Click To Discover The New Ulyyse Nardin Marine Torpilleur  / Yeni Ulyyse Nardin Marine Torpilleur Modelini Ke┼čfetmek ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Nautilus ├ľzg├╝r Saat'in Oris Aquis TSF Sat─▒┼č Fiyat─▒

Oris Aquis Divers TSF Exclusive Limited Edition COSC ─░├žin ├ľzel B├Âl├╝m

Nautilus ├ľzg├╝r Saat'in Oris Aquis TSF Sat─▒┼č Fiyat─▒

Mesaj Archimed » 02 A─ču 2017 14:34

Herkese selamlar,

D├╝n ak┼čam ├╝zeri Ac─▒badem Nautilus'ta ├ľzg├╝r Saat'in vitrinine bak─▒yordum. Vitrinde Oris Aquis TSF L─░mited Editon saat vard─▒. ─░├žeri girip saati inceledim, fiyat sordum. Saatin ├╝zerindeki etikette 2.600 CHF yaz─▒yordu :shock: Nakit al─▒m fiyat─▒n─▒ sorunca adam 8.900 TL dedi :shock:

Bunu neden buraya yaz─▒yorum? Ger├žek esnaf ile kaz─▒k├ž─▒lar aras─▒ndaki fark─▒ bilin, al─▒┼čveri┼č yaparken dikkatli olun diye. Yanl─▒┼č bilmiyorsam Oris Aquis TSF saatler i├žin 490 CHF ├Ân ├Âdeme ve 1.000 CHF de teslimat s─▒ras─▒nda olmak ├╝zere toplam 1.490 CHF gibi bir fiyattan sat─▒ld─▒. Sonu├žta bu seri ├Âzel bir projeydi, forum ├╝yelerine ├Âzel sat─▒┼č oldu─ču i├žin kar ama├žl─▒ de─čildi. ├ľzg├╝r Saat de ticari bir kurulu┼č, sat─▒┼č s─▒ras─▒nda tabi kendi kar─▒n─▒ koyacak. Ama 1.490 CHF'lik bir saate 2.600 CHF etiket konmas─▒; ticari kardan ├žok enayi kaz─▒klama gibi geldi bana...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011 14:28

Bilgi ve Tasar─▒m Konusu ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

Re: Nautilus ├ľzg├╝r Saat'in Oris Aquis TSF Sat─▒┼č Fiyat─▒

Mesaj Eterna » 02 A─ču 2017 15:00

Bence de ho┼č de─čil. Asl─▒nda patronlar─▒ Engin Bey iyi biridir, d├╝┼č├╝nceli biridir. Art niyetli bir yakla┼č─▒ma izin vermez ama bu niye nas─▒l olmu┼č bilemedim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Eterna

Ya┼č: 42
Kay─▒t: 28 May 2010 13:44

Mesaj eraslani » 02 A─ču 2017 15:12

Ben biraz farkl─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum..
Ticarette para mal─▒ al─▒rken kazan─▒l─▒r..Uygun g├Âr├╝p projeden saat sat─▒n al─▒nd─▒ysa sat─▒labilece─čini d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝ fiyat─▒ istemesinde bir sak─▒nca yok..
Normal ┼čartlarda bir aquis date in liste fiyat─▒ ne kadar? Saat piyasas─▒ malum ,yerine g├Âre %30-40 indirimleri be─čenmiyoruz..O etiketin anlam─▒ muhtemelen 2000 chf civar─▒ al─▒nabilece─čidir..
Bence forum i├žerisinde ┼ču anda ├žok ciddi oris tsf f─▒rsatlar─▒ var..Alma niyeti olanlar de─čerlendirmeli :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Ya┼č: 40
Kay─▒t: 26 Oca 2012 13:03

Mesaj Tgm » 02 A─ču 2017 16:34

Ben de farkl─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. ┼×├Âyle ki;

Standart Aquis etiket fiyat─▒ yanl─▒┼č bilmiyorsam 1700 chf. Bu aquis silikon kordon. Yani ├želik bilezik yok. Ve cosc de─čil. Limited edition zaten de─čil.. B├Âyle d├╝┼č├╝n├╝ld├╝─č├╝nde oris tsf i├žin 2600 chf istenmesi ├žok da anla┼č─▒lmaz de─čil.. As─▒l anla┼č─▒lmaz olan isvi├žre frang─▒'n─▒n (tabi di─čer kurlar─▒nda) inan─▒lmaz ┼čekilde artmas─▒ ve etiket fiyat─▒ tl'ye ├ževrildi─činde devasa mebla─člar─▒n ortaya ├ž─▒kmas─▒.. :?

Ben de dahil olmak ├╝zere oris tsf'ler ger├žekten ├žok uygun fiyatlara sat─▒┼ča ├ž─▒kart─▒ld─▒. ┼×imdi, "yukarda 8000 k├╝sur lira oris tsf i├žin uygun diyorsun ama daha ge├žen ayn─▒ saati 4000 liraya sat─▒┼ča ├ž─▒karm─▒┼čt─▒n" denebilir. Ama ben bu yanl─▒┼č─▒ g├Ârd├╝m. Yani saatin 4000 liraya yaz─▒k olaca─č─▒n─▒..

Son olarak da ┼čunu s├Âyleyim; T├╝rkiye'nin bu ad─▒ konulmam─▒┼č kriz ortam─▒nda maalesef her ┼čeyin fiyat─▒ ba┼č d├Ând├╝r├╝c├╝ ┼čekilde art─▒yor
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Tgm

Ya┼č: 29
Kay─▒t: 24 ┼×ub 2014 15:17

Mesaj Stingray » 02 A─ču 2017 16:36

TSF'YI bilmiyorum ama normal Aquis'lerin 4500-4800 TL arasinda etiket fiyati olmasi gerekir,bunun uzerindende indirim yapilir artik duruma gore..giriyosunuz dukkana abuk sabuk rakamlar soyluyolar,gercekten anlamiyorum....gecen gun ben bir Zenith denedim,oyle bir fiyat soylediki hani arabanin anahtarini falan birak git,bunun yurtdisi fiyati belli satacagin maximum fiyat belli ne yapmaya calisiyosun yani, adam gibi normal fiyatini soyleyin uzerinden konusalim,sacma sapan rakamlar telafuz edersen tessekkur eder cikarim zaten...
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Stingray

Ya┼č: 50
Kay─▒t: 13 Haz 2011 09:15

Mesaj asuspc » 02 A─ču 2017 16:43

Stingray yazd─▒:TSF'YI bilmiyorum ama normal Aquis'lerin 4500-4800 TL arasinda etiket fiyati olmasi gerekir,bunun uzerindende indirim yapilir artik duruma gore..giriyosunuz dukkana abuk sabuk rakamlar soyluyolar,gercekten anlamiyorum....gecen gun ben bir Zenith denedim,oyle bir fiyat soylediki hani arabanin anahtarini falan birak git,bunun yurtdisi fiyati belli satacagin maximum fiyat belli ne yapmaya calisiyosun yani, adam gibi normal fiyatini soyleyin uzerinden konusalim,sacma sapan rakamlar telafuz edersen tessekkur eder cikarim zaten...

Almas─▒n diye yap─▒yorlar. :lol: :lol: Birde e─čer size s├Âylenen fiyattan daha iyi bir fiyat ald─▒─č─▒n─▒z─▒ s├Âylerseniz, ba┼čl─▒yorlar veremez , garantisi yoktur , bilmem bozuktur vs vs... Sonra biraz paran─▒n ucunu g├Âsterince fiyatlar d├╝┼čmeye ba┼čl─▒yor.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asuspc

Kay─▒t: 07 Haz 2016 00:42

Mesaj Ground » 02 A─ču 2017 17:27

Ben de farkl─▒ d├╝┼č├╝n├╝yor ve bu projenin bize ├Âzel ciddi f─▒rsat sundu─čunu tekrar anlam─▒┼č oluyorum.

Hat─▒rlay─▒n─▒z 1500 chf ye sadece adetli al─▒mda sahip olduk.

Sonraki elde kalanlar 1890chf ye sat─▒ld─▒.

Sonradan alanlar─▒n bizim ald─▒─č─▒m─▒z rakamlara alamamas─▒ bana ├žok normal geliyor.

A├ž─▒kcas─▒ ben de saati bir ara d├╝┼č├╝nd├╝m satmay─▒ ba┼čka saat almak i├žin ama onun yerine onun rakamlar─▒na, yak─▒n kalite ve i├žeri─čine g├Âre koyabilece─čim hi├ž bir alternatif olmad─▒─č─▒n─▒ farkettim ve vazge├žtim.

Forumda sat─▒┼člar─▒ g├Âr├╝nce bende ├╝z├╝l├╝yorum ihtiya├žtan oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Hay─▒rl─▒s─▒ olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ground

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 17 Ara 2015 02:48

Mesaj salguz » 02 A─ču 2017 17:49

Hangi oris modelleri cosc sertifikali? Bilen arkadaslar yard─▒mc─▒ olursa sevinirim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
salguz

Ya┼č: 45
Kay─▒t: 30 Nis 2017 15:46

Mesaj TSayiR » 02 A─ču 2017 19:35

Tam alinik ilani actigim bu siralarda bu konu hic ho┼č olmamis :) :D ┼×aka bi yana kendi dusuncem, satici acisindan konusacak olursak, ister al sat yapsin, ister projenin ucundan tutup uzun bir sure bekleyip satsin, istedigi fiyat neredeyse, pazarlik yapilarak proje bittikten sonraki son fiyatina tekabul ediyor. Bunuda isteyebilir bence, sonucta k├órcisi, ben kaziklamak olarak d├╝┼č├╝nm├╝yorum.
Aquislerin bayi fiyatlarina TSF'ye kiyasla bakilirsa u├žuk duzeyde, bu acidan bakildiginda artilariyla beraber tsf aquis cok iyi bir projeymi┼č,bir kez daha ortaya cikti. Ancak olaya Oris TSF ile kiyaslamayarak bayiye gidip pazarlikla Oris Aquis serisinden bir model alir misiniz deseler cevabim evet olurdu. Nedeni, pazardaki swiss rakiplerine oranla fiyat politikasi yinede ├žok iyi duzeyde, zira en yakin rakiplerinin bayi fiyatlari yine yuzde 40-50 daha fazla.

SM-J700F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
@WatchesTNC
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
TSayiR

Ya┼č: 32
Kay─▒t: 18 ┼×ub 2016 14:17

Mesaj Archimed » 03 A─ču 2017 12:55

Arkada┼člar bu konuda pek ├žok farkl─▒ d├╝┼č├╝nce var. Oris belirtti─činiz ├╝zere piyasadaki pek ├žok ─░svi├žre saatine oranla ├žok daha ba┼čar─▒l─▒ fiyat/performans oran─▒na sahip. Belirtti─činiz ├╝zere TSF ├╝yelerine 1.490 CHF fiyata mal olan bir saatin son elde kalanlar─▒ da 1.600 CHF + KDV ile yakla┼č─▒k 1.888 CHF ediyor. ├ťlkemiz ekonomik ko┼čullar─▒ ortada. Di─čer taraftan da sat─▒c─▒ pe┼čin ├Âdemeye bile 8.900 TL fiyat ├žekiyor; bu da 1 CHF=3,65 TL desek yakla┼č─▒k 2.438 CHF ediyor. Bu durumda yakla┼č─▒k % 7 civar─▒nda bir iskonto s├Âz konusu. Adamlar ba┼čtan % 20-30 civar─▒nda indirim yap─▒p ederini s├Âyleseler tamam. Ama gelen m├╝┼čteriyi "bunda keko tipi var, nas─▒lsa fiyat─▒n─▒ da anlam─▒yordur" gibi bir yakla┼č─▒m devam etti─či s├╝rece; sat─▒c─▒n─▒n mal─▒ ortal─▒kta bulunmayan bir arzu nesnesi de─čilse; al─▒c─▒ birka├ž yerde daha ara┼čt─▒rma yapacak, hatta ikinci el veya yurt d─▒┼č─▒ alternatiflerini de de─čerlendirecektir.

Sonu├žta bu saatin ciddi al─▒c─▒s─▒ olsayd─▒m forumda veya sahibinden gibi sitelerde yakla┼č─▒k 3.800-4.200 TL fiyat aral─▒─č─▒nda ve s─▒f─▒r temizli─činde ikinci elden sat─▒l─▒k ilanlar─▒ var. Yani ma─čazan─▒n yar─▒ fiyat─▒na, hatta yar─▒dan a┼ča─č─▒ alma imkan─▒m varsa; ald─▒─č─▒m saatin bir ar─▒zas─▒ olmad─▒─č─▒ndan eminsem; o kadar fiyat fark─▒n─▒ hi├žbir ┼čekilde kabul etmezdim. Saat├žilerin bu t├╝r yakla┼č─▒mlar─▒ sonucu t├╝keticilerin ikinci ele y├Ânelmeleri veya duty free shop, yurt d─▒┼č─▒ndan almalar─▒ da gayet normaldir.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011 14:28

Mesaj Ground » 03 A─ču 2017 13:01

A├ž─▒k├žas─▒ de─čerinin ederinin 3500-4000 aras─▒nda oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

Satanlar ihtiya├žtan sat─▒yor san─▒r─▒m :(

Kullanan kime sorsam ├žok memnun.
Hem kay─▒┼čla , hem de bilezikle

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ground

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 17 Ara 2015 02:48

Mesaj eraslani » 03 A─ču 2017 13:08

Belki birka├ž sene sonra "buralar hep dutluktu" gibi geyikler ├ževiririz oris tsf i├žin [emoji38]

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
eraslani

Kay─▒t: 26 Oca 2012 13:03

Bilgi ve Tasar─▒m Konusu ─░├žin T─▒klay─▒n─▒z

D├Ân TSF Exclusive Limited Edition COSC By Oris

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 2 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners