Casio SGW-100 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Casio SGW-100 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Mesaj bordo » 17 Ara 2011, 13:45

Anlad覺m sevgili dostum peki teekk羹rler daha uzun s羹re karar veremicem gibi..

Peki kullan覺 ve dayan覺kl覺l覺k yonunden askeri tarza yak覺n hatta ayn覺 diye bilir misin?
Kullan覺c覺 avatar覺
bordo

Kay覺t: 15 Ara 2011, 16:53

Mesaj timoty » 16 Oca 2012, 20:59

merhabalar bu saati bende yaklas覺k 覺k覺 sened覺r kullanmaktay覺m.yorumlar覺na kat覺l覺yorum gercektnde kal覺tel覺 ve gorev覺n覺 yapan b覺r saat.gecenlerde sgw 300 model覺n覺 ald覺m barometre termometre alt覺metre dunya saatler覺 ozel覺kler覺 mevcut ama pusula yok,tip olarak sgw 100 daha guzel durmakla beraber ozell覺k olarak daha az.覺k覺s覺n覺de severek kullan覺yorum..覺k覺s覺de on numara yani :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
timoty

Kay覺t: 15 Oca 2012, 23:13

Mesaj albatross » 18 Oca 2012, 21:06

merhaba arkadalar foruma yeni kat覺ld覺m bende bir s羹redir saat alma d羹羹ncesindeyim. casio d羹羹n羹yorum analog+digital. almak istediim model sgw400hd bu modeli kullanan覺n覺z var m覺? ekis繹zl羹kte bir kullan覺c覺 sgw300 hakk覺nda altimetresinin doru d羹zg羹n 繹l癟羹m yapmad覺覺n覺 yaz覺yor.sizin yorumlar覺n覺z nedir?eer bu doruysa edifice in modellerine y繹neleceim. bu konuda bilgisizim beni bilgilendirirseniz sevinirim.

SGW-400HD-1BVDR
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
albatross

Kay覺t: 18 Oca 2012, 20:55

Mesaj drk » 18 Oca 2012, 21:14

Evet, y羹kseklii her zaman doru g繹stermiyorlar. 羹nk羹 y羹kseklii 繹l癟mek i癟in gps gibi kesin bir veriyi deil bas覺n癟 sens繹r羹n羹 kullan覺yor. Onun d覺覺nda gayet kullan覺l覺 ve salam saatler :thumbup:

Hogeldiniz :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
drk

Kay覺t: 20 Nis 2010, 23:24

Mesaj timoty » 18 Oca 2012, 21:32

bu model覺n d覺j覺tal olan覺n覺 yan覺 300 model覺n覺 kullan覺yorum.tavs覺ye eder覺m.alt覺metre olay覺 barometreyle paralel 癟al覺覺r ama bulundunuz yerin yuksekl覺g覺n覺 繹l癟mek i癟in s覺f覺rlay覺p ayarlaman覺z laz覺m mesala ben asansore b覺nmeden once s覺f覺rlad覺m yukar覺 癟覺kt覺覺mda 繹l癟羹m olarak kes覺n b覺lg覺 verdi.kullan覺l覺 ve saglam
Kullan覺c覺 avatar覺
timoty

Kay覺t: 15 Oca 2012, 23:13

Mesaj mucadeleci » 20 Oca 2012, 18:16

Casio SGW-400HD-1BVDR, y羹kseklii QNH (MSL) olarak 繹l癟羹yor tahminimce, *timoty nin dedii ekilde ayar yap覺nca QFE (AGL) deeri veriyor san覺r覺m.
fakat yerel atmosferik bas覺n癟 deikendir, atmosferik bas覺nc覺 繹l癟羹p ona g繹re deer veriyorsa sorun yok ama atmosferik bas覺nc覺 standart (1013,25hPa=29,92inches of mercury) varsay覺yorsa hatal覺 g繹sterecektir y羹kseklii.

Not:
MSL: Mean Sea Level
AGL: Above Ground Level
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Ya: 42
Kay覺t: 23 Kas 2011, 07:18

Mesaj Thevenin » 20 Oca 2012, 20:00

Basinc standart varsayilmiyor, zaten yukseklik olcumu barometreye dayali. Casio ABCT'lerde entegre 'alti/baro lock' olmadigi icin altimetre uzun vadede kalibre etmeden kullanissiz; ama denilen sekilde anlik olarak bir yerel referans yukseklige ayarladiktan sonra yukseklik degisimi olcmek icin kullanisli.

:arrow: viewtopic.php?f=13&t=4077&p=81689#p81689
:arrow: Suunto Core Detayl覺 Kullan覺c覺 襤ncelemesi
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj splendes » 20 Oca 2012, 22:33

襤nceleme i癟in teekk羹rler. Dijital saatte bence Casio'dan iyisi yok...
Kullan覺c覺 avatar覺
splendes

Kay覺t: 04 Eyl 2011, 15:49

ncekiSonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 102 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners