Basel 2015: Clerc Showcase New Models / TSF Special Photos

TSF Baselworld Live Tour 2013 - 2014 - 2015 - 2016 -2017 - 2018 -2019

Mesaj Cct » 25 Mar 2015, 21:17

Clerc benim daha önce aşina olduğum bir markaydı. Açıkçası optik olarak tasarımları hoşuma gitmesine rağmen hiç incelememiştim ve daha öncede kullanan birisini görmemiştim.

Clerc özel gösterimi bizim için büyük bir sürpriz oldu. Bazı markaların içerisinde keşfedilmeyi bekleyen büyük cevherler gizli :idea:

1874'te kurulmuş olan Clerc sadece profesyonel dalgıç saatleri üreten bir marka tabi bir farkla.. :)

Karşımızda Hydroscaph ve Hydroscaph Chronograph modelleri vardı. Modelleri elimize aldığımızda ilk hissettiğimiz şaşırtıcı bir üretim kalitesiydi. Clerc'ler inanılmaz bir sağlamlık ve detaylı işçilikle hazırlanmış. Kasanın detayları, montaj aralıkları, tepe ve bezel mekanizmasının verdiği his kusursuz. Çok daha iyi bilinen ve çok daha üst sınıf markaların veremediği bir his bu.

Resim
Resim
Resim

Clerc modelleri oldukça özgün tasarımlara sahip fakat diğer markalardan ayrılan bir özellikleri var. Clerc'lerde bezeli elinizle çeviremiyorsunuz :!: Bunun için 10 yönünde bulunan mandalı açmalı ve çevirmelisiniz. Tabiki daha önce tepe yardımıyla çalıştırılan bezelleri duydunuz fakat bunlar hep iç bezellerdi, Clerc'lerde dış bezel tepe ile çalıştırılıyor ve çalıştırma sırasında verdiği his harika :!:
En ufak bir takılma, sıkışma hissetmeden bezeli ayarlayıp, mandalı kapatıp kendinizi mavi boşluğa bırakabilirsiniz :D Açıkçası fikire değil ama uygulamaya bayıldım, sürekli bezeli çevmek istiyorsunuz :D

Resim

Detaylara gösterilen özen kasanın arkasında da devam ediyor :champ:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Re: Basel 2015: Clerc Showcase New Models / TSF Special Phot

Mesaj Patriot » 25 Mar 2015, 22:01

Su altında bezeli çevirmek pek pratik değildir sanırım:). Markanın baya tarihi varmış ilk defa duydun ben.

Chorono'dan fiyatlarına baktım 20-25 bin tl civarında. Eta 2892 tabanlı makine kullanıyormuş sanırım fiyatları biraz pahalı geldi acıkcası.

Tasarım olarak benim hoşuma gitti. Gayet özgün tasarımları var keşke H1 modeli takvimsiz olsaymış.

İnceleme için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Patriot

Mesaj kilimanjaro » 25 Mar 2015, 22:36

Bu kadar muhteşem bir tasarım yapıyorsunuz ama sonuçta ETA tabanlı mekanizma kullanıyorsunuz ... saat dünyasındaki ironilerden biri bu olsa gerek.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj nicholaihel » 26 Mar 2015, 01:53

Yanlış görmediysem 500 limitli olan ilk parça gerçekten "sıkı" görünüyor.
Kullanıcı avatarı
nicholaihel

Mesaj MertYe » 28 Mar 2015, 18:00

1-2 tane pırlant mağazasında tesadüfen görmüştüm bu markayı yanlış hatırlamıyorsam. Her ne kadar tip olarak beğenmiş olsamda o paraya neler alınır neler.
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Kaçmazfb » 29 Nis 2015, 00:05

Baştaki saati arkadaşa aldık dün.Bu gün dediği ben saatimi buldum benim saat olayım bitmiştir :D
Kullanıcı avatarı
Kaçmazfb

Dön TSF Live Baselworld 2019 Insider Tour / Özel Bölüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners