Magrette Moana Pasific Diver: Forumda Yeni Zellanda Esintisi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Magrette Moana Pasific Diver: Forumda Yeni Zellanda Esin

Mesaj tachyon » 16 Tem 2011, 21:48

@tachyon; Öncelikle iyi bir saate sahip olmak rotoru dönerken sessiz olan bir saate sahip olmak değildir..

Tamam da ben böyle bir ifade kullanmadım ki...

Ben, İyi bir saate sahip olmak tasarımı güzel bir saate sahip olmak değildir. dedim. Benim bu yazdıklarıma aranızda katılmayacak tek bir arkadaş var mı gerçekten çok merak ediyorum.

Rotor sesi beni rahatsız ettiği için bunu vurguladım. Hatta son cümlelerimde, okuduysanız ki öyle farz ediyorum... Rotor sesi umurunuzda değilse saatten memnun kalacaksınız diye de ayrıca belirttim.

Birde
tasarım herşey değildir diyip durmuşsunuz

Diye bir eleştiri gelmiş yazımı tekrar okuduğumda bu cümleyi bir kere kullanmışım.
Rica ediyorum arkadaşlar abartmaya gerek yok.

Bir başka arkadaş...
momentusta sizin güzel zamanlarınızı göstersin.
demiş.

Demek ki yazılanlar iyi okunmuyor. Çünkü o Momentus artık benim tarafımdan kullanılmıyor. Yazı da kardeşime hediye ettiğimi belirtmiştim.
Kullanıcı avatarı
tachyon

Mesaj Emre » 16 Tem 2011, 22:42

tachyon,

Farkli bir fikriniz, dusunceniz olabilir. Belki soylediginiz sey bi cok kisi tarafindan kabul gorecek. Belki de herkes gorusunu belirttiginde siz baslangictaki dusuncenizden vazgececeksiniz. Bunlar dogaldir, burasi bi forum. Buradaki bicok kisi bilgi alisverisini destekler.

Ama bu soylemlerinizi bence gayet guzel bir saati yeni alip incelemesini bizimle paylasmis bir uyenin actigi baslikta dile getirmeniz nahostur. Burada bir aile ortami var ve bunun muhafaza edilmesinden yanayim. Farkli dusuncelerinizi farkli basliklarda dile getirmeniz dilegiyle.

Saygilarimla...
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj tachyon » 16 Tem 2011, 23:06

tachyon,

Farkli bir fikriniz, dusunceniz olabilir. Belki soylediginiz sey bi cok kisi tarafindan kabul gorecek. Belki de herkes gorusunu belirttiginde siz baslangictaki dusuncenizden vazgececeksiniz. Bunlar dogaldir, burasi bi forum. Buradaki bicok kisi bilgi alisverisini destekler.

Ama bu soylemlerinizi bence gayet guzel bir saati yeni alip incelemesini bizimle paylasmis bir uyenin actigi baslikta dile getirmeniz nahostur. Burada bir aile ortami var ve bunun muhafaza edilmesinden yanayim. Farkli dusuncelerinizi farkli basliklarda dile getirmeniz dilegiyle.

Saygilarimla...

Arkadaş hepiniz aklı başında insanlarsınız. Bu söylediklerim burada söylenir şurada söylenmez diye bir kuralınız mi var da biz bilmiyoruz. Üstelik ne demişim yahu nahoş olacak. Yinede Miyota mekanizmalarda bulunan bana göre çok rahatsız edici rotor sesi sizin umurunuzda değilse saatten memnun kalacağınızı düşünüyorum. Güzel zamanlarınınızı göstersin. diyerek iyi dileklerimi belirtmişim. Saatin sahibi, incelemeyi yapan arkadaş olgun bir davranış gösterirken forum sakinlerinin böylesine katı ve populist davranması hiç de forum mantığı ile örtüşmüyor. Kusura bakmayın...

Benden de saygılar.
Kullanıcı avatarı
tachyon

Mesaj Emre » 16 Tem 2011, 23:23

Seninle tartismayacagim tachyon. Saatinin incelemesini yapip emek vererek bizlerle paylasmis birisine soylediklerinin nahos buldum evet, yineliyorum. Bu soylediklerimden sonra kendi yazdigin mesaji tekrar okursan bahsettigim seyi anlarsin.

tachyon yazdı:Saatin tasarımına diyecek yok gerçekten harika, :thumbup: hayırlı olsun.
Ancak...
Ne yazıkki tasarım her şey demek değil. Nasıl ki piyasada armani, gucci, tommy gibi güzel tasarımlı fakat modacı ürünü olan saatler genel itibarla saatten anlayanlar tarafından pek hoş karşılanmıyorsa 550 $ gibi ciddi bir rakama mal olmuş miyota mekanizmalı saatte benim gözümde pek hoş değil. Aslında miyota,orient,seiko hepsi japon ve hepsi aynı segment makineler ve belli fiyat aralıkları var...

Şubat ayında markafoni kampanyasından mağazalarda 350 tl civarında satılan şu saati http://www.saatinadresi.com/Momentus-MC114C-01AC-15886-urun.html 150 tl'ye 6 taksitle aldım. Saatin gerçek hali resimdeki görüntüsünden çok daha güzel. Saatte yanlış hatırlamıyorsam miyota 8215 mekanizma http://xcen3.com/watch/citizen-promaster/Miyota8215.jpg vardı. Saatten genel itabarla çok memnundum günlük sapması +12 sn civarıydı. Ancak daha önce kullandığımdan biliyorum eta makinalarda olmayan rahatsız edici bir rotor sesi var. Bu sebeble saati çok beğenen kardeşime verdim. Şunu söylemek istiyorum. İyi bir saate sahip olmak tasarımı güzel bir saate sahip olmak değildir. Yinede Miyota mekanizmalarda bulunan bana göre çok rahatsız edici rotor sesi sizin umurunuzda değilse saatten memnun kalacağınızı düşünüyorum. Güzel zamanlarınınızı göstersin.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj tachyon » 17 Tem 2011, 00:00

Öyle zannediyorum bu yazdıklarımı senden başka nahoş bulan yoktur. Tartışmayacagim deyip 20 kelimeden fazla yazmışsın.

Aynı zamanda alıntı yapman polemik meraklısi biri olduğunu gösteriyor. Asıl ben seninle daha fazla tartışmayip son bir vurgu yapmak istiyorum.

Batı toplumlarinin ileride olmasının sebebi nedir biliyormusun? Her durumda olaylara elestirel bakmak ve duygusallıktan uzak durmak.
Doğu toplumlarının geri kalmasının sebebi ise her ne olursa olsun şakşakçılık yapmak ve kraldan fazla kralcı olmaktır.
Kullanıcı avatarı
tachyon

Mesaj Emre » 17 Tem 2011, 00:19

tachyon inan bana polemik meraklisi degilim. Ve dogu-bati kompleksinde yasayacak birisi hic degilim ;) Sadece sunu bil diye soyluyorum, su asagidaki konseptte yazilan mesajlarin veya benzerlerinin yeri burasi degil. Veya burada bu tur mesajlar tolere edilmez. Anlatabiliyo muyum?

@X
Saatlerin harika, bileğine de bayağı yakışıyor(Skeleton Orient hariç). Kaliteli bir fotograf makinasının nelere kadir olduğunu gösterdin bizlere :thumbup: . Umarım daha iyilerini alma şansın olur.

Gelelim Skeleton Orient tercihine. Tercih senin saygı duyarım. Bunu seni kızdırmak için söylemiyorum ama bu takas hususunda resmen keklenmişsin. Sumo yu verip yerine bu ucubeyi almışsın ya ne diyeyim ben sana, resmen attan inip eşeğe binmişsin :D . Kekleyen arkadaşın için için gülüyordur şimdi sana :twisted: . Üstelik diğerleri gibi kolunda güzel de durmamış. Açıkça söylemek gerekirse bu orient bana çok itici geliyor(zevk-renk meselesi).

Her neyse. Önceki mesajlarına dikkat ettiğimde bu saat merakının bilinç altında sende bıraktığı olumsuz bazı izler gördüm. Bununla ilgili yani bağımlılıkların (tüm bağımlılıkların) kaynağı ile ilgili bir yazı hazırlayacağım. Hoş görüne sığınarak bunları yazdım objektif görüşüm için umarım kızmamışsındır. Saatlerini güle güle kullan.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Emre » 17 Tem 2011, 00:24

burak1978'den de ozur diliyorum. Uygun gorulmezse yazdigim hersey silinebilir.

Tesekkurler.
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj Archezia » 17 Tem 2011, 02:23

tachyon yazdı:Birde
tasarım herşey değildir diyip durmuşsunuz

Diye bir eleştiri gelmiş yazımı tekrar okuduğumda bu cümleyi bir kere kullanmışım.
Rica ediyorum arkadaşlar abartmaya gerek yok.

Abarttığım falan yok tachyon bey. Yazınızın ana fikri bu zaten. İllaki aynı cümleyi defalarca kullanmış olmanızdan bahsetmiyorum. Sizin o yazdığınız postta sürekli anlatmaya çalıştığınız bu. Bir saate sahip olmak demek güzel tasarımlı saate sahip olmak değildir demek de, Momentus almıştım görünüşü çok güzeldi, fotoğraftan da güzeldi ama şöyle şöyle eksiklikleri var demeniz de, bunlar hepsi tasarım herşey demek değildir manasını o yada bu şekilde veriyor. Ben size rasyonel bir şekilde yazdıklarınızda yanlış bulduğum kısımları anlatmaya çalıştım. Eğer benim yazdığıma da aynı şekilde bir eleştiri getirecekseniz getirin ama böyle koca posttan arayıp çarpıtmaya uygun bulduğunuz tek bir cümleyi alıp anlamını daraltarak cevap vermenize gerek yok, bir anlamı yok çünkü.

Ayrıca ben de şimdi sizin yaptığınız gibi bu yazdığınız üzerinden karakter tahlilinizi yapsam anlardınız belki hatanızı. Biz mekanizmalar, tasarımlar vs. üzerinden yazdıklarınıza cevap verirken siz işin içine başka şeyler karıştırmışsınız.

Saatin sahibi arkadaş doğal olarak tepki göstermemiş, kendine yakışanı yapmış tabiki. Ama biz de forumdan da olsa sevdiğimiz bir arkadaşımızın yeni aldığı saate 20% tebrik, 80% eleştiri getiren bir yazı karşısında savunmak istedik. (Geri kalma böyle oluyorsa ne mutlu geri kalana zaten.) Kötü niyetle yazdığınızı da düşünmüyoruz, sadece eleştiri getirmedik istediniz ama karşılıklı yazılanlarla hafiften gerildi ortam. Eğer forumda aktif kalırsanız anlayacaksınızdır bizi ve buradaki ortamı sanıyorum. Sizi de bir saat incelemesiyle görmek dileğiyle...
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullanıcı avatarı
Archezia

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners