Click To Discover The New Ulyyse Nardin Marine Chronograph / Yeni Ulyyse Nardin Marine Chronograph'─▒ Ke┼čfetmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

TSF Baselworld 2017 Live Tour

TSF Baselworld Live Tour 2013 - 2014 - 2015 - 2016 -2017

Re: TSF Baselworld 2017 Live Tour

Mesaj abice » 01 Nis 2017 02:23

Art─▒k her ne kadar live olmasa da ben de ilk defa Baselworld'e kat─▒lman─▒n heyecan─▒yla bir ┼čeyler karalayim dedim. Ba┼čta Can'─▒n da s├Âyledi─či gibi ├Ânceki senelerde uzaktan da olsa izlerken i├žimizde k─▒p─▒rt─▒lara yol a├žan ├žok fazla model olmad─▒ maalesef. ├ľ─črendi─čimiz kadar─▒yla fuarda 200 kadar kat─▒l─▒mc─▒ azalm─▒┼č bu y─▒l ayr─▒ca ├Ânceden kat─▒lanlar─▒n s├Âyledi─čine g├Âre ziyaret├ži say─▒s─▒ da bir hayli azm─▒┼č. Asl─▒nda genel olarak bak─▒ld─▒─č─▒nda markalar─▒n y├╝zde 30 kay─▒plara varan ciro a├ž─▒klamalar─▒ndan sonra ┼čahsen ekstra dikkat ├žekici bir model g├Ârmemek de beni ┼ča┼č─▒rtmad─▒. Her neyse gelelim markalara: bu ba┼čl─▒kta da kendine ├Âzel ba┼čl─▒klarda da fazlas─▒yla bahsedilen Tudor'a ben tekrar de─činmek istiyorum. Ben 25inde anca ekibe dahil olabildim, gitti─čim gibi de aya─č─▒m─▒n tozuyla Tudor'a girdik. Chronoyu foto─čraflardan ├žok be─čenmi┼čtim canl─▒ g├Âr├╝nce de ciddi anlamada ├žok ho┼čuma gitti. Bunun d─▒┼č─▒nda alt─▒n ├želik ve ├želik bezelli black bay yine bahsedildi─či gibi tarih olmasa dedirtti. Heritage black bay i├žin yine kendi ba┼čl─▒─č─▒nda yazm─▒┼čt─▒m ge├žen sene tan─▒t─▒lan modeli ├žok be─čenilmi┼čti ama ortak g├Âr├╝┼č fazla k├╝├ž├╝k oldu─čuydu. 41mm'nin ideal oldu─ču d├╝┼č├╝ncesindeydim ki g├Ârene kadar. Tudor ba┼čl─▒─č─▒nda Cengiz Abi'nin s├Âyledi─čine kat─▒l─▒yorum ideali 39 olabilirmi┼č 41 ├žok b├╝y├╝k olmu┼č ├ž├╝nk├╝.
Resim
Resim

Beni ┼ča┼č─▒rtan markalardan bir tanesi Graham'd─▒. Daha ├Ânce ne incelemi┼č be koluma takm─▒┼čt─▒m. Saatleri deneyince ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒m cidden rahat ve g├╝zel saatleri var. Yeni chronofighter vintage modellerde kadranlar harika olmu┼č ├Âzellikle gri kadran gri kay─▒┼č benim favorim oldu.
Resim
Resim
Resim

Chronofighter Vintage GMT

Resim
Resim

As─▒l koleksiyonda en ├žok ho┼čuma giden yine Chronofighter Vintage serisinde eski sava┼č u├žaklar─▒na ├žizilen resimlerden esinlenerek yap─▒lan her biri 100 limitli 4 farkl─▒ modeldi. Tak─▒l─▒r, tak─▒lmaz o ki┼čisel tercihtir ama pilot ruhunu ├žok iyi yans─▒tan bir seri olmu┼č.

Resim
Resim
Resim

Silverstone RS Racing

Resim

Chronofighter Superlight Carbon

Resim
Resim

Ve son olarak ekstrem bir model Graham Orrery Tourbillion

Normalde 2013 senesinde Christophe Claret taraf─▒ndan Graham i├žin 20 adet ├╝retilmi┼č. Saatte merkezde g├╝ne┼č, etraf─▒nda d├Ânen d├╝nya ve onun etraf─▒nda d├Ânen ay, en d─▒┼čta ise mars gezegeni sembolize ediliyor. Bu sene tan─▒t─▒lan modelde ise gezegenleri kendi materyallerinden yapm─▒┼č olmalar─▒. Yani d├╝nyay─▒ d├╝nyadan turkuaz bir ta┼čla ay─▒ ve mars─▒ ise onlardan kopup geldi─čine inan─▒lan meteor par├žalar─▒ndan yapm─▒┼člar. Ben de bir ┼čey eksik diyordum art─▒k tamamland─▒ sonunda al─▒r─▒m ben ben bu saati [emoji1]
Resim
Resim

Gelelim Sinn markas─▒na. Uzun zamand─▒r ├žok merak etti─čim foto─čraflardan ├žok be─čendi─čim ama canl─▒ g├Âr├╝p deneme ┼čans─▒ bulamad─▒─č─▒m bir markayd─▒. ├ľzellikle 103 chronographlar─▒yla ├žok ilgileniyordum. Maalesef biraz hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ oldu diyebilirim. Bilezik ve ├Âzellikle toka ├žok kalitesiz. Ben hep foto─čraflardan bilezikle be─čeniyordum ama kay─▒┼čl─▒ se├ženekler daha mant─▒kl─▒ olur.

Klasik olan 103 St
Resim

Yeni ├ž─▒kan 300 limitli 103 St. Ah i┼čte o bilezik. Ama rakamlar─▒n kollar─▒n rengi ile kahve kay─▒┼č uyumu da ├žok g├╝zel olmu┼č
Resim
Resim

├ľzellikle chronograplar─▒yla ilgilendi─čim i├žin yeni ├ž─▒kan diver ve dress modelleriyle ├žok ilgilenmedim ne yalan s├Âyleyim. ┼×├Âyle genel itibariyle yeni ├ž─▒kanlar foto─čraftaki gibi: beyaz kadranl─▒ 104 st bir diver, d├Âner i├ž bezeliyle 204 st, beyaz kadranl─▒ chronograph 356( ├žok zarif bir modeldi) beyaz renkli ve alt─▒n renk indeksleriyle ├žok sade bir dress watch unisex olarak d├╝┼č├╝n├╝lm├╝┼č(1736 st), fazla sade sevenler i├žin ideal [emoji1]
Resim

Gelelim Bell&Ross'a

En g├╝zeli diver olmu┼č. Ben be─čendim ve kolda duru┼ču hi├ž rahats─▒z etmedi. Kasaya uygun olarak ├žok yumu┼čak ve g├╝zel bir kay─▒┼č─▒ var. Yuvarlakk kasa chronograph modeli ├žok konululmu┼čtu. Fena de─čil evet optik olarak g├╝zel ve dengeli fakat speedmaster gibi bir efsane varken o fiyat mertebelerini zorlamak ├žok ak─▒ll─▒ca olmuyor. Limitli ├╝retimleri olan seramik kasal─▒ chronographlar─▒ da dikkat ├žekici olmu┼č.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Ve her markan─▒n vazge├žilmesi tabi ki tourbillion. Bu i┼čin iyice suyu ├ž─▒kmad─▒ m─▒ ya [emoji57]

Resim
ResimResim

Hublot her zaman bildi─čimiz gibi ne anlatsam bilemedim [emoji1]
Resim

Gelelim krala [emoji146]

Herkesin merakla bekledi─či sea-dweller. Daha ├Ânce submariner gibi 40mm ├žap─▒yla anlams─▒z bir bo┼člukta duran model bence 43 ├žap─▒yla en az─▒ndan konumlamas─▒n─▒ do─čru yapt─▒─č─▒ d├╝┼č├╝ncesindeyim. Herkes cyclopsu ┼čikayet ediyor. Sunumdayken ├Ânceki zamanlarda dayand─▒─č─▒ derinlik seviyesi nedeniyle teknik olarak cyclopsun m├╝mk├╝n olmad─▒─č─▒ ama art─▒k geli┼čen teknolojiyle bunun m├╝mk├╝n oldu─čunu ve o nedenle eklendi─čini anlatt─▒lar. ├ľn├╝m├╝zdeki y─▒llarda deepsea'ye de gelebilir mi acaba diye d├╝┼č├╝nd├╝m ben?? Yeni sky-dweller─▒ ilk vitrinde g├Ârd├╝─č├╝mde ├žok i├žime sinmedi ama canl─▒ inceleyince ho┼čuma gitti. ├ľzellikle siyah─▒n─▒ merak ediyordum ama sunumda maalesef sadece mavisi vard─▒. Siyah hala en g├╝zeli d├╝┼č├╝ncesindeyim. Daytonalar─▒ Baran'a sorun kendisi ge├žici bir s├╝re hayattan koptu bitkisel hayata ge├ži┼č yapt─▒, fotosentez yapt─▒─č─▒na dair konu┼čmalar var. A┼ča─č─▒da foto─čraflarda da g├Ârece─čimiz ├╝zere sar─▒ alt─▒n olan─▒n foto─čraf─▒ yok bende ├ž├╝nk├╝ kendisi koluna yakt─▒ ve sunum bitene kadar hi├ž ├ž─▒kartmad─▒ [emoji23] g├╝zel mi tabi ki de g├╝zel. Ama o kay─▒┼člarla de─čil [emoji1] bence y─▒ld─▒z moonphase celliniydi. Muhte┼čem bir saat olmu┼č. Datejust tarz─▒n─▒ kendime yak─▒n bulmasam da ister istemez kendini sevdiriyor saat, ├žok ┼č─▒k[emoji1303][emoji1303] herkesin bekledi─čine de─čmi┼č ve ├Âvg├╝y├╝ ger├žekten hakediyor :super:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim
Resim
Resim
Resim
Tarz─▒m ┼čekil ├Ân├╝mden ├žekil [emoji41]
Resim
Resim

Gelelim girme ┼čans─▒ bulamay─▒p gezerken g├Ârd├╝klerimle ilgili d├╝┼č├╝ncelerime. ─░lki Oris: Baran'─▒n yazd─▒klar─▒na y├╝zde y├╝z kat─▒l─▒yorum. Aquislerin boynuzlar─▒n─▒ daraltmalar─▒ hi├ž ama hi├ž olmam─▒┼č. Saat kasl─▒ yap─▒s─▒ndan ├ž─▒k─▒p garip orant─▒s─▒z bir g├Âr├╝nt├╝ye b├╝r├╝nm├╝┼č. TSFlerin de─čerini bilelim derim. :super: Yanl─▒┼č g├Ârmediysem bilezik tasar─▒mlar─▒n─▒ da de─či┼čtirmi┼čler biraz. Eskisinden eser yok.

Autavia ├žok g├╝zel olmu┼č cidden elimde g├Âr├╝p bile─čimde denemek isterdim.

Resim

Zenith: ben ├žo─ču ki┼činin aksine yeni saatleri be─čendim g├Ârsel olarak. ├ľzellikle yeni kasa panda kadran olan :super: ama i├žlerinde biri var ki [emoji33][emoji33][emoji33]
Seramik kasa El Primero :super: :super:
Resim

Frederique Constant Flyback Chronograph :champ:

Basele gitmeden konusunda belirtmi┼čtim harika bir saat diye canl─▒ g├Ârd├╝m ger├žekten ├žok dengeli ├žok ┼č─▒k bir saat olmu┼č. Denemeyi ├žok isterdim ama olmad─▒ mekanizmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝nce ├žap ve kal─▒nl─▒k dengesi gayet makul g├Âr├╝n├╝yordu. :super:
Resim

Son olarak da ay─▒n 28inde Ulysse Nardin'e fabrika gezisine gittik. Ger├žekten beklentilerimin ├Âtesine ge├žen bir gezi oldu benim i├žin. Bunun i├žin de illa ki detayl─▒ bir konu a├ž─▒l─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝yorum, orada daha detayl─▒ anlat─▒m olacakt─▒r ama ben k─▒saca de─činmek istedim. Normalde program ├Â─čle yeme─činden ├Ânce par├ža ├╝retim ve montaj yerini gezmek daha sonra ├Â─čle yeme─či daha sonra ise mekanizmalar─▒n kasayla bulu┼čtu─ču b├Âl├╝m ve enamel kadran merkezini g├Ârmekti. Biz biraz gecikince ilk tura kat─▒lamay─▒p yanl─▒┼č yere de gidince biraz bekleyip direk ├Â─čle yeme─čine kat─▒lmak durumunda kald─▒k. Yemekten sonra enamel kadran b├Âl├╝m├╝n├╝ g├Ârmeye gittik sanat ve sab─▒r nedir yak─▒ndan ┼čahit olduk [emoji1]
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kadran b├Âl├╝m├╝nden servis test ve mekanizmalar─▒n kasayla bulu┼čtu─ču b├Âl├╝mlerin oldu─ču binaya ge├žildi. Tabi bundan ├Ânce sa─čolsunlar yeni ├ž─▒kan koleksiyonun tamam─▒n─▒n masaya serili oldu─ču bir odaya ald─▒lar [emoji7][emoji7] herkes eldivenle kibar kibar saatlere bak─▒p masaya koyarken bizim ekibin her birinden bir minute repeater─▒n sesi geliyordu. Tabi eldiven falan hak getire bir daha ne zaman g├Ârecez bu modellerin hepsini bir arada [emoji23]
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Minute Repeater ve Tourbillionlar─▒ ge├žersek benim koleksiyondaki en be─čendi─čim saat perpetual calendar oldu. Hayran kald─▒m diyebilirim. Boyutlar─▒ bir dress watch i├žin ├žok ideal ve kibar hatlara sahip. Saatin ayar─▒n─▒ sadece tepeden yap─▒yorsunuz ba┼čka hi├žbir ayarlama tu┼ču yok. ─░leri ve geriye kurabilme imkan─▒n─▒z var. Perpetual calendar─▒ sadece tepeden ├ževirerek ayarlama i┼čkence gibi g├Âr├╝lebilir ama ├žok ├žok h─▒zl─▒ istedi─činiz tarih ayarlar─▒na getirebiliyorsunuz. Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam yakla┼č─▒k 19500ÔéČ etiketiyle de baya rekabet├ži bir fiyata sahip.
Resim
Resim

Saatleri inceledikten sonra binada yer alan k├╝├ž├╝k m├╝zelerini gezdirdiler tarihlerini ve ├Ânemli de─čere sahip saatleri g├Âsterip anlatt─▒lar. Daha sonra tesisi gezdik. ─░┼čin en g├╝zel ve ho┼čumuza giden k─▒sm─▒ biz arabayla gitti─čimiz i├žin sabahki ka├ž─▒rd─▒─č─▒m─▒z turu zaman─▒m─▒z varsa ak┼čam bize ├Âzel olarak tekrar yapacaklar─▒n─▒ s├Âylemeleri oldu. Tabi ki hemen yola koyulduk. Cidden sayg─▒ duyulacak bir tesis kurmu┼člar. ├ťretim tezgahlar─▒ montaj alanlar─▒ ara┼čt─▒rma geli┼čtirme b├Âl├╝mleri hepsini h─▒zl─▒ca da olsa anlat─▒p gezdirdiler. Dedi─čim gibi daha sonra bu geziyle alakal─▒ illa ki ├žok daha detayl─▒ daha ├žok foto─črafl─▒ bir ba┼čl─▒k olabilir. Tesisten de birka├ž foto─čraf koyup art─▒k yaz─▒y─▒ bitiriyorum.
Balance wheel tezgah─▒ ve ├ž─▒kan ├╝r├╝n:
Resim
Resim
Servis b├Âl├╝m├╝
Resim
Ulysse Nardin Regatta yarat─▒c─▒s─▒ bilgisayarda saatin detaylar─▒n─▒ g├Âsterirken. Kolunda da bizzat kendi yaratt─▒─č─▒ saati:
Resim
Resim
Buras─▒ da montaj k─▒sm─▒. Upuzun bir ├╝retim band─▒ gibi d├╝┼č├╝n├╝n. Foto─črafta g├Âr├╝nd├╝─č├╝ gibi kapal─▒ bir bant sistemi t├╝m oday─▒ d├Ân├╝yor her b├Âl├╝mdeki g├Ârevli ilgili par├žay─▒ ekleyip bir sonraki k─▒sma aktar─▒yor.
Resim

Son olarak ilk Basel deneyimimde bu g├╝zel tatili ve heyecan─▒ ya┼čatan Bond, Cct ve Baran'a sayg─▒lar─▒m─▒ ve sevgilerimi sunar─▒m[emoji1][emoji1] :champ: :champ: :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
abice

Ya┼č: 30
Kay─▒t: 06 Eki 2015 09:54

Mesaj MertYe » 01 Nis 2017 06:56

Baselworld zaten ba┼čl─▒ ba┼č─▒na ayri bir olay ama ne yalan s├Âyleyeyim fabrika gezisi daha bir ilgimi ├žekti. Markadan olma ihtimali de kuvvetle muhtemel tabi.

├çok ├žok g├╝zel ve faydal─▒ bir payla┼č─▒m olmu┼č tekrardan ├žok te┼čekk├╝rler :champ:

Bu arada Ulysse fabrikas─▒nda siz saatleri nazik nazik incelerken Cct'nin Genghis Khan tourbillon un jelatinlerini ha┼čin bir ┼čekilde y─▒rt─▒─č─▒na dair s├Âylentiler var bilemedim art─▒k :D

Olurda bu b├Âl├╝me yanl─▒┼čl─▒kla telefondan girerseniz ┼č├Âyle bir mesaj alma ihtimaliniz %50 nin ├╝zerinde

Resim

Ba┼č─▒ma geldi ordan biliyorum :lol:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
MertYe

Ya┼č: 23
Kay─▒t: 14 A─ču 2014 19:13

Mesaj tt59 » 01 Nis 2017 14:28

Bu g├Ârsel ┼č├Âlen ve de─čerli bilgiler i├žin eme─či ge├žen herkese ├žok te┼čekk├╝r ederim :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
tt59

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 30 A─ču 2015 17:43

Mesaj kiwi21 » 01 Nis 2017 14:55

Mert :lol: :lol:

Eren, harika foto─čraflar. Tekrardan eme─či ge├ženlere te┼čekk├╝rler. :super:
http://besiktasformakoleksiyonu.blogspot.com.tr
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kiwi21

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 31 Tem 2011 10:56

Mesaj ciocio » 12 Nis 2017 01:07

Harika duruyor saatler
Sana verilen i┼čin %100 n├╝ yapt─▒ isen ba┼čar─▒s─▒zs─▒nd─▒r.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ciocio

Ya┼č: 33
Kay─▒t: 29 ┼×ub 2012 01:15

Mesaj neperliva » 12 Nis 2017 02:37

Emeginize saglik. Cekimler pro olmus
"─░nsanlar hi├žbir ┼čeyimi almazlarsa, bana ├žok ┼čey vermi┼č olurlar. Hi├žbir k├Ât├╝l├╝k etmezlerse, yeterince iyilik etmi┼č say─▒l─▒rlar".
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
neperliva

Kay─▒t: 25 Ara 2015 02:10

Mesaj SeiKinetic » 13 Nis 2017 03:40

Bu g├╝zel sanal tur i├žin te┼čekk├╝rler :champ:
Tutto ha una maniera.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
SeiKinetic

Kay─▒t: 08 Tem 2016 10:14

Mesaj eneftci » 02 May 2017 14:19

Foto─čraflar muhte┼čem Tudor bence yeni modelleri ile g├Âvde g├Âsterisi yapm─▒┼č.
Tudor Heritage Black Bay steel i├žin b├╝t├že olu┼čturmaya ba┼člad─▒m. 2. elde yakalad─▒─č─▒m anda affetmeyece─čim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eneftci

Kay─▒t: 16 Eki 2016 23:10

├ľnceki

D├Ân TSF Live Baselworld 2017 Insider Tour / ├ľzel B├Âl├╝m

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners