Ay Tanr覺s覺 / Citizen Eco-Drive Tsuki-Yomi BY1010-81H

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Ay Tanr覺s覺 / Citizen Eco-Drive Tsuki-Yomi BY1010-81H

Mesaj peugeot206wrc » 27 Mar 2024, 21:31

襤ki g羹n 繹nce Youtube'da gezerken incelemesine rastlad覺覺m bir japon saati bug羹n gittim maazada bileime takt覺m ve 癟ok beenerek ald覺m. 20 y覺ld覺r ald覺覺m dijital ve ak覺ll覺 saatler hari癟 ilk pilli saat oldu.
Resimleri haz覺rlarken bir ipucu verip tahminleri alay覺m. Moon phase 繹zellikli g羹ne enerjisi ile pilini doldurabilen bir saat.

Efendim daha fazla dayanamayarak saati a癟覺kl覺yorum. Saatimiz,

Citizen Eco-Drive Tsuki-Yomi BY1010-81H

Resim

Y覺llard覺r hayalimde Moon phase 繹zellikli bir saat almak vard覺. Ancak ay fazl覺 癟ou saatin klasik g繹r羹n羹ml羹 olmas覺, 襤svi癟re otomatik moonphase'lerin b羹t癟emin 癟ok 癟ok 羹zerinde olmas覺 gibi sebepler herhangi bir aray覺ta olmam覺 engelliyordu.

Genelde her g羹n bir ya da iki saatin inceleme ve en az bir restorasyon videosu izleyen bir manyak olarak d羹n u videoya denk geldim,

https://www.youtube.com/watch?v=AzNMUfqEc14&t=180s

ve saatin g繹r羹n羹m羹ne a覺k oldun. "Affordable" diyordu hemen T羹rkiye'de sat覺覺 var m覺 bir arat覺rmaya girdim ve Konyal覺 Saat'te sat覺覺n覺n olduunu ancak 癟ok da "affordable" olmad覺覺n覺 g繹rd羹m. Evime yak覺n say覺labilecek Akasya maazas覺nda saatin olduunu g繹rd羹m. Zaten Akasya'daki sat覺 g繹revlisi arkada benim gibi merakl覺 bir saat癟i olduu i癟in daha 繹nce de bol bol sohbetimiz olmutu. Bug羹n i 癟覺k覺覺 direk Akasya'ya gittim ve saati kolumda denedim. 42.5 mm civar覺 saat koluma cuk oturdu. Ger癟i kolumda 45 mm bir Hamilton'la gidince ilk bata biraz k羹癟羹k geldi ancak yine de 癟ok houma gitti. 襤nternet sitesindeki yeni 羹ye dahil t羹m indirimleri yapt覺rarak 32.500TL / 6 ay taksit olarak saati ald覺m.

Akam saatinde biraz karanl覺kta 癟ekebildiim i癟in fotolar karanl覺k 癟覺kt覺 ancak bu da kolumdaki hali,
Resim

Resim

Saatin ismi Tsuki-Yomi yani Japon ay tanr覺s覺. Zaten ay grisi rengi olan modelde saatin kadran覺nda kocaman bir ay resmi bulunmakta. En 癟ok bu renk ve dier renklerle uyumu benim houma gitti.
Saat radyo sinyalleri ile kendini ayarlayabilen bir saat. En yak覺n istasyon Almanya'da olduu i癟in T羹rkiye'de sinyal yakalamak biraz zor.
Eco drive bir model olduu i癟in kadran alt覺nda k羹癟羹k bir solar al覺c覺s覺 bulunmakta.
Ay faz覺 ayar覺n覺 tarih ve konum 羹zerinden yapt覺覺 i癟in g羹n ay y覺l yar覺mk羹re bilgisi ve time zone (bunun t羹rk癟esi neydi?) doru ayarland覺覺nda ay覺n durumunu +-1 g羹nl羹k bir toleransla g繹sterebiliyor.
Saatin en 繹nemli 繹zelliklerinden biri de titanyum kasaya sahip olmas覺. Bu sayece g繹zle tartt覺覺n覺z saatle elinize ald覺覺n覺z zamanki a覺rl覺覺 aras覺nda m羹thi bir fark var. kolumda 45 mm, dopdolu 癟elik bilezikli, 癟elik bir hamiltonla gidip sonras覺nda bu saati tak覺nca sanki tel maa takm覺 gibi oldum. Ancak saatin dokunu hissi kesinlikle tel maadan 癟ok uzak. bezeli parlak devam覺 f覺r癟alanm覺 titanyumdan olumakta.
Saatin a覺rl覺覺n覺 anlatmak gerekirse yine hafif olsun diye i癟i bo 癟elik bilezik ile g羹nl羹k olarak severek kulland覺覺m Casio AE-1200W saatimden (tamam覺 plastik, bilezii i癟i bo 癟elik) 癟ok az daha a覺r bir saat.

Buraya dier japonumu da b覺rakay覺m;
Resim

1400 liraya ald覺覺m Casiom'dan sonra pahal覺 m覺? Evet pilli bir saat i癟in olduk癟a pahal覺. 襤lk ve/veya tek saati olacaklar i癟in 癟ok tavsiye edebileceim bir saat deil 癟羹nk羹 bu fiyatlara swiss made bir 癟ok otomatik saat al覺nabilir. Fakat zaten bir ka癟 adet otomatik saatiniz var ve b繹yle alengirli fonksiyonlardan (komplikasyon otomatiklerde oluyor) holan覺yorsan覺z bence bir kolunuzda deneyebilirsiniz.

Casio Ae-1200W'ya gelince bence kesinlikle herkesin b繹yle bir tane saati olmal覺. Ma癟a, denize, araba y覺kamaya, kampa vs. saatinize zarar gelebilecek her ortamda kullanabileceiniz saat ba覺 ayarlarsan覺z dit dit sesi ile 80lere g繹t羹ren m羹thi bir saat. zellikle yurtd覺覺 seyahat yap覺yorsan覺z art覺k turistik ehir meydanlar覺nda saat gasp覺 olaylar覺 癟ok artt覺. Casionuza kimse d繹n羹p bakmayacakt覺r bile, hem de tek tula gittiiniz yerin saatini 癟oktan ayarlam覺 olacaks覺n覺z. Hepsi 1500 liraya :) . (1 ayda buna bile zam gelmi.)
En son peugeot206wrc taraf覺ndan 27 Mar 2024, 22:57 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 3 kere d羹zenlendi.
Saat Ka癟?
Kullan覺c覺 avatar覺
peugeot206wrc

Ya: 43
Kay覺t: 20 Eki 2009, 22:59

Re: Bir japon geliyor

Mesaj everlast » 27 Mar 2024, 21:42

orient
Kullan覺c覺 avatar覺
everlast

Kay覺t: 29 Oca 2019, 21:33

Re: Ay Tanr覺s覺

Mesaj mancho » 27 Mar 2024, 23:13

G羹le g羹le kullan覺n, ikisi de 癟ok g羹zel saatler
Kullan覺c覺 avatar覺
mancho

Kay覺t: 27 Nis 2011, 20:47

Re: Ay Tanr覺s覺 / Citizen Eco-Drive Tsuki-Yomi BY1010-81H

Mesaj slhgzl » 28 Mar 2024, 01:17

Hay覺rl覺 olsun g羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Civil Engineer
Kullan覺c覺 avatar覺
slhgzl

Kay覺t: 30 Nis 2017, 15:46

Mesaj solinari » 28 Mar 2024, 07:11

Hay覺rl覺 olsun. G羹zel zamanlar覺n覺z覺 g繹stersin.

Mi 9T cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
solinari

Kay覺t: 06 Mar 2017, 14:39

Mesaj mturann » 28 Mar 2024, 10:02

Hay覺rl覺 olsun
Kullan覺c覺 avatar覺
mturann

Kay覺t: 13 Kas 2014, 18:00

Mesaj raven » 28 Mar 2024, 22:47

Hay覺rl覺 olsun.
D羹羹n羹yorum 繹yleyse var覺m, d羹羹nemiyorum 繹yleyse mal覺m!
Kullan覺c覺 avatar覺
raven

Ya: 53
Kay覺t: 26 Nis 2013, 19:31

Mesaj mlm » 29 Mar 2024, 00:35

G羹le g羹le kullan覺n :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 290 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners