle bir b├╝t├╝n olmas─▒ gerekiyor..

Fuar boyunca bir ├žok markan─▒n ├Âzel g├Âsterimine, bas─▒n toplant─▒s─▒na girdik. Baz─▒lar─▒nda sunan ki┼činin ingilizcesini anlamakta zorland─▒k. Baz─▒lar─▒nda ise sundu─ču saatle ilgili bizden daha az bilgiye sahip olan yetkililerle tan─▒┼čt─▒k.. Rolex'te ise durum ├žok farkl─▒yd─▒. Sunumu y├Âneten yetkilinin kusursuz bir ingilizcesi ve modellerle ilgili tart─▒┼č─▒lmaz bilgi birikimi vard─▒. Her┼čey kusursuzca haz─▒rlanm─▒┼čt─▒. Oturdu─čumuz masadan izledi─čimiz sunuma kadar nokta hataya, rahats─▒zl─▒─ča yer verilmemi┼čti. Daha sizi a─č─▒rlarken bu m├╝kemmelliyet├žili─či hissettiren markan─▒n nas─▒l saat ├╝retti─čine dair sorular bir anda kayboluyor. Ger├žekten it's the Rolex way :)

Sunum tabiki Rolex'in yeni mekanizmas─▒ 3255 ile ba┼člad─▒. Her anlamda verimlili─či artt─▒r─▒lm─▒┼č ve en ├Ânemlisi g├╝├ž rezervi %50 artt─▒r─▒lm─▒┼č yeni mekanizman─▒n t├╝m detaylar─▒n─▒ Rolex Interactive sitesinden ├Â─črenebilirsiniz. Hemde T├╝rk├že olarak :arrow: http://rolex-2015-interactive.rolex.com/tr/new-calibre-3255.html

─░lk sunulan model yeni mekanizmas─▒ ve 40mm ├žap─▒yla Day&Date oldu. ├ľzellikle platin modelin ice blue rengi ve deseni kendine hayran b─▒rak─▒yor :super: Elden ele gezen saatlerin ├╝zerindeki parmak izleri i├žin ┼čimdiden ├Âz├╝r diliyoruz..

Sadece de─čerli metallerle ├╝retilen Day&Date 40mm ├žap─▒yla kusursuz hale gelmi┼č :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Sonras─▒nda Lady Datejust modelleri.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Ve bu senenin bombas─▒ Yachtmaster ve Oysterflex bilezi─či.

Sadece Rose Gold olarak haz─▒rlanm─▒┼č yeni Yachtmaster 40mm ve 37mm olarak iki ├Âl├ž├╝de geliyor. Siyah kadran ve inverted siyah seramik bezele siyah rubber kay─▒┼č eklenince Rose Gold kasa biraz g├Âlgede kalm─▒┼č gibi :roll:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Oysterflex i├žerisinde elastik metal b─▒├žaklar bar─▒nd─▒r─▒yor. Bu sayede olduk├ža dayan─▒kl─▒ bir yap─▒ya sahip. Tabi bu sat─▒rlar─▒ okuyunca sert yap─▒l─▒ bir kay─▒┼č bekliyorsunuz fakat Oysterflex standart bir rubber kay─▒┼č kadar yumu┼čak ve elastik.

Resim
Resim
Resim
Resim

─░ki ├Âl├ž├╝de bilekte olduk├ža rahat. Zaten rahal─▒─č─▒yla me┼čhur olan Oyster kasa birde rubberla kombinlenince iyice rahat, hissedilmez olmu┼č :thumbup: Ayr─▒ca Oysterflex saati oldu─čundan daha k├╝├ž├╝k g├Âsteriyor.

37mm

Resim
Resim

40mm

Resim

Yeni Pearlmaster ise e┼činizden, sevgilinizden m├╝mk├╝n mertebe uzak tutman─▒z gereken bir model :D Zira e┼čim foto─čraflar─▒ g├Âr├╝nce saat merak─▒ ikiye katland─▒.

Farkl─▒ renkte ta┼člar─▒n gradient (degrade) olu┼čturacak ┼čekilde bezele dizilmi┼č yeni Pearlmaster ger├žekten g├Âz al─▒c─▒ :shock:

Resim
Resim
Resim
Resim

En son kar┼č─▒m─▒za yeni Oyster Perpetual serisi getirildi. Bu kadar yenili─čin aras─▒nda medyada kendine yer bulamasada bence harika saatler olmu┼člar :champ: ├ľzellikle yeni canl─▒ kadran se├ženekleri steril kasalar ile biraraya geldi─činde asl─▒nda kusursuz bir saatin nas─▒l olabilece─čini g├Âr├╝yorsunuz. Her durumda kullan─▒lacak kadar versatil ve bir o kadarda uygun fiyatl─▒ (Rolex'e g├Âre) Oyster Perpetual modellerini mutlaka incelemenizi tavsiye ederim :thumbup:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Ekstra foto─čraflar eklenecektir.
Her t├╝rl├╝ saat itinayla tak─▒l─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Cct
Global Moderator

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 21 Oca 2013, 20:07

Re: Basel 2015: Rolex Showcase New Models / TSF Special Phot

Mesaj Caner1983 » 26 Mar 2015, 08:09

├Âncelikle tekrar tekrar elinize sa─čl─▒k Oyster Perpetual i├žin uygun fiyat derken???? birde bu serideki mekanizma hangisidir? te┼čekk├╝rler
RolexÔÇÖs donÔÇÖt tick-tock
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Caner1983

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 05 Eyl 2014, 22:41

Mesaj kilimanjaro » 26 Mar 2015, 14:13

Bu yeni mekanizma 3255 ne zaman vitrinleri s├╝sler acaba ? Rolex almak i├žin onu beklemek laz─▒m gibi geliyor bana.
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Ya┼č: 46
Kay─▒t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj Aleksey » 26 Mar 2015, 14:24

Yachtmaster'i pas ge├žiyorum, bana hi├ž hitap etmiyor.
Oyster Perpetual harika olmu┼č, fiyatlar─▒n─▒ yak─▒ndan takip edece─čim gibi duruyor.
Day Date ise bence Rolex'in y─▒ld─▒z─▒ bombas─▒ art─▒k ne derseniz o olmu┼č bu fuar. B├╝t├╝n Basel i├žeri─činde bak─▒p sesli of of of tepkisini verdiren tek model.
Eline sa─čl─▒k Cct :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Aleksey

Kay─▒t: 22 May 2014, 14:51

Mesaj Archimed » 26 Mar 2015, 14:48

Caner1983 yazd─▒:├Âncelikle tekrar tekrar elinize sa─čl─▒k Oyster Perpetual i├žin uygun fiyat derken???? birde bu serideki mekanizma hangisidir? te┼čekk├╝rler

Oyster Perpetual i├žin perakende fiyat─▒ 5.700,- USD olacakm─▒┼č. Kaynak Hodinkee; http://www.hodinkee.com/blog/rolex-oyst ... tual-39-mm
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj tarkani » 26 Mar 2015, 15:45

Bilgiler, resimler ve emekler i├žin te┼čekk├╝r ederim. :thumbup:

Di─čer t├╝m Basel ba┼čl─▒klar─▒na bakt─▒─č─▒mda, ├╝reticilerin hem kadranda hem de kasada farkl─▒ renkleri denediklerini g├Âr├╝yorum. Ki┼čiselle┼čtirme modas─▒ klasik saat sekt├Âr├╝ne de bula┼čt─▒ sanki. :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tarkani

Kay─▒t: 26 Ara 2012, 11:14

Mesaj MertYe » 26 Mar 2015, 16:23

Kau├žuk YM fena olmam─▒┼č diye d├╝┼č├╝nen tek insan ben miyim acaba. :lol:

Ben kau├žuk kordonu, deri ve ├želik bilezi─če her zaman tercih etti─čim i├žin g├Âz├╝me fena gelmedi ama canl─▒ da g├Ârmek laz─▒m.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MertYe

Ya┼č: 25
Kay─▒t: 14 A─ču 2014, 19:13

Mesaj Clk » 26 Mar 2015, 18:29

MertYe, kaucuk YM Rolex'in en cok satan altin saatlerinden birisi olacaktir.

Daha ├Ânce de yazdigim gibi Basel 2015'in en ├Ânde gelen yeniligi "Horological Revolution" olarak adlandirilabilecek Omega - Snoopy kardesligidir. 2015 bu birliktelikten sonra saat end├╝strisinin miladi olarak tarihte ki yerini alacaktir. :lol: :lol: :D :lol: :lol:

Bunun yaninda s├Ân├╝k kalsa da 3255 ve t├╝revleri gercek anlamda bir milad olabilir. Rolex mekanizmalari uzun ├Âm├╝rl├╝l├╝g├╝ ve sorunsuzluklari ile taninan mekanizmalar. 3255 kendisini ispatlayabilirse (bu c├╝mleyi yazmamin tek nedeni her yeni mekanizmaya esit sekilde yaklasmak yoksa Rolex yaptiysa zaten dogru yapar!!!!) saat sekt├Âr├╝n├╝n ├╝retilmis en iyi mekanizmasi olmaya aday bir mekanizmadir.

Diger ├Ânemli bir yenilik Day-Date 40. Rolex'in belkide tarihinde ki en b├╝y├╝k hatalardan biri olan Day-Date II bu sekilde ortadan kaybolmus olacak ki biz de bu saati her g├Ârd├╝g├╝m├╝zde cektigimiz izdiraptan kurtulacagiz :D Tebrikler Rolex :thumbup: Hatadan d├Ânmek b├╝y├╝kl├╝kt├╝r :champ:
T├ťRK'├╝m!!! ├ťlkem T├ťRKIYE CUMHURIYETI, bayragim T├ťRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Clk
Global Moderator

Kay─▒t: 17 Kas 2009, 02:03

Mesaj Thevenin » 26 Mar 2015, 18:42

Capsler ve raporlar ibretlik Cct, tesekkurler :champ: :thumbup:

3255 de tankla, topla, tufekle, agir sanayi hamlesiyle falan tarif edilesi :D

Resim
@Xavier
Thevenin
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Thevenin
Global Moderator

Ya┼č: 31
Kay─▒t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj Bg17 » 26 Mar 2015, 18:46

Yatchmaster I ben de begendim, ama ben genel olarak kaucuk kordona daha sogugum. Bana biraz UN Maxi Marine benzerligi var gibi geliyor. Yine de YM de tercihim mavi kadran olur.

Bu saatin celik versiyonu da var mi?

Daydate bana hitap etmiyor.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Bg17

Kay─▒t: 27 Oca 2012, 07:42

Mesaj okz » 30 Mar 2015, 19:48

Fotolar i├žin tekrar te┼čekk├╝rler, bende yatch ve day date modellerini ├žok be─čendim.Yeni mekanizmada tasar─▒m harikas─▒ ger├žekten.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
okz

Ya┼č: 39
Kay─▒t: 25 May 2011, 12:32

Mesaj Tozluraflar » 26 Haz 2015, 19:30

(Saat konusunda ├žok ama ├žok yeni ve bilgisizim.) Buray─▒ okuyunca 3255 diye yeni bir mekanizma ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝m. ) Rolex submariner 116600LN date modelinden almay─▒ d├╝┼č├╝nen birisi bu mekanizmay─▒ beklemeli midir? Submariner bu mekanizma ile ├ž─▒kacak m─▒d─▒r ? :) Cahile laf anlat─▒n bakal─▒m :)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tozluraflar

Kay─▒t: 27 May 2015, 22:33

Sonraki

D├Ân TSF Live Baselworld 2019 Insider Tour / ├ľzel B├Âl├╝m

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 4 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners