Invicta Pro Diver Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

Japon ve Asya retimi Mekanizmal覺 Saat 襤ncelemeleri ve Kutu A癟覺l覺lar覺 B繹l羹m羹
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Japon Saat 襤ncelemeleri B繹l羹m羹m羹zde yelerimizin ve TSF'nin 襤nceledii Japon ve Asya Mekanizmal覺 Saat Marka ve Modellerinin Kutu A癟覺l覺, 襤zlenim, Teknik Mekanizma Verileri, Makro Fotoraf, Video, Tavsiye ve Yorumlar覺n覺 Kapsayan Bir癟ok Deerlendirme Kriterine Ulaabilirsiniz.

Invicta Pro Diver Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

Mesaj platinum » 15 Au 2023, 19:25

Selamlar arkadalar, ge癟enlerde Casio MDV 106 kutu a癟覺l覺覺nda, al覺veri arzumu bast覺rabilmek amac覺 ile Amazon'dan iki saat sipari ettiimi yazm覺t覺m. Dier ikinci saat olan Invicta Pro Diver'覺 da bu bal覺k alt覺nda incelemeye 癟al覺aca覺m.

ncelikle saati alma karar覺n覺 verdiren, Erk Ko癟ak'覺n youtube'daki bir videosu olmutu. Amazon sat覺 fiyat覺 87 dolar civar覺yd覺 ve Erk Ko癟ak sadece i癟indeki Seiko 羹retimi NH35 mekanizma 60 dolar civar覺, fiyat fayda oran覺 olduk癟a y羹ksek bir saat demiti. Ben de madem 繹yle hemen alay覺m dedim.

Saat geldikten sonra hayal k覺r覺kl覺覺 oldu benim i癟in, bu saati almadan 繹nce kolumda denemi olsayd覺m kesinlikle almazd覺m. Nedeni olduk癟a kalitesiz bir hissiyata sahip oluu. Fotoraflar覺na bak覺nca olduk癟a 覺k g繹z羹ken saat maalesef kolda ayn覺 hissiyat覺 vermiyor. Bu da saat al覺rken (繹zellikle pahal覺 bir saat al覺yorsan覺z), almadan denemenin ne kadar 繹nemli olduunu g繹stermi oldu bana. Belki de g羹n羹n birinde pahal覺 bir saati g繹rmeden almam覺n verecei pimanl覺覺, b繹yle ucuz yollu bir kaza ile engellemi oldum. :)

ncelikle saat amazon fiyat覺 + g羹mr羹k vergisi + kargo toplam 125 dolara mal oldu.Invicta T羹rkiye resmi sitesinde an itibari ile saati 5.000 TL'den sat覺yor, b繹ylece %33 daha ucuza alm覺 oldum. Yaln覺z Amazon'dan sipari ge癟tiim zaman bu saat distrib羹t繹r羹n sitesinde 13.000 TL'den sat覺tayd覺. Saat elime ge癟tikten sonra siteye bakt覺覺mda, OK %75 indirim bal覺覺 ile saatin fiyat覺n覺 5.000 TL'ye indirilmi olduunu g繹rd羹m.

nce ilk fotoraflar覺 atay覺m, sonra ikinci mesajda verdii kalitesiz hissiyat覺n sebeplerini yazay覺m.

Resim

Resim

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
platinum

Ya: 41
Kay覺t: 04 Haz 2015, 09:15

Re: Invicta Pro Diver Kutu A癟覺l覺覺 ve 襤nceleme

Mesaj platinum » 15 Au 2023, 19:26

elik bileziin kalite hissiyat覺 hi癟 iyi deil. Bir dier saatim 癟elik bilezikli Certina diver kolumda a覺rl覺覺n覺 olduk癟a hissettirirken, Invicta'y覺 tak覺nca sanki titanyum saat takm覺覺m gibi hafifleme hissediyorum. Hafif olmas覺 mant覺ken daha konforlu ama basit tenekeymi gibi hissiyat覺n覺n verdii rahats覺zl覺k 癟ok daha bask覺n. Tokan覺n kalitesi ise daha da k繹t羹, ince bir sac覺 b羹k羹p yapm覺lar gibi duruyor. Tokada ince ayar olana覺 mevcut. Malzemesi 316L deil san覺r覺m, hi癟bir yerde malzeme kodunu bulamad覺m, heryerde standart paslanmaz 癟elik diye ge癟iyor.

Kasan覺n brushing y羹zeyli k覺s覺mlar覺 p羹r羹zl羹, parma覺n覺z覺 gezdirince p羹r羹z羹 hissediyorsunuz. Kenarlar ise keskin, yumuak bir ge癟ii yok.

Dalg覺癟 saatlerin dalg覺癟 saat 繹zelliklerini tam olarak kar覺lamas覺n覺 癟ok 繹nemsiyorum. Bu saatin bileziinde 'diver extension' ad覺 verilen dal覺 k覺yafetinin 羹zerinde bilezii geniletmeye yarayan par癟a yok.

120 klik tek y繹ne d繹nen bezel, 200 metre su ge癟irmezlik, vidal覺 tepe gibi 繹zellikleri dalg覺癟 saat tasar覺m detaylar覺n覺 kar覺l覺yor ama bu saatle dal覺覺n test edildii hi癟bir video/inceleme g繹remedim. Bu saatle ger癟ekten scuba dal覺覺 yap覺labilir mi bilmiyorum.

Saatin teknik 繹zellikleri;

* Model kodu 29179
* 42 mm kasa 癟ap覺
* Mineral cam
* Saat 3 y繹n羹nde tarih g繹stergesi
* Seiko NH35A otomatik mekanizma

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
platinum

Mesaj platinum » 15 Au 2023, 19:30

Saatin arka k覺sm覺nda mekanizmay覺 izleyebiliyorsunuz. Invicta mekanizma 羹zerine kendi rotorunu koymu. Dikkatli bak覺l覺nca k羹癟羹k bir ekilde, Japon mekanizma Malezya'da monte edilmitir yaz覺yor. Mekanizma 41 saatlik power reserve'e sahip.

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
platinum

Mesaj platinum » 15 Au 2023, 19:33

Son s繹z olarak bu saat al覺n覺r m覺? Ben beenmedim ama illa otomatik bir saatim olsun diyorsan覺z ve ay覺rabileceiniz b羹t癟e 125 dolar civar覺 ise fazla yapacak birey yok. Saati beenmedim ama Erk Ko癟ak yay覺n覺nda bahsettii fiyat/performans a癟覺s覺ndan hakl覺 asl覺nda.
Kullan覺c覺 avatar覺
platinum

Mesaj eyimen » 16 Au 2023, 10:29

Neyse ki T羹rkiye fiyat覺ndan al覺p tecr羹be etmemisiniz. Bu fiyat band覺nda kaliteli bir mekanik saat zor maalesef..
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj kesikparmak » 16 Au 2023, 17:53

Bununla birlikte Pagani Design'覺n saatlerinin kar覺lat覺rmas覺n覺 merak ediyorum asl覺nda. 襤kisi de uygun fiyatl覺,otomatik diver saat alternatifleri 羹retiyorlar. Benim de asl覺nda bir diver saat alas覺m var. Ancak her defas覺nda Pagani ile Invicta aras覺nda kal覺p karar veremeyip almaktan vazge癟iyorum :lol:

G羹zel g羹nlerde kullan覺n.
Kullan覺c覺 avatar覺
kesikparmak

Kay覺t: 30 Kas 2020, 00:28

Mesaj esenturk » 16 Au 2023, 18:05

Paganinin bir癟ok saatini kullanm覺 invictan覺n da bir癟ok saatini canl覺 incelemi biri olarak Pagani tokatlar diyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
esenturk

Kay覺t: 21 Nis 2016, 19:44

Mesaj kaanknv » 16 Au 2023, 19:24

esenturk yazd覺:Paganinin bir癟ok saatini kullanm覺 invictan覺n da bir癟ok saatini canl覺 incelemi biri olarak Pagani tokatlar diyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kat覺l覺yorum

SM-S908E cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
kaanknv

Ya: 27
Kay覺t: 17 Ara 2021, 18:14

Sonraki

D繹n TSF Japon Saat Kullan覺c覺 襤ncelemeleri - Japanese Watch User Reviews

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 282 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners