Casio PAW/PRW 5000 Kullan覺c覺 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Casio PAW/PRW 5000

Mesaj herofb » 12 May 2011, 22:36

hay覺rl覺 olsun , bu arada dediiniz saatler ger癟ekten pahal覺 fakat profesyonel kullan覺m amac覺 ile yap覺ld覺klar覺 i癟in bizim i癟in biraz gereksizler

not: i癟imizde edebiyat hocas覺 falan varsa yukar覺daki c羹mlemi m羹mk羹n olduunca " i癟in " kullanmadan yazabilir mi ? :) resmen T羹rk癟em yetmedi en az覺ndan 癟ok 羹k羹r 4'ten 2'ye indirebildim ama o kadar :)
Kullan覺c覺 avatar覺
herofb

Ya: 42
Kay覺t: 11 Nis 2010, 16:12

Mesaj Kaans » 12 May 2011, 23:43

herojd11 yazd覺: profesyonel kullan覺m amac覺 ile yap覺ld覺klar覺 i癟in bizim i癟in biraz gereksizler

not: i癟imizde edebiyat hocas覺 falan varsa yukar覺daki c羹mlemi m羹mk羹n olduunca " i癟in " kullanmadan yazabilir mi ? :) resmen T羹rk癟em yetmedi en az覺ndan 癟ok 羹k羹r 4'ten 2'ye indirebildim ama o kadar :)

Alt覺 癟izili kelimeyi "bize g繹re" olarak deitirebiliriz...

Bu arada herkese iyi dilekleri i癟in teekk羹r ederim...
Hayata nicelik deil, pozitif nitelik katt覺覺m覺zda yaad覺覺m覺z zaman deerlenir...
Kullan覺c覺 avatar覺
Kaans

Ya: 53
Kay覺t: 20 Eyl 2010, 20:42

Mesaj memoli4053 » 23 Eyl 2011, 15:12

ya arkadalar 繹zellikle thevenin :) ben de casio protrek serisinden bi saat almak istiyorum 繹zellikle g羹ne enerjisi termometre rak覺m ve bas覺n癟 繹zellikleri 癟ok houma gitti ve b羹t羹n 繹zellikleri. ve titanium istiyorum 癟ok salam olmas覺 i癟in. benim ilk d羹羹nd羹羹m turuncu PRG-500-1 'di ama kordonunun re癟ine olmas覺ndan dolay覺 titanium olan PRG-500-T-7 'yi se癟tim rengi sar覺yd覺 ama titanium daha uzun 繹m羹rl羹 olur diye d羹羹nd羹m. daha sonra ise PRG-510-T-7 'yi g繹rd羹m ve ona karar verdim 癟羹nk羹 extra olarak neobrite yani geceleri fosfor parlamas覺 繹zellii vard覺. ama g繹r羹n羹羹 daha sade. imdi bana 繹nermek istediiniz saat modelleri var m覺. bunlar覺n 繹zelliklerinde yanl覺 繹l癟羹m vs veya theveninin en bata anlatt覺覺 saatte s繹yledii gibi altimetre kilidi nas覺l biey 繹nemli bir eksiklik mi ve 510-t-7 'de de mi yok o 繹zellik. hi癟 d羹zeltmemiler mi. kafam biraz kar覺覺k a癟覺klay覺c覺 bieyler s繹yler misiniz.... imdiden teekk羹rler arkadalar...
Kullan覺c覺 avatar覺
memoli4053

Kay覺t: 22 Eyl 2011, 16:55

Mesaj Thevenin » 23 Eyl 2011, 20:07

510/5100 ve 500/5000 serisinin Neobrite kollar disinda hicbir farki bulunmuyor. Titanium serilerde de fark yok. Altimetre kilidi halen noksan.

Bu saatlerde hem basinc olcumu hem de deniz seviyesinden yukseklik olcumu barometrik algilayiciya dayali yapiliyor. Saat durgun ise, yani surekli degisen bir yukseklikte degil ise algilayicinin ciktisi yalniz barometreye olmali. Yok eger saat degisken yukseklikte tirmanmakta veya alcalmakta ise algilayici ciktisi yalniz altimetreye olmali. Altimetre/barometre kilidi denilen, bu ciktiya karar veren ara birim.

Birim de Suunto'da otomatik modda su sekilde calisiyor: algilayici 3 dakika icinde barometrik olarak 5 metrelik yukseklik farki kayit ettiginde, saat altimetre profiline aktariliyor, cikti altimetreye veriliyor. Yok eger algilayici 12 dakika icinde hicbir barometrik fark kayit etmez ise, saat barometre profiline aktariliyor.

Profilleri manuel olarak degistirmek de mumkun. Misal kisi 'kite surf' yapar iken surekli olarak bir yukseklik farki yasiyor; ama bulundugu ortalama yukseklik kabaca ayni (ucmuyor diye umuyoruz :D ). Dolayisiyla algilayici profili barometre modunda bulunmali. Dalislarda su basinci ile derinlik olcumu icin de ayni algilayiciyi 'dalis' profilinde kullanmak mumkun, bu da bulunmakta bu tur saatlerde.

:arrow: Deniz seviyesinden yukseklige bagli basinc degisimi

Yani kisaca "bu saatte altimetre var" demek icin olmasi gereken bir birim aslinda. Aksi halde tum islevleri tam olarak yerine getirmek mumkun degil.

Son olarak, analog+sayisal gostergeli bir Protrek/Pathfinder arayisi icin 500/5000 serisi tavsiye. Sadece sayisal gostergeli icin tercih yeni gelen/gelecek 2500 serisi olabilir.
Thevenin
Kullan覺c覺 avatar覺
Thevenin

Ya: 36
Kay覺t: 31 Eki 2010, 04:30

Mesaj Archezia » 23 Eyl 2011, 20:25

herojd11 yazd覺:hay覺rl覺 olsun , bu arada dediiniz saatler ger癟ekten pahal覺 fakat profesyonel kullan覺m amac覺 ile yap覺ld覺klar覺ndan kelli bizim i癟in biraz gereksizler

K覺rm覺z覺 kelime yerine dolay覺 da olabilir tabii :D
"I may be wrong (But I doubt it!)"
Steinhart Nav. B-Uhr TSF Special Edition 23/44
Kullan覺c覺 avatar覺
Archezia

Kay覺t: 20 Haz 2010, 22:41

Mesaj mlm » 23 Eyl 2011, 22:10

Ya hac覺 bunnar覺n temiz ikinci elini bulabilir miyik ki 癟il?.. :D :D
Farukcum s羹persin.. :D
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj msturan » 23 Eyl 2011, 22:14

Archezia yazd覺:
herojd11 yazd覺:hay覺rl覺 olsun , bu arada dediiniz saatler ger癟ekten pahal覺 fakat profesyonel kullan覺m amac覺 ile yap覺ld覺klar覺ndan kelli bizim i癟in biraz gereksizler

K覺rm覺z覺 kelime yerine dolay覺 da olabilir tabii :D

Hala g羹l羹yorum :lol:
Eer bir Patek Philippe'e sahipseniz, art覺k 繹lebilirsiniz demektir. Mission Completed.
Kullan覺c覺 avatar覺
msturan

Ya: 31
Kay覺t: 12 Mar 2011, 02:03

Mesaj koluman » 19 ub 2012, 00:46

arkadalar Thevenin saolsun her sorduuma cevap verdi bende protrek 510t ald覺m, imdilik 癟ok tatl覺 bi kullan覺m klavuzuyla ba baay覺m :)
Kullan覺c覺 avatar覺
koluman

Kay覺t: 16 ub 2012, 01:04

ncekiSonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 243 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners