Magrette Moana Pasific Diver: Forumda Yeni Zellanda Esintisi

Japon ve Asya Üretimi Mekanizmalı Saat İncelemeleri ve Kutu Açılışları Bölümü
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Japon Saat İncelemeleri Bölümümüzde Üyelerimizin ve TSF'nin İncelediği Japon ve Asya Mekanizmalı Saat Marka ve Modellerinin Kutu Açılış, İzlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoğraf, Video, Tavsiye ve Yorumlarını Kapsayan Birçok Değerlendirme Kriterine Ulaşabilirsiniz.

Re: Magrette Moana Pasific Diver: Forumda Yeni Zellanda Esin

Mesaj Bond » 14 Tem 2011, 19:44

Burak tebrikler :champ: İyi günlerde zevkle kullan, saat gayet şık ve herkeste olmayan bir parça :thumbup: Miyota kullanılmış olsada butik üretim yapan küçük bir firmanın safir camlı 50 ATM limited modeli için fiyat gayet uygun. Dediğin gibi saatte en güçlü SuperLuminova olan C3 kodlu ürün kullanılmış. Ayrıca bu tarz kasalarda 500M WR pek alışılmış bir durum değil, Magrette'ye bravo. Bez poşet Yeni Zellanda kanvası, kutu bildiğin ekolojik çam ağacı :)

Bu modelin diver olmayan PVD versiyonunda arka cam kapak içinde Yeni Zellanda'da yetişen çok eski bir ağaç türü Kauri kullanılan bir plaka var, oradan aklında kalmış olabilir, Resmi ekledim. Dünyanın en büyük ve en eski ağaçlarından birisi. Bataklık diplerinde 45.000 yıldan fazla korunarak kalmış ağaçlar mevcutmuş. :shock: Sitede model sayfasında detaylı bilgi linki koymuşlar, ilgisini çekenler bakabilir. Farklı, ilgi çekici tanıtımları ve işlemeli versiyonları ile başarılı bir butik marka, birde marka logosu çok güzel bence.

Kauri Forest Info :arrow: http://www.teara.govt.nz/en/kauri-forest

Resim

İnceleme ve fotoğraflar her zamanki gibi çok iyi. Ayrıca forumda çok aktif olmamana rağmen her aldığın ürünü burada detaylı şekilde tanıttığın ve herkesle paylaştığın için çok teşekkürler. :thumbup:

Msturan nasıl duymadın bu markaları rica ederim. :D Magrette hakkında güzel bir konumuz var. İşlemeli modellerinde işçilik olağanüstü, ilgilenenlerin linkteki konuya göz atmasını tavsiye ederim.

Uygun Fiyata High-End Saat Magrette :arrow: viewtopic.php?f=12&t=457&p=4317#p4317
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Mesaj msturan » 14 Tem 2011, 19:58

Bond, cahilliğime ver inan hiç duymamıştım diğerlerini :D

Bu arada, geçenlerde clk'nın en eski mesajlarını okurken bu konuyu görmüştüm şimdi sen söyleyince hatırladım :) Aklımda kalmamış :)
Eğer bir Patek Philippe'e sahipseniz, artık ölebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullanıcı avatarı
msturan

Mesaj Emre » 14 Tem 2011, 23:12

burak1978 tebrikler, bence cok guzel bir secim olmus. Arastirmalarinin karsiligini almissin :thumbup:

03-06-09 olayi hosuma gitti :)
T S F = P A Y L A Ş I M
Kullanıcı avatarı
Emre
Editor

Mesaj yakuza » 15 Tem 2011, 00:47

Ayrıntılı inceleme için teşekkürler. Saatinizi iyi günlerde kullanın. =)
Kullanıcı avatarı
yakuza

Mesaj herofb » 15 Tem 2011, 07:19

tekrar hayırlı olsun inceleme de saate yakışır şekilde süper olmuş
Kullanıcı avatarı
herofb

Mesaj Thevenin » 16 Tem 2011, 00:20

Tebrikler, hayirli olsun :thumbup:
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj burak1978 » 16 Tem 2011, 00:40

Herkese tesekkur ederim.

Bond, evet simdi hatirladim. Magrette'nin sitesinde gormustum. Ayrica katilim konusundaki yorumuna da diyecegim yok. Dogru soze ne denir. Hergun takip ettigim foruma sanirim daha aktif katilmayi ihmal ediyorum :?
Kullanıcı avatarı
burak1978

Mesaj tachyon » 16 Tem 2011, 11:58

Saatin tasarımına diyecek yok gerçekten harika, :thumbup: hayırlı olsun.
Ancak...
Ne yazıkki tasarım her şey demek değil. Nasıl ki piyasada armani, gucci, tommy gibi güzel tasarımlı fakat modacı ürünü olan saatler genel itibarla saatten anlayanlar tarafından pek hoş karşılanmıyorsa 550 $ gibi ciddi bir rakama mal olmuş miyota mekanizmalı saatte benim gözümde pek hoş değil. Aslında miyota,orient,seiko hepsi japon ve hepsi aynı segment makineler ve belli fiyat aralıkları var...

Şubat ayında markafoni kampanyasından mağazalarda 350 tl civarında satılan şu saati http://www.saatinadresi.com/Momentus-MC114C-01AC-15886-urun.html 150 tl'ye 6 taksitle aldım. Saatin gerçek hali resimdeki görüntüsünden çok daha güzel. Saatte yanlış hatırlamıyorsam miyota 8215 mekanizma http://xcen3.com/watch/citizen-promaster/Miyota8215.jpg vardı. Saatten genel itabarla çok memnundum günlük sapması +12 sn civarıydı. Ancak daha önce kullandığımdan biliyorum eta makinalarda olmayan rahatsız edici bir rotor sesi var. Bu sebeble saati çok beğenen kardeşime verdim. Şunu söylemek istiyorum. İyi bir saate sahip olmak tasarımı güzel bir saate sahip olmak değildir. Yinede Miyota mekanizmalarda bulunan bana göre çok rahatsız edici rotor sesi sizin umurunuzda değilse saatten memnun kalacağınızı düşünüyorum. Güzel zamanlarınınızı göstersin.
Kullanıcı avatarı
tachyon

ÖncekiSonraki

Dön TSF Japon Saat Kullanıcı İncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 141 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners