Seiko SARB031 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Seiko SARB031

Mesaj 4n6 » 02 Ara 2010, 00:59

襤te se癟im, ite bilgi, ite tan覺t覺m.. :thumbup:
Teekk羹rler, tebrikler.. :) :champ:
Kullan覺c覺 avatar覺
4n6

Ya: 62
Kay覺t: 11 Eki 2010, 22:17

Mesaj gphoton » 02 Ara 2010, 01:21

Eline emegine saglik Merkin kardes, bende SARB serisi fanatiklerindenim. Oldukca iyi bir alisveris yapmissin, saatin hassasiyeti ise muhtesem. Bu saatte keske 6R20 kalibre gibi 28,800 vph olsaydi diye hep gecirirdim icimden. Bana g繹re SARB modellerinin en klas g繹r羹n羹ml羹s羹. Bu arada bende izmirdeyim, bir ara izmirli arkadaslarla toplanip bulusalim insallah. Seiko Indicator ve Lord Marvel bahsetmisken, benimde Lord Matic'ten 4 kare yollayayim review yapana kadar, LM seven arkadaslarda beklememis olur.
Resim
Resim
Resim
Resim

Detayli tanitimi yakin zamanda yapicam insallah.
Kullan覺c覺 avatar覺
gphoton

Kay覺t: 12 Nis 2010, 14:53

Mesaj sedir » 02 Ara 2010, 02:34

Tan覺t覺lan Seiko modeli Grand deil ise de giri "grand" olmu.
Teekk羹r ederim. Okuyana zevk veren makale tad覺nda bir yaz覺 ve fotoraflama yapm覺s覺n覺z.
Elinize sal覺k, g羹le g羹le kullan覺n.
Vakit nakittir.
Kullan覺c覺 avatar覺
sedir

Ya: 61
Kay覺t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj merkin » 02 Ara 2010, 12:45

G羹zel mesajlar覺n覺z i癟in 癟ok teekk羹r ederim.

Seiya hakk覺nda da bir癟ok olumlu yorum okumutum yabanc覺 kaynaklardan,

Hakl覺s覺n覺z drk, insan online al覺veri yaparken ger癟ekten tedirgin oluyor, bu y羹zden sat覺 veya servis veren kiiler/irketler hakk覺ndaki yorumlar 繹nemli.
Sat覺 yapmak d覺覺nda Seiya-san GS-KS gibi Japonya marketi saatler hakk覺nda g羹zel bilgiler de sunuyor.(Vintage severler linke bir g繹zats覺n)
http://www32.ocn.ne.jp/~kseiya/gs/history-e.html

Grand Seiko incelemesi umar覺m bir g羹n yapabilirim, ama 1-2 seneden 繹nce olma ihtimali d羹羹k, 癟al覺mak laz覺m biraz :)
Mido Commander ve Tissot Visodate'in yan覺nda m羹kemmel bir alternatif daha 癟覺kt覺..

razz Vintage saatlerle ilgili kayg覺n覺 aynen paylaarak arat覺rma yaparken, sarb031 itah覺m覺 yat覺t覺rd覺. Ama hala auctionlarda g繹z羹m...

Tissot Visodate' i NickyNick' in incelemesinde g繹rd羹m ve 癟ok beendim, zellikle eski logo 癟ok 覺k. Ancak sarb031 ile Tissot ve Mido ayn覺 klasmanda deil gibi, en az覺ndan fiyat olarak Tissot Seiko'dan %50 daha pahal覺 (670TL vs 1060TL). Mekanizma Tissot ve Mido' da ayn覺 yan覺lm覺yorsam, tabi bu fiyat fark覺 saphire crystal ve COSC belgesi alabilen ETA mekanizma olarak geri d繹n羹yor.

Bond bilezikli 2 adet Seiko'm var, ancak bu saatleri ehliyetim yokken, alm覺t覺m (1998 繹ncesi), arabada giderken en ufak t覺k覺rt覺dan rahats覺z olan ben, bileziin T羹rkiyemizin g羹zel yollar覺nda 癟覺kard覺覺 sesten dolay覺 sarb031'i tercih ettim :)
Alt覺n rengi olan saatte 癟ok g羹zel, bana aa覺daki GS'yu (2001 y覺l覺 reissue limited edition) hat覺rlat覺yor.

Resim

ancak kaplama bir s羹re sonra y覺pranmaya bal覺yor o y羹zden g羹venli se癟im SS oldu benim i癟in.
Alpinist ve Coctail de 癟ok g羹zel saatler, ancak sarb031 kubbeli cam覺 ile 繹ne 癟覺kt覺 se癟imimde. Kad覺 k覺z覺n覺 al覺rken 36mm 癟ap覺n覺 kabullenmitim.
Fakat al覺verii yaparken akl覺m覺 kurcalayan sadece aa覺daki SARB041 vard覺.

Resim

Tabiki nato kay覺la :)

Resim
Resim

gphoton saatin hassasiyetini 繹l癟meyi bir 2 ay erteledim, mekanizma tam al覺madan 繹l癟羹m yapmak 癟ok mant覺kl覺 gelmedi.

Lord Matic'in 癟ok g羹zel fotoraflarda oksitlenme bile g繹z羹km羹yor, 癟ok temiz bir saat. 襤ncelemeni sab覺rs覺zl覺kla bekliyorum

Bu saatte keske 6R20 kalibre gibi 28,800 vph olsaydi diye hep gecirirdim icimden.

Evet bu saate 28,800 vph yak覺覺rd覺 ger癟ekten, 8 vps saatlerin saniye ak覺覺 6 vps'ye g繹re daha g羹zel. Hi-beat bir saat ise hedefim.

sarb031'in 6vps' inden 4'羹n羹 aa覺daki fotorafta yakalad覺m. Ancak boyut k羹癟羹ld羹羹nden zor se癟iliyor
Resim

Kaynaklar;
Mekanizmalarla ilgili detayl覺 bir link
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk

Vintage Seiko, LM, GS, KS' lerle dolu bir link
http://forums.timezone.com/index.php?t=msg&th=1014157&rid=0#msg_3519246
Kullan覺c覺 avatar覺
merkin

Kay覺t: 14 Eki 2010, 00:12

Mesaj 2fast4u » 02 Ara 2010, 13:39

merkin s覺yah k覺rm覺z覺 zulu kay覺s terc覺h覺n tek kel覺meyle super .Saat覺 alm覺s baka b覺r yerlere g繹t羹rm羹 ....gule gule kullan bu arada nereden alm覺t覺n kay覺s覺?
The world is yours .
" serial flipper"
Kullan覺c覺 avatar覺
2fast4u

Kay覺t: 11 Ara 2009, 11:50

Mesaj merkin » 02 Ara 2010, 13:49

Beendiinize sevindim 2fast4u,
Kay覺lar覺 da Seiya-san'dan ald覺m ikisininde fiyat覺 15 USD idi.
Birs羹r羹 nato ve zulu tipi kay覺 i癟in aa覺daki link tatmin edici,
Mat ve cilal覺 metal par癟a se癟enei olmas覺 houma gitti.

http://www.gnomonwatches.com/product-view.asp?id=20
Kullan覺c覺 avatar覺
merkin

Kay覺t: 14 Eki 2010, 00:12

Mesaj nickynick » 02 Ara 2010, 14:21

Harika bir saat, harika bir inceleme, harika bir 羹slup. Emeine sal覺k ger癟ekten. Visodate 癟覺kmadan 癟ok uzun zaman 繹nce bilin癟alt覺ma yerlemi bir modeldi bu, hala da al覺nacaklar listemde var. 襤yi g羹nlerde kullanman覺 diliyorum.
Time is a great teacher, but unfortunatelly it kills all its pupils.
Kullan覺c覺 avatar覺
nickynick

Kay覺t: 16 Kas 2009, 22:44

Mesaj Executioner » 03 Ara 2010, 09:21

ok g羹zel bir inceleme olmu elinize sal覺k..Merkin verdiin gnomonwatches.com'daki zulu ve nato kay覺lar 癟ok g羹zel..Benimde bir seiko black monster'覺m var..Onun i癟in bu tip bir kay覺 ar覺yorum..Buradan T羹rkiye'ye g繹nderimlerde problem 癟覺km覺yor deilmi?..Ayr覺ca bu kay覺lar覺 bu kalitelerde T羹rkiye'de satan yerler var m覺?
Kullan覺c覺 avatar覺
Executioner

Kay覺t: 05 Kas 2010, 10:43

ncekiSonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: efe44 ve 69 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners