Seiko 5 (SNZG09J1) 8 Y覺ll覺k Kullan覺m 襤ncelemesi

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Re: Seiko 5 (SNZG09J1) 8 Y覺ll覺k Kullan覺m 襤ncelemesi

Mesaj imdatbesikci » 06 Eyl 2023, 16:29

schavelle yazd覺:G羹zel se癟im. Bende de SNZG11J1 var. Eski 癟al覺ma arkadalar覺m hediye etmiti.
G羹zel bir el yap覺m覺 taba deri kay覺 ile kombine ederek kullan覺yorum.
Zaman覺nda ben de denize girmekten motorlu testere kullanmaya kadar her t羹rl羹 ikenceyi yapt覺m. Saat hi癟 sorun 癟覺karmad覺 ama o mavi tekstil sert kordon da kendini sald覺 tabi.
Anektodal olarak saatim sizinki kadar dakik deil. Genelde tutulduu pozisyona g繹re ileri veya geri gidiyor ama aktif kullan覺mda g羹zel bir ortalama tutturuyor. (+8-15sn gibi).
Bu mekanizmalar覺n bilee tak覺ld覺ktan hemen sonra tekrar 癟al覺maya balamas覺 houma gidiyor. (Swiss saatlerde rotorun 繹nce baya bir d繹nmesi gerekiyor). Bir de 癟ok ama 癟ok uzun 繹m羹rl羹 olmalar覺.
Son zamanlarda forumdan ald覺覺m Hamilton Khaki Field Mechanical saati daha s覺k kullan覺yorum. ok benzer bir tasar覺m diline sahip (ikisi de field watch) ama bana biraz daha ince ve kibar geliyor.
Mutlu g羹nlerde kullanman覺z dileiyle.Resim

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Bende bir ka癟 tane swiss saat var, kutusundan 癟覺kard覺覺m anda 癟al覺maya bal覺yor, bence sizin belirttiiniz durum mekanizma ile ilgili olabilir, hepsi i癟in s繹ylemek doru olmayabilir.
Kullan覺c覺 avatar覺
imdatbesikci

Kay覺t: 29 Au 2023, 19:46

Mesaj schavelle » 06 Eyl 2023, 23:59

imdatbesikci yazd覺:
schavelle yazd覺:G羹zel se癟im. Bende de SNZG11J1 var. Eski 癟al覺ma arkadalar覺m hediye etmiti.
G羹zel bir el yap覺m覺 taba deri kay覺 ile kombine ederek kullan覺yorum.
Zaman覺nda ben de denize girmekten motorlu testere kullanmaya kadar her t羹rl羹 ikenceyi yapt覺m. Saat hi癟 sorun 癟覺karmad覺 ama o mavi tekstil sert kordon da kendini sald覺 tabi.
Anektodal olarak saatim sizinki kadar dakik deil. Genelde tutulduu pozisyona g繹re ileri veya geri gidiyor ama aktif kullan覺mda g羹zel bir ortalama tutturuyor. (+8-15sn gibi).
Bu mekanizmalar覺n bilee tak覺ld覺ktan hemen sonra tekrar 癟al覺maya balamas覺 houma gidiyor. (Swiss saatlerde rotorun 繹nce baya bir d繹nmesi gerekiyor). Bir de 癟ok ama 癟ok uzun 繹m羹rl羹 olmalar覺.
Son zamanlarda forumdan ald覺覺m Hamilton Khaki Field Mechanical saati daha s覺k kullan覺yorum. ok benzer bir tasar覺m diline sahip (ikisi de field watch) ama bana biraz daha ince ve kibar geliyor.
Mutlu g羹nlerde kullanman覺z dileiyle.Resim

Bende bir ka癟 tane swiss saat var, kutusundan 癟覺kard覺覺m anda 癟al覺maya bal覺yor, bence sizin belirttiiniz durum mekanizma ile ilgili olabilir, hepsi i癟in s繹ylemek doru olmayabilir.
Genelde kulland覺覺m saatler ETA 2824, 2892 tabanl覺. Bir de inhouse Tudor var. Kar覺lat覺r覺nca Seiko saatler 繹zellikle 7s elime al覺nca hemen canlan覺yor. ok eski saatler bile. Swiss olanlar da birka癟 kez daha sallay覺nca 癟al覺maya bal覺yor.
Burada daha 癟ok Seiko 7s'lerin hemen tepki vermesine vurgu yapmak istedim.

Kullan覺c覺 avatar覺
schavelle

Ya: 47
Kay覺t: 29 Oca 2018, 10:45

Mesaj prx » 09 Eyl 2023, 11:32

Sabunla da y覺kamay覺n bence contaya ula覺rsasertlestirir

SM-J610F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Prx; Batt覺 bal覺k yan going.
Kullan覺c覺 avatar覺
prx

Kay覺t: 29 Eyl 2021, 22:28

Mesaj receptuna5441 » 13 Eyl 2023, 00:31

Casio gshock olup birde atom saat sinyalini alan multiband 6 gunes enerjisi ozelikli oldu mu ta gibi saat.
Yillardir vazgecemiyorum.
Gshock almakla dogru secim yapmissiniz.
Bu saati istesenizde bozamassiniz.

M2006C3MG cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
receptuna5441

Kay覺t: 30 Tem 2020, 00:30

Mesaj ercment45 » 13 Eyl 2023, 07:13

Forumdaki arkadalar覺m benim yazabileceim temennilerin hepsini yazm覺 durumda [emoji4] hatta bir ara ne yazabilirim bunlar覺n 羹zerine diye d羹羹nd羹m. Seiko evrensel bir marka 5 serisi de keza 繹yle. Vidas覺z tepeli saatlerin kullan覺m覺nda su, kimyasal has覺l覺 s覺v覺 temas覺ndan ka癟覺nmak gerekiyor. Uzun s羹reli ve farkl覺 kullan覺mlar neticesinde ortaya 癟覺kan tecr羹benizi paylat覺覺n覺z i癟in teekk羹r ederim. Yaz覺n覺z覺 merak ve keyifle okudum. Forumumuzda bu t羹r tecr羹belerin artarak payla覺lmas覺n覺 diliyorum. Saatlerinizi keyifle kullan覺n.

Redmi Note 9 Pro cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ercment45

Ya: 43
Kay覺t: 11 Eki 2016, 03:04

Mesaj Ulas87 » 13 Eyl 2023, 18:12

ocukken F-91'le 癟ok癟a kez y羹zm羹羹md羹r, onlar bile kolay kolay su ge癟irip bozulmazlard覺 ki denizde y羹zebilirsiniz gibi bir iddialar覺 da yoktu. Yabanc覺 forumlarda DW5600'lar覺 dal覺 saati olarak bile kullanabilirsiniz diye 癟ok癟a s繹yl羹yorlar, tabi bu i i癟in Frogman serisi var ama g羹nl羹k hayatta kullan覺lmayacak derece kaba saba saatler. Benim ald覺覺m G-Shock en basit versiyonu, F-91'e benzeyen hali, 癟ocukluuma geri d繹n羹yorum onu tak覺nca :)
Kullan覺c覺 avatar覺
Ulas87

Ya: 36
Kay覺t: 02 Eyl 2023, 22:15

nceki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Google [Bot] ve 146 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners