Orient FEV0N003BH ( Pseudo Aviator ) Kısa Foto İnceleme

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Orient FEV0N003BH ( Pseudo Aviator ) Kısa Foto İnceleme

Mesaj Clk » 19 Tem 2011, 19:58

Kyha ve fadli, yasadiginiz olumsuz tecrübeye üzüldüm ancak yine forumda daha önce defalarca yazdiklarim aklima geldi.

Günümüz sartlarinda hicbirimizin saati okumak icin bir saate ihtiyaci yok. Bu bizler icin bir zevk, bir hobi ise alisverisinin de ayni zevki vermesi lazim. Sahsen ben fiyat farki ne olursa olsun bekleyip yetkili saticisindan almayi dogru buluyorum. Midenizi bulandiracak, alisverisi tatsiz hale getirecek süprizler cok büyük ihtimal ile ortadan kalkmis olacaktir.

Diyeceksiniz ki neden ayni ürüne daha fazla para vereyim. AYNI ÜRÜN????? Belki görünüsü ayni, belki markasi ayni ama hic kimse liste fiyati asikar olan bir ürünü nedensiz ucuza satmaz !!!!! Kac örnek yasadik forumda, kac kisinin agzi yandi, kac kisinin tadi kacti...

Yapmayin arkadaslar, yetkili saticidan pazarlik ederek, bütce el vermiyorsa biraz daha bekleyerek alin. Kendinize iyilik yapmis olursunuz :thumbup:
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj fadli » 19 Tem 2011, 20:09

Sayın clk malum site dediğim Türkiye'de resmi bir satış sitesi ve gelen ürünlerin hepsinin garanti belgeleri yetkili firma tarafından kaşeli imzalı ve faturalı ürünler idi. Yani distiribitör ürünleri idi.
Kullanıcı avatarı
fadli

Mesaj kyha » 19 Tem 2011, 23:01

garantisi aslan saat kaşeli saatin aldığım site de aradı ilgilendi mailimden sonra, gönderdik kargo ile kendilerine onlarda aslan saate iletecekmiş, ellerinde varsa değişim yoksa para iadesi artık. ama ufaktan bir hevesin kursakta kalma durumu oldu :(

ki 3 kuruş fazla olsun distribütörden bayiden olsun şeklinde alışveriş ediyorum ekseri de işte distribütör garantisine güvenip her halde seri sonudur diye düşünüp almış bulundum işin aslı.
Kullanıcı avatarı
kyha

Mesaj bf109 » 20 Tem 2011, 03:03

Gülegüle kullanın hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
bf109

Mesaj Bond » 20 Tem 2011, 03:16

fadli yazdı:Bende son 1 ay içinde malum siteden bu modelden 2 adet ve başka modellerden 5 adet orient automatic saat aldım. 2 si temin edilemiyor diye gönderilmedi. Ancak gelen diğer 5 saatin hepsini geri gönderdim. 2 si hiç çalışmıyordu, sanırım rotorda falan problem vardı, biri çok eski ve kullanılmış gibi idi, bir tanesinin bezeli yamuk duruyordu, ayrıca tepesini çekinde tepe milinin eğri olduğunu anladım. Sanırım bu saatler uzun süre bekleyen veya problemi olduğu halde servise falan gönderilmeyen saatler. Saatlere çok üzüldüm çünkü fiyatları gayet iyi idi. Ama yeni aldığım saatin de servise gönderilip, içinin açılması hesabıma gelmezdi doğrusu.

Fadli bu baya ciddi bir oran, 5'te 5 problem :shock: Ekstra bir şanssızlık gibi algılanıyor daha çok. Malum site dediğin neresi bilmiyorum ama sanırım fırsat sitelerinden bahsediyor olabilirsin, markafoni, trendyol, daybuyday, limango gibi. Clk malum site yazılınca GG gibi ürün satanın kim olduğu belli olmayan bir satıcıdan alınma ihtimalin üzerine yazmış sanırım. Sonuçta Khya'nın dediği gibi garantili distribütör ürünleri olmasına rağmen bu tarz aracılı satışlara giden kampanya ürünleri yeterli kontrolden geçmiyor o halde. Elbette kampanyayı yapan markaya göre bu durumda farklılıklar vardır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj fadli » 20 Tem 2011, 07:47

Evet ürünler Markafoniden alındı. İlk 3 saat başka bir satıştan, diğer 4 saat yaklaşık 10 gün sonra başka bir satıştan satın alındı.
Kullanıcı avatarı
fadli

Mesaj kyha » 14 Ağu 2011, 18:07

evet markafoninin tüm ilgisizliğine saati aslan saate kargolamaktaki yavaşlığına rağmen aslan saatin ilgi ve alakası sayesinde saat değiştirildi. pazartesi günü aslan saatten gidip elden teslim alacağım.
Kullanıcı avatarı
kyha

Önceki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 170 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners