Casio G-Shock Tough Solar Aviation GW-3000B-1A

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Casio G-Shock Tough Solar Aviation GW-3000B-1A

Mesaj canzz » 27 Oca 2012, 10:02

:o Bunları görmemiştim ! Yeşil olan süpermiş neyseki turuncu model benimki kadar turuncu değil üzülürdüm doğrusu :lol: G-Shock çok doğru yolda :champ:

Biraz araştırdım şimdi özellikler GW-3000 ile hemen hemen aynı. Yalnız dikkatimi çeken bir nokta GW-3000 full şarj ile 5 ay ışığa maruz kalmadan çalışabiliyorken GW-4000 26(yirmialtı) ay çalışabiliyormuş ! :o
Kullanıcı avatarı
canzz

Mesaj mucadeleci » 27 Oca 2012, 10:05

saatin sürekli kolunda olduğunu varsayarsak; ışıksız geçen 26 aydan sonra saate ihtiyacın kalmaz sanırım :)
Zamana and olsun ki.....
Kullanıcı avatarı
mucadeleci

Mesaj canzz » 27 Oca 2012, 11:07

mucadeleci yazdı:saatin sürekli kolunda olduğunu varsayarsak; ışıksız geçen 26 aydan sonra saate ihtiyacın kalmaz sanırım :)

Fakat güneş enerjisiyle çalışan saati koleksiyonun arasına koyup 2 sene sonra tekrar eline aldığında saat uyanıp akrep ve yelkovanı olması gereken saate getirirken şaşkınlığını gizleyemez insan :D
Kullanıcı avatarı
canzz

Mesaj canzz » 27 Oca 2012, 11:13

Fiyat fazla yüksekmiş aslında. $550
Kullanıcı avatarı
canzz

Mesaj Thevenin » 27 Oca 2012, 20:29

@canzz; Bu arada bu konu ile ilgili ufak bir duzeltme ekleyeyim. Ilk iletide ekledigin ikinci fotograftaki saatinin model kodu G-1200B-1A. GW-3000B'den farkli olarak atomik radyo alicisi ve ek olarak 'Tough Movement' ozelligi bulundurmuyor. Bu farkliliklar 'Multi Band 6' yerine 'G-Shock' ve yine 'Tough Movt.' yerine 'WR 20 Bar' yazilarak kadran uzerinde de belirtilmis. Ozellik farklari dolayisiyla iki modelin modul numaralari da farkli.

Casio bircok seri icin atomik saat sinyalinin erismedigi bolgelerde bu ozelligin cikarildigi versiyonlari sunuyor. En yakin ornek yine bahsettigimiz G-1250/GW-3500 gibi.

ResimResim
G-1200B/Module 5132 vs GW-3000B/Module 5121

:arrow: Casio International G-1200B-1A

:arrow: Casio GW-3000

Neyse, enough G-Shock stuff diyelim :D Senin turuncu resin kayis gelince daha bol foto bekleriz :thumbup: :champ:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj canzz » 28 Oca 2012, 11:08

Dikkatini takdir ettim gerçekten Thevenin :thumbup:

Kısaca anlatayım ben satın alma hikayemi. Heryerde stokta olan bir ürün değildi. Kimi yerde de az bulunduğu için çok yüksek fiyatlı satıyorlardı. Daha önceki G-shock'ımı almış olduğum arkadaşa sordum getirebilirmisin ERSA'dan diye. Evet dedi. Fakat model numarası verdiğimde öyle bir model yok deyip duruyordu :) Sonradan öğrendik ki Normalde AVIATION olarak anılan bu seri ortadoğu ve uzakdoğuda GRAVITY DEFIER adıyla anılıyormuş. Teknik özelliklerinde veeya kadrandaki fark dikkatimi çekmemişti.

Fakat bende yakın fotoğraflara bakarken G-Shock yazısı olmadığını gördüm fakat birçok markada farklı yerlerdeki modellerde böyle ufak farklılıklar olabiliyor diye düşündüm ve umursamadım.

Ama senin nasıl dikkatini çekti orası şaşırtıcı doğrusu :champ:

Dün Kayış kargoya verilmiş. Geldiği gibi fotğraflar ekleyeceğim. Belkide yepyeni bir saat şeklinde inceleme yaparım :P
Kullanıcı avatarı
canzz

Mesaj Bond » 28 Oca 2012, 14:36

Güle güle kullan tebrikler :champ: Turuncu resin kayışla orijinal fotoğrafları bekliyoruz. ;)
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj 2fast4u » 28 Oca 2012, 15:07

turuncu kayısla mukemmel durmuş.Sanki bır cockpıt e bakıyorum saate bakarken :thumbup:
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 109 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners