Basel 2013: Glycine Showcase / TSF Photos

TSF Baselworld Live Tour 2013 - 2014 - 2015 - 2016 -2017 - 2018 -2019

Re: Basel 2013: Glycine Showcase / TSF Photos

Mesaj SeRxx » 07 May 2013, 22:39

Ciddi ciddi beğendim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
SeRxx

Re: Basel 2013: Glycine Showcase / TSF Photos

Mesaj zyk1on » 12 Oca 2014, 03:33

altıkırkbeş yazdı:Nasıl oluyor da bu model bir yandan çok güzel parçalar cıkarırken(homagede olsa) diğer yandan çok kötü saatlerde çıkartabiliyor ve bu oranı hep dengede tutuyor hayret

kesinlikle katiliyorum, hele o Airman Plaza Mayor modelleri, igrenc, ustte resimleri yok gerci ama Katharina Brechbuhler zamaninda dizayn edilmis bir saat, hatun kisi iste ac gozlu :) tek ekran neyine yetmiyor oyle.

Neyse ki yonetim degisti de dizaynlar biraz daha duzeldi. Airman Sphair'ler gayet iyi tuttu pazarda. Onun disinda ' Combat ' lar 1967 den beri Airman' i takip eden guclu bir seri. Bu Glycine, enteresan bir marka vesselam. Harwood'dan sonra, Rolex'den once su bumper otomatik mekanizmalar konusunda 1930'da iyi bir icat ile patentini de aldigi mekanizma kayda deger. Felsa,ETA ve AS mekanizmalarinin eski otomaktiklerine ilham vermis bir bulus. Ayrica Glycine' nin akil ettigi ve kullandigi, 1953'de de patentini aldigi su GMT fonskiyonu icin duzenlenmis 24 saat bezeli, hala bircok saat markasi tarafindan kullaniliyor. Keske kendilerini biraz daha iyi pazarlayabilseler , iyi potansiyel var aslinda 100 yillik, hala mustakil Isvicre'li bir saat sirketi.Zamanina kendi mekanizmalarini uretirken 1942 ASUAG bunyesine alinmis atolyeleri sayesinde ETA' ya katki ve ortakliklari var aslinda- ortaklik dedigim ETA/Swatch Group'un bir parcasi olmasi degilde, o Glycine mekanizmalarinin uretim hakki ASUAG'a gectiginde,anlasma geregi her istendiginde ETA' nin gerekli mekanizmalari vermesi gerektigi anlasmasini kastediyorum.( ya kusura bakmayin 8 yil oldu simdi gurbetteyim, Turkcemizi duzgun kullanma kabiliyetim zayifliyor )

Stephan'i ikna etmeye calisiyorum, eski Airmanler'de saat 24 kisminda bir tel cikiyor saniyeleri durdurmak icin, crown'u cektiginde, onu da eklesinler. Saniyeleri ' still marche ' de tutan, durduran Ilginc bir ozellik:

Resim

Bu sene Baselfair'de 100.yiini kutlayacaklar belki bir Special Edition cikarirlar bakalim. Turkiye pazarina girmeye niyetleri var onu biliyorum, ama ne zaman ve kimle olur herhalde onunla ugrasiyorlardir.

O Glycine Airman Vintage' in orjinali de bu:

Resim

2014 de Baselfair'de gorusebiliriz belki, tesekkurler paylasim icin
glycintennial.com
Kullanıcı avatarı
zyk1on

Önceki

Dön TSF Live Baselworld 2019 Insider Tour / Özel Bölüm

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners